nh td 110 problem?

1000 saatte arka şanzuman yağının değişmesi zorunlumu bence değil bizim traktör 700 saatte sanzuman yağı aynı sıfır gibi duruyor ama filtreleri komle değıştim motor yağıyla beraber hemen belli etti sesinden fark ettim Ekli dosyayı görüntüle 24578

Sent from my SM-G570F using TrakKulüp mobile app
ü

geçenlerde bizim benzin istasyonuna bir adam geldi yıllarca mobil madeni yağda çalışmış ve şunu söyledi ;

ben bu işe yıllarımı verdim ancak halen yağın eskiyip eskimediğini elimle yada gözümle anlayamam dedi. gerçekten gözle anlaşılacağını sanmıyorum , zira servis 1000 saatte değiştirin diyorsa , bence değiştirmek en mantıklısıdı. zira iş makinasında da 1000 saatte tüm hidrolik sisteminin yağlarını değiştirmeyi tavsiye ediyorlar.
o yüzden ben 1000 saatte değiştiriyorum , ki şu an 4 traktörün diferansiyel yağları değişecek Allah bana kolaylık versin. Amin.

Bu hidrolik işinde üretici tavsiyelerine uymak gerek. Adam hidrolik pompayı dişlileri ona göre seçmiş. Kalın yağ dişlileri zorlar ince yağ diş aralarından kaçar sızıntı olur(dışarıya olmaz yağ diş aralarından kaçar) Bozulmuş yağ genel olarak köpürür ve pis kokmaya başlar

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca