GEÇEN SENE DİKMİŞ OLDUĞUMUZ BEŞ BİÇİM YAPTIĞIMIZ SÜT OTU BU SENE TEKRAR PATLADI

IMG_0522.JPGIMG_0523.JPGIMG_0524.JPGIMG_0525.JPGIMG_0526.JPGIMG_0527.JPG

Son bicimi yapmayip tohuma birakip dibine mi dusurdunuz ?

Sizin hesabi anlayamadim, 100 balya her bicimde dekara mi ? Yani 9 dekar x 5 bicim x 100 balya = 4500 balya mi oldu ? Balyalar yaklasik 20 kg mi ?

Son bicimi yapmayip tohuma birakip dibine mi dusurdunuz ?

Sizin hesabi anlayamadim, 100 balya her bicimde dekara mi ? Yani 9 dekar x 5 bicim x 100 balya = 4500 balya mi oldu ? Balyalar yaklasik 20 kg mi ?

Son biçimi yaptık sürüp yerine Mısır dikecektik pullukları takıp tarlaya bi gittik bizim ot tekrar ayaklanmış bizde kıyamadık kışın gübre atıp bıraktık tekrar büyüyor
Yer 9 dönüm her biçimde 100 balya 5 biçimde 500 balya balyalar 25 kg

yeşil yiyebiliyormu hayvan sıkıntı yapıyor mu?

Yeşil olaraktan veriyorum ama çoğunlukla balya yapıp yediriyorum geçen sene denedim saman balyası bitmişti silaj da bitmişti sipariş vermeme rağmen geç geldi o süre zarfında dört gün her öğün bu ottan verdim ve hiç yem vermedim babanimlar sabahları sağıma gittiklerinde ineklerin altı komple süttü dedi hayvanlar sütünü tutamıyor dedi çok güzel bişey yoncadan falan harika süt verimi

bereketli olsun.
Tarım bu derim.
10 dekar yerden 450-500 balya almak asıl tarım demek bence.

Aynen abi çok karlı geldi bize bu ot aynı zamanda yulaf dikiyoruz yeşil biçip bağlıyorum bu ot kadar hayvan için ne verimli oluyor nede karlı bir kere biçiyoruz o kadar bir kere diktik iki sene biçim yapıcaz 10 biçim 1000 balya başkaları da dikti köyden çok memnun herkes abim