Hümikcanları toprakla buluşturduk

Bu haftasonu Doğancan'dan gelen Hümikcanları toprakla buluşturduk... 20180318_091633.jpgIMG-20180317-WA0002.jpgIMG-20180317-WA0001.jpg

• Beğen
Tepkiler: doganbey1 ve guray
Doğan bey bu humikcan ın tahlil sonuçlarını öğrenebilir miyim toplam organik madde azot vb.. forum u aradım ama bulamadım mümkünse gönderebilir misiniz

Pardon websitende buldum hocam ph ı soracaktim 13.6 çıkmış toprak ph na negatif bir etkisi yok mu piyasada 8-9 bandında olanlar var farkı nitrik asit ile düşürmüşler anladığım kadarıyla ürünlerinizin ph bakımından ne tür bir farklı etkisi var mı?

Pardon websitende buldum hocam ph ı soracaktim 13.6 çıkmış toprak ph na negatif bir etkisi yok mu piyasada 8-9 bandında olanlar var farkı nitrik asit ile düşürmüşler anladığım kadarıyla ürünlerinizin ph bakımından ne tür bir farklı etkisi var mı?
Merhaba.
pH degerinin düşük yada yüksek olmasının bir esprisi yok. Bu bir çözeltidir. Bu cozeltinin icinde humik ve fulvik asit toprağa yarayislilik kazandırır.
Sen holdere humikcani koydugun zaman pH dogal olarak düşer. Bunun da nedeni su ile seyreltilmesi, karistirilmasidir.
pH degerini düşürmek bir işe yaramaz. Aksi halde ürünün kalitesini düşürür.
Kısacası gerek yok. Piyasada olanlar var. Ama diplerinde de bir dunya çökmüş, çözünmeyen malzeme var :)