ERKUNT BÜYÜK SEGMENT LÜKS SERİ 2018 YENİLİKLERİ...!

Merhabalar sevgili Trakkulüp ailem.

İlklerin öncüsü Erkunt Traktörden yenilik hareketlerine devam. Konya Tarım fuarında görücüye çıkacak olan büyük segment lüks serilerde yapılan güncellemelerinin fotoğraflarını sizlerle paylaşıyorum.

Bu yenilikler kısaca bahsedecek olursak.

1- Logolu yeni koltuk
2- Yeni led gösterge
3- Yeni tip vites kolları
4- Led kabin ve çalışma lambaları
5- Geri görüş kamerası
6- PTO ve yol-tarla mod kolları değişimi
7- Ön ağırlık uzatma ve metal takım çantası
8- Damper valflerinin yerlerinin değişimi

Bu özelikler şimdilik 90-100-110 CRD ve 100-110 Lüks serilerinde bulunmaktadır.

Haşmet 110 Lüks CRD.png

Resim1.1.jpg

Resim1.jpg

Resim2.jpg

Resim3.jpg

Resim4.4.jpg

Resim4.jpg

Resim5.jpg

Resim6.jpg

Resim7.jpg

Tabi güzel olmuş ama uzun zamandır 10 tane mesaj yazdım belki bu ön ağırlık kısa uzatılması gerekiyor diye. Ama bunu ancak 6 sene sonra düşünebildiler. Tabi geç de olsa güzel ama keşke erkenden olsaydı. Yenilikler başarılı ama en beklenen powershuttle halen yok.

Harika görünüyor. Avrupa traktörlerini aratmıyor. İnşallah küçük çiftçiye de hitap ederler bu konuda. Bu donanımlar 50-65 hp 'ye de uygulanırsa çok iyi olur. Malum araziler parçalı, çoğu çiftçi 65 -75 hp den yukarı çıkamıyor. Bu güçteki kullanıcılar da bunlardan yararlanmalı. Saygılarımla. 😊

Helal olsun Erkunt'a [emoji4]

Teşekkürler Alperenim. :)

Tabi güzel olmuş ama uzun zamandır 10 tane mesaj yazdım belki bu ön ağırlık kısa uzatılması gerekiyor diye. Ama bunu ancak 6 sene sonra düşünebildiler. Tabi geç de olsa güzel ama keşke erkenden olsaydı. Yenilikler başarılı ama en beklenen powershuttle halen yok.

Aynen abi power shuttle işi geç kaldı MT yerine normal sistem olsaydı çok şey olurdu.
umarız yakın zamana yetişir.

Çok güzel olmuş Ercan abi. Bende bir tümosancı olarak tümosana gelen yenilikleri paylaşacaktım. Yenilikleri görünce eskiyi aradım yine gerizekalılıkta çığır açmış bizimkiler .

Teşekkürler Akif.
Tümosanı sen adam et yaz çiz git içeriye.

Harika görünüyor. Avrupa traktörlerini aratmıyor. İnşallah küçük çiftçiye de hitap ederler bu konuda. Bu donanımlar 50-65 hp 'ye de uygulanırsa çok iyi olur. Malum araziler parçalı, çoğu çiftçi 65 -75 hp den yukarı çıkamıyor. Bu güçteki kullanıcılar da bunlardan yararlanmalı. Saygılarımla.

Teşekkürler Serdar illa o özelikller aşağı serilerede gelir önce lüks seri sonra E+.

Ön ağırlık mesnedini uzatilmasini beğenmedim hemde kaba olmuş
Vites kollari koltuk çok güzel
Setil işi ne oldu bunlar mekanik levyemi bu konuda yenilik bekliyordum yağlı kavrama elektronik kol gibi Hayirlisi diyelim

O mesnet uzatma işini baya isteyen oldu.
vites koltuk güzel.
Bunlar mekanik herkes gibi bizde power shuttle bekliyoruz abi.

Hızıda gösteriyomu ercanım

Hız gösteriyor abi.

Abi Başak yeni seri çıkarmış çok güzel duruyor erkunttan da böyle bir şey bekliyorduk

onun için tasarım değişmeli bence bu en az 2 4 yıl daha devam etmeli.

Gayet hoş olmuş, paylaşım için teşekkürler. Uzatma aparatı içi, takım çantası olarakta değerlendirilebilirdi.

Teşekkürler Hocam.
zaten o boşluk takım çantası olarak değerlendirildi.

Bu dijital ekranlilarda Tumosan,Basak ve suanda Erkuntta bulunan ekranlarin tumunde Sag ve sollarinda bulunan dugme yardimiyla Hiz,Mesafe olcumu gibi Ozellikler calisir durumda ,Tabi traktorde bu ozelliklerde baglanti vs sorunu yoksa.

Hız göstergesi aktif.

Estetik yonden guzel uygulamalar ama asil soru su ne zaman shuttle koyacak mekatronik degil hidro motorlu bi sistem koyacaklar yil 2018 yerli olarak erkunt ve tumosanda bi shuttle yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
insan bunu led göstergesi için alır :)

Beğendin mi :)
artık ibre yok yazı var.

Yeni gösterge paneli ve küçük vites kolları iyi olmuş,ön ağırlık uzatma işini beğenmedim takım çantası şase ve ağırlık arasında hoş durmuyor.

teşekkürler Emre.
ağırlık uzatmayı çok istediklerini söylediler istenen oldu.

Estetik yonden guzel uygulamalar ama asil soru su ne zaman shuttle koyacak mekatronik degil hidro motorlu bi sistem koyacaklar yil 2018 yerli olarak erkunt ve tumosanda bi shuttle yok

Yorum için teşekkürler.
hepimiz o en büyük eksikliği bir an önce görmek istiyorz umarız yakında olur.

Güzel olmuş. Arka kamerayı göstermişsinizde birde monitörünü görebilseydik. Özellikle koltuk hoşuma gitti. Massey de olduğu gibi. Küçük şeyler ama bence bu ayrıntılar önemli. Şirketin Kurumsallık bakışı açısından önemli.

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Biraz özelle karışık birşeyler karalayım.
Erkunt, Uzel MF nin mirasına iyi sahip çıktığı için başarılı oldu.Zaten Uzel MF traktörün birçok yerini Erkunt üretiyordu.Onun başarılı,uyumlu motor-aktarma (perkins-carraro)modelini devam ettirip iyi çizilmiş 2.kuşak kaportayı giydirerek piyasada yer tuttu.Kimse kuvvetine,kıymetine,kudretine birşey diyemiyor çünkü kanında Uzel MF var.
Ama 40 yıllık motorları allayıp pullayıp satıyor dedikleri TTF, o motorlarına önce turbo-intercooler'ı sonra 2012'de power shuttle'ı (PS)başarıyla ekleyerek kendini güncelledi.
Geçen hafta 90e Kıymet'i bir gün farkla kaçırdım,pazarlık yapılmıştı,Sungurlu'ya satıldı.Yani benim PS derdim yok ama sıfır bir motor alabilsem PS siz düşünmem.
Kullanılmışların PS'lilerine ise korkarak yaklaşıyorum çünkü arıza tamiri 4-5 liradan başlıyor.Yine geçen hafta Merzifon'da yeni bir NH traktörün PS arızası nedeniyle yattığını (servis kullanıcı hatası demiş,8500 TL masraf çıkmış,sahibi yaptıramıyormuş) öğrendim.
Ayrıca Erkunt önündeki çekmece şeklindeki demir ağırlık yığınına biraz estetik katarsa iyi olur.Yuvarlak traktör hatlarının önündeki köşeli görüntü yakışmıyor.Bu konuda da teknoloji fakiri (!) rakibine bir göz atarsa yararlı olabilir.
Kabin içi sağ taraf düzeni ve görüntüsü ise mükemmel olmuş.Böyle bir traktörü kullanmak büyük zevk olurdu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Enes_19
Güzel olmuş. Arka kamerayı göstermişsinizde birde monitörünü görebilseydik. Özellikle koltuk hoşuma gitti. Massey de olduğu gibi. Küçük şeyler ama bence bu ayrıntılar önemli. Şirketin Kurumsallık bakışı açısından önemli.

teşekkürler.
Monitör iç aynanın yerine takılı iç ayna yerine monitör var artık.

Umarim yenilikler devam eder

devam edecek var daha yenilikler.

Biraz özelle karışık birşeyler karalayım.
Erkunt, Uzel MF nin mirasına iyi sahip çıktığı için başarılı oldu.Zaten Uzel MF traktörün birçok yerini Erkunt üretiyordu.Onun başarılı,uyumlu motor-aktarma (perkins-carraro)modelini devam ettirip iyi çizilmiş 2.kuşak kaportayı giydirerek piyasada yer tuttu.Kimse kuvvetine,kıymetine,kudretine birşey diyemiyor çünkü kanında Uzel MF var.
Ama 40 yıllık motorları allayıp pullayıp satıyor dedikleri TTF, o motorlarına önce turbo-intercooler'ı sonra 2012'de power shuttle'ı (PS)başarıyla ekleyerek kendini güncelledi.
Geçen hafta 90e Kıymet'i bir gün farkla kaçırdım,pazarlık yapılmıştı,Sungurlu'ya satıldı.Yani benim PS derdim yok ama sıfır bir motor alabilsem PS siz düşünmem.
Kullanılmışların PS'lilerine ise korkarak yaklaşıyorum çünkü arıza tamiri 4-5 liradan başlıyor.Yine geçen hafta Merzifon'da yeni bir NH traktörün PS arızası nedeniyle yattığını (servis kullanıcı hatası demiş,8500 TL masraf çıkmış,sahibi yaptıramıyormuş) öğrendim.
Ayrıca Erkunt önündeki çekmece şeklindeki demir ağırlık yığınına biraz estetik katarsa iyi olur.Yuvarlak traktör hatlarının önündeki köşeli görüntü yakışmıyor.Bu konuda da teknoloji fakiri (!) rakibine bir göz atarsa yararlı olabilir.
Kabin içi sağ taraf düzeni ve görüntüsü ise mükemmel olmuş.Böyle bir traktörü kullanmak büyük zevk olurdu.

Çok güzel bir yorum olmuş ellerinze sağlık.
power shuttle çok istiyoruz da iste masrafı da ağır oluyor malesef.
iç trim ve koltuk gerçekten çok iyi.
fabrikada geçen yıl denemiştim bu traktörü bazı şeyleri demo idi argeden alıp 2 tur atıp bıraktım kamera ve vites körük güzeldi birde adam gibi poer shuttle gelirse tadından yenmez bu erkunt hele crd olanlar.

Beğendim [emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]

Saol KALE ağam :)

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.