Bayraktar buğday - Sayfa 2

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
24 sonuçtan 16 ile 24 arası gösteriliyor

Alıntı KeyfeDeger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederm içimi rahatlattınız korkuyorum tarımda 2.yılım bilgim fazla olmadıgı için yanlıs yaparım diye hep tedirginim
    Bu arada dekara 30kg kullandım 26lık bundan sonra nasıl bi prosedür uygulamalıyım üst gübre ve yaprak gübresi olarak yada gerek varmı
    Ayrıca yabancı ot ilacı kullanma dediler ekinler güzel oldugu için riske atmamam gerektiği söylendi sizce ne kadar dogru
    Ot varsa muhakkak kullanmalısınız.Yabancı otlar bitkinizi az çok baskılar.Suyuna ve besin maddesine ortak olduğu için bitkiniz gelişemez verim kaybı ortaya çıkar.Ot ilacının yakıcı etkisinden korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.Esterin dozunu iyi ayarlayamazsanız biraz sarsabilir.Onun için esterin yerine mustang ve muadillerini rahatca kullanabilirsiniz.Herhangi bir yanma yakma durumu olmaz.Bu sene mustang fiyatıda çok hesaplı 5 litresi 150-160 civarında ve yaklaşık 70 dekar araziye atabilirsiniz.İçine başta çinko ve azot içeren yaprak gübreleride katabilirsiniz

Alıntı Mehmet SAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ot varsa muhakkak kullanmalısınız.Yabancı otlar bitkinizi az çok baskılar.Suyuna ve besin maddesine ortak olduğu için bitkiniz gelişemez verim kaybı ortaya çıkar.Ot ilacının yakıcı etkisinden korkuyorsanız korkmanıza gerek yok.Esterin dozunu iyi ayarlayamazsanız biraz sarsabilir.Onun için esterin yerine mustang ve muadillerini rahatca kullanabilirsiniz.Herhangi bir yanma yakma durumu olmaz.Bu sene mustang fiyatıda çok hesaplı 5 litresi 150-160 civarında ve yaklaşık 70 dekar araziye atabilirsiniz.İçine başta çinko ve azot içeren yaprak gübreleride katabilirsiniz
    Evet korkum yakmasıydı bizim burda hep ester kullanıyorlar dediğiniz ilacı arastırıcam yakıcı özlliğide yokmus artı olarak ilave beraberinde yaprak gübresi kullanabiliyorsak çok çok iyi 👍 teşekkürler

Sormak istediğim bir şey daha var ot ilacı yapıldıktan sonra yağıs olup olmaması önemlimi yani günre gibi yağmur yemesi lazımmı etki olarak nasıl olur

DedoAkdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sormak istediğim bir şey daha var ot ilacı yapıldıktan sonra yağıs olup olmaması önemlimi yani günre gibi yağmur yemesi lazımmı etki olarak nasıl olur
    İlactan ilaca değişir o kimisine 2 saat yeterli daha önrmlisi ilacı ne zaman attığınız yabancı otların genelinin 4 yaprak olduğu zaman atmalısınız ben geçen yıl geç kaldım atmadığım yerlerde verim daha iyiydi ben atarken buğdaylar başağa gidiyordu

Alıntı nailyetek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bereketli olsun, buğdaylar çok güzel, yer olarak hangi ilçe hangi köy
    Nail bey bereket tv de izledim sizi saygılar
    Zağar larınızı beğendim bana bi tane ayırın almaya gelicem 😁

nailyetek teşekkür etti.

Nail bey bereket tv de izledim sizi saygılar
    Zağar larınızı beğendim bana bi tane ayırın almaya gelicem
    Saygılar bizden, köpeklerimiz in ikisini de bu forumdaki arkadaşlardan yavru olarak alıp büyüttük, ikisinde erkek bir tane dişi yavru alıp büyütüp çoğaltcam, o zaman olur o iş, babam beni verir köpekleri vermez, Avcı'da değil amma hastası bunların

ASARCIKLI, coyote26 teşekkür etti.

Saygılar bizden, köpeklerimiz in ikisini de bu forumdaki arkadaşlardan yavru olarak alıp büyüttük, ikisinde erkek bir tane dişi yavru alıp büyütüp çoğaltcam, o zaman olur o iş, babam beni verir köpekleri vermez, Avcı'da değil amma hastası bunların
    Nail bey kusura bakmayın olmaz gördüm artık bi tanesini isterim 😁
    Şaka maka cinsi ne sırp a brnziyolar banada güzeller hakkten

Nail bey kusura bakmayın olmaz gördüm artık bi tanesini isterim
    Şaka maka cinsi ne sırp a brnziyolar banada güzeller hakkten
    Birinci fotoğraftaki ni Seyitgazi Çukurca dan aldım, ikinci fotoğraftaki yavruları oraya verdim çünkü oradan aldığım ve bacanağa verdiğim dişiden doğdukları için, son fotoğraftaki ni trakkulup ten Simav li bir arkadaş aracı oldu, öreğler köyünden aldım, Manisa demirci den gelme, bir aylık yavruydu, ilk fotoğraf takini geçen hafta domuz çizdiResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20180407_125105.jpg
Görüntüleme: 40
Büyüklüğü:  115.2 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20170803_135124.jpg
Görüntüleme: 42
Büyüklüğü:  94.3 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20170518_152334.jpg
Görüntüleme: 43
Büyüklüğü:  154.2 KB (Kilobyte)

Birinci fotoğraftaki ni Seyitgazi Çukurca dan aldım, ikinci fotoğraftaki yavruları oraya verdim çünkü oradan aldığım ve bacanağa verdiğim dişiden doğdukları için, son fotoğraftaki ni trakkulup ten Simav li bir arkadaş aracı oldu, öreğler köyünden aldım, Manisa demirci den gelme, bir aylık yavruydu, ilk fotoğraf takini geçen hafta domuz çizdiResmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20180407_125105.jpg
Görüntüleme: 40
Büyüklüğü:  115.2 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20170803_135124.jpg
Görüntüleme: 42
Büyüklüğü:  94.3 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_20170518_152334.jpg
Görüntüleme: 43
Büyüklüğü:  154.2 KB (Kilobyte)
    Bende 2 tane vardı birisi ava gitmiyor alıstıramadım diğeri çok iyi gidiyordu ava ama vurdular çekemeyenler işte bu

Suan bana enik yada yetişmiş lazım işte 😁

nailyetek teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)