GEÇEN SENE DİKMİŞ OLDUĞUMUZ BEŞ BİÇİM YAPTIĞIMIZ SÜT OTU BU SENE TEKRAR PATLADI

Samsun carsambada findik bahçesinin altını değerlendirmek için yonca ektim yonca yeşil kendi ama kış olmadı kar yağmadi ondan mi bilmiyorum yonca suan kaybolmuş tarladan.bence sizinki güzel birşey olmuş maşallah tarla bereketi olmus

Abi suğuklardan dolayı yanmıştır tohum yonca çok hassas bi bitki bizde dikecektik 40 dönüm bu kış güvenemedik riske atmayalım dedik yulaf diktik baharda yeşile biçip hemen yonca dikelim diye

Yeşil olaraktan veriyorum ama çoğunlukla balya yapıp yediriyorum geçen sene denedim saman balyası bitmişti silaj da bitmişti sipariş vermeme rağmen geç geldi o süre zarfında dört gün her öğün bu ottan verdim ve hiç yem vermedim babanimlar sabahları sağıma gittiklerinde ineklerin altı komple süttü dedi hayvanlar sütünü tutamıyor dedi çok güzel bişey yoncadan falan harika süt verimi

Abi bu otu sürekli verirsen hayvan şişiyor diyorlar birde sürekli bu otu yemek zarar veriyor mus sen ne şekilde besleme yapiyorsun ben küçük baş hayvancılığa giricem kapalı alanda acaba bu otu ve şaman sapı versem yeterli olur mu sence

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Abi bu otu sürekli verirsen hayvan şişiyor diyorlar birde sürekli bu otu yemek zarar veriyor mus sen ne şekilde besleme yapiyorsun ben küçük baş hayvancılığa giricem kapalı alanda acaba bu otu ve şaman sapı versem yeterli olur mu sence

Ben yeşil olarak hiç yedirmedim biçtim balya yaptım öyle verdim dört gün ne yem nede saman hiç bişey vermedim sadece bu ottan verdim zararını görmedim daha çok süt verimim arttı bu ot yonca gibi hayvana dokunmuyor yoncayı dört gün verseydim hayvanlar hemen isal olurdu dokunurdu bu ot çok başka bir şey hiç şişkinlik yaptığını görmedim