Borular geldi bunlarda bize hayırlı olsun

Darende baskan sen bu su işinden anliyorsun ha bu sene kayisilar nasil soguk vurdu mu
Bizim darendenin alçak yerlerini vur yuksekler iyi var ama biz o işle uğraşmiyoruz
Dedem babam ve amcamı zamanında çok biktirmis 150 dönüm kayısı bahçesi [emoji3][emoji3]
Şimdi 20 dönüm dikelim diyorum yok diyor
Ama kıredi kullanmak için dikecem iyi kredi çıkıyor kayısı bahcesine

Bizim darendenin alçak yerlerini vur yuksekler iyi var ama biz o işle uğraşmiyoruz
Dedem babam ve amcamı zamanında çok biktirmis 150 dönüm kayısı bahçesi [emoji3][emoji3]
Şimdi 20 dönüm dikelim diyorum yok diyor
Ama kıredi kullanmak için dikecem iyi kredi çıkıyor kayısı bahcesine
Benim is yerinda malatyali arkadasim var da ondan sordum kayisi kurusu aliyorum ondan soguk vurmazsa ucuz oluyorda

tarlanın 2 tarafında hidrant var her birinde 6 tane çıkış var abi bide öyle düşün
Tamam diğer ucunda da bağladık en fazla kırk fıskiye borunun bir su taşıma kapasitesi vardır çıkış önemli değil 75 lik boru saate 20 ton en fazla basinli sistemde su basar fiskiyenin saat te attığı suya göre sayısı artar ve azalır buna göre hesap yap bağla
Büyük fıskiyeler de de 110 Luk boru ile bağlanan var ada bir tane çeviriyor ama ona göre yer suluyor böyle düşün

Biz burda 5 6 yıldır böyle yapıyoruz bi sıkıntı olmuyor iki hattın arası 19 20 metre arası arayı kapatıyor yinede bilgine saygı duyarım abi
Basıncını görmeden birşey diyemem burada aynı sizin gibi hidrantli ama aynı hatta bazen suyu çok açan oluyor basınç düşüyor fıskiye ileriyi suluyor ama basınç olamadığın dan dibini sulamiyor homojen olmuyor hidrantlarin arkasında vana da fren var belki biliyorsundur ama burada ben çözdüm kimseyi uyandirmiyorum [emoji3][emoji3]
19 20 metre arada iyi normal olması gereken ara zaten

Abi bizde 2 tane farklı tip tabanca var aynı yerde biri 20 metre atıyor biri 22 metre atıyor
Suyun çıktığı delikte bir kestirici gibi birşey var dır uzak atanda bizde de bir 40 tane 2003de alınan İsrail malı var şimdi yok piyasada anında içinden beyaz içi seritli bir malzeme var onu takınca iki üç metre kadar daha uzak atıyor çıkartınca biraz daha yakın muhtemelen öyle bir sistem vardır ondada