Yeni AHIR YAPACAĞIZ ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYRM

40*20 yer çevireceğiz bunun 40*10 çatı yapacağız çatıda örme makas mı kullanmalıyım ya da petek kiriş mi maliyet ve sağlamlık açısından hangisini tavsiye edersniz IMG_1113.JPGIMG_1112.JPG resimler alıntıdır sizce hangi malzemeyi kullanmalıyız

40*20 yer çevireceğiz bunun 40*10 çatı yapacağız çatıda örme makas mı kullanmalıyım ya da petek kiriş mi maliyet ve sağlamlık açısından hangisini tavsiye edersniz Ekli dosyayı görüntüle 24952Ekli dosyayı görüntüle 24953 resimler alıntıdır sizce hangi malzemeyi kullanmalıyız
Bu aralar benim de arastirmakta oldugum bir konu. Alttaki saglam ama maliyetli. Ustteki resim ucuz ama ruzgardan uctugunu duydum. Çadır ahırları arastiriyorum biraz saglam gibi onlar paysanın yaptiklari. Ama mantigima da yatmiyor o panellerin ucup da çadırın saglam olmasi. Bende tam konuya vakif degilim konuyu takipteyim tecrubeli abilerden bakalim ne cikacak:)

Devlet destejlimi siyirci olacakmi. Destekli değilse besi içinse destekli projeli ahira gerek yok. Süt hayvancilik ićin projeli ekonomik olur

Yukardaki resimlerde direkler sadece kenarda oysa durak yerleri e ko an direk sayasinde makas maliyeti oldukca ucuzlar

Süt hayvancılığı ama doğan erkek buzağılar da besi için olacak dişiler damızlık helezon daha önceden almıştık ona para vermicz sadece gübre çukuru yapıcz 4*10 m uzunluğunda başladığımda resimleri atıcm gün gün
Abi gubre cukuru ciddi maliyet ben gubre cukuru dusunmuyorum. Beton bir zemine cekilen yaş gübre kuruyunca traktor kepceleriyle arkada bir yere goturme gibi dusuncem var yapani da gordum ancak ne derece avamtaj saglar bilmem ama sagmal isletmede neredeyse hayvam basi 1000 tl ye yakin çukur maliyeti cikiyor 50 inege 50.000 tl ciddi rakam

Sanayi elektriği olayı nasıl çekiyoruz acaba bilgisi olan var mı

Elektrik idaresi özel olduğundan, fiyatlar bölgeden bölgeye değişir. Bunu sen bulunduğun bölgede elektrik kurumlarında araştıracaksın.

Bu işi yapan elektrik mühendisleri var. Onlardan da bilgi alabilirsin. Sonuçta elektrik mühendisinin imzasınada ihtiyacın olacak.

Teşekkürler beyler ben de bişey danışacam size burası bizim yerimiz taş duvar çekilip üzerini kapatmayı düşünüyoruz fakat nasıl bi sistem kursak iyi olur bayır aşağı 3 e bölelim diyoruz ama IMG_2060.JPGIMG_2061.JPGIMG_2062.JPGIMG_2063.JPGIMG_2064.JPGIMG_2065.JPG