Nohut sıvı ilaç kaplama düzeneği

11.10.2017
477
323
26
Yozgat

IMG_4659.JPG

Selamünaleyküm herkese. Nohuta sıvı çinko kaplaması yapabilmek için düzenek arayışı içindeyiz bu sistemi anlayanlar veya farklı bi yöntemi olan paylaşabilir mi teşekürler şimdiden

Herkesin kendi dusuncesi birsey diyemiyorum ama bence cinko icin bos is. Dekara cinko sulfat granul olandan 4-5 kg atsaniz daha iyi sonuc elde etmis olabilirsiniz. Ha baska kaplamalar icin guzel uygulama olabilir

Çinko gereklimidir tartışılır bence gereksiz. İlaçlama taktiği içinde geçen yıl pomarsolü (antraknoz ilacı) sırt pompasında karıştırıp nohuta püskürtüp kürekle karıştırarak ilacın her yere dağılmasını sağladım bence güzelde oldu.

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Kök gelişiminde ve çimlenmede rolünü biliyosunuzdur
Cinkonun islevini bilmeyen yoktur zaten. Bahsettigim sivi kaplama yerine direkt olarak topraga verilmesi. Kaplamayi fungusit hastaliklari icin ya da mikrobiyal gubreler ile yapmak daha mantikli geliyor bana. Cinkoyu gubre olarak direkt olarak topraga vermek hem nohuta hem sonraki senede ekilecek urunlere yarayis saglayacagi gorusundeyim. Nohuta sarilab cinko sadece nohuta yarari olacak. Sonraki sene bugday veya arpa icin yine cinko atmak zorunda kalacaksiniz. Maliyet acisindan bakilirsa da topraga vermek daha akillica oldugunu dusunuyorum. Tabi herkesin kendi dusuncesi uygulamasi gorusu. Elestiri olarak degilde tavsiye olarak gorus belirttim [emoji2]

Cinkonun islevini bilmeyen yoktur zaten. Bahsettigim sivi kaplama yerine direkt olarak topraga verilmesi. Kaplamayi fungusit hastaliklari icin ya da mikrobiyal gubreler ile yapmak daha mantikli geliyor bana. Cinkoyu gubre olarak direkt olarak topraga vermek hem nohuta hem sonraki senede ekilecek urunlere yarayis saglayacagi gorusundeyim. Nohuta sarilab cinko sadece nohuta yarari olacak. Sonraki sene bugday veya arpa icin yine cinko atmak zorunda kalacaksiniz. Maliyet acisindan bakilirsa da topraga vermek daha akillica oldugunu dusunuyorum. Tabi herkesin kendi dusuncesi uygulamasi gorusu. Elestiri olarak degilde tavsiye olarak gorus belirttim [emoji2]

Anladım saolun[emoji4]