tritikale de kıraçta hangi ot ilacı kullanılmalı

herkese hayırlı günler hayırlı forumlar iç anadoluda kıraç arazilerde tritikalede hangi ot ilacı kullanılır biz arpaya yağmuru ayarlayıp ester atıyorduk bu sene tritikale ektik acemisiyiz teşekkürler.

herkese hayırlı günler hayırlı forumlar iç anadoluda kıraç arazilerde tritikalede hangi ot ilacı kullanılır biz arpaya yağmuru ayarlayıp ester atıyorduk bu sene tritikale ektik acemisiyiz teşekkürler.

Corvette atacağım 150 dekar da bende var tritikale ...ilaçla birlikte üre map çinko sülfat ve hümik asit vereceğim

• Beğen
Tepkiler: doganaytekin
Corvette atacağım 150 dekar da bende var tritikale ...ilaçla birlikte üre map çinko sülfat ve hümik asit vereceğim

çinkoyu toz olandan mı yoksa sıvı olandan mı atacaksınız ben toz atmayı düşünüyordum içeriğindeki çinko oranı fazla olduğu (%22) için yakarsın mahsulü dediler kafam karıştı toz olan çinko gerçekten zarar verir mi mahsule ?

• Beğen
çinkoyu toz olandan mı yoksa sıvı olandan mı atacaksınız ben toz atmayı düşünüyordum içeriğindeki çinko oranı fazla olduğu (%22) için yakarsın mahsulü dediler kafam karıştı toz olan çinko gerçekten zarar verir mi mahsule ?

Dekara 100-150 gram atacaksın çinkoyu toz kullanacağım birşey olmaz zannetmiyorum 200 gram dekara kullandığım oldu

bu dedikleriniz sıvı halinde satılıyo yaprak gübresi diyorlar 30 dekarlık 500 tl demişti gübre aldığım bayii omudur aceba 300 dekara 5.000 tl lik bir harcama gerekiyo değiyormu aceba

Hazır alırsan o rakamı bulur ama söylediğim gibi yaparsan taş çatlasa dekara 5-6 lira tutar ilaç da dahil ( ilaç Corvette olursa ) oda 300 dekara 1500-1800 arası maximum

• Beğen