AGRİTÜRK 2018( 3 YABALI makina aldım makina hakkında düşümceleriniz nelerdir)

Saol abi Bizim normalda 5 gün içinde gelecek diyor bayi ama nisanın sonunu bulur die tahmin ediyorum
agritürk balya makinası emsallerine göre biraz cayip geldi saç kalınlığı olsun pikap genişliyi olsun iyimi yaptım kötümü anlayamadım.
Türkiyede üretilen makinalırın kalitesi hemen hemen aynı makinalar ama ben olsam pikaba önem veririm örnek olarak çokcanların 2014 moldellerin pikabı gördum en saglamı toplayıcı teller in mm limi bile kalındır

Bilitorum çokcanlar genelde sıkıntilidir parça kalitesinden değil fabrikasyonda montaj hatası cok çıkar deneyimsiz servislerde arızayı gidermek yerine ayarı dahada bozarlar

Ahri türk 3 yabali yukarda bahsettiğim makina muadili sıkıntı yok geniş pikap olması güzel

Bilitorum çokcanlar genelde sıkıntilidir parça kalitesinden değil fabrikasyonda montaj hatası cok çıkar deneyimsiz servislerde arızayı gidermek yerine ayarı dahada bozarlar

Ahri türk 3 yabali yukarda bahsettiğim makina muadili sıkıntı yok geniş pikap olması güzel
Tek sıkıntı bizim burlarda sapın az olması

Himm eğer sap makinayı yeteince beslemez ise balyalar eğri çikar süratli giderek bunu çözersin tabiki tarla zemini hızli gitmen icin müsaitse yoksa yaba ayarını ayarlayarakta düzgun balya çıkartirsın bu kezde bingin saplı tarlada yavaş gitmen gerekir

Gerçi deneyimin varsa balyalda bunları bilirsin

Hayırlı olsun güzel güzel tercih agritürk kaliteli bir marka aynı zamanda ürmaksan olarak yedek parça üretimi yapan bir firma

3 yaba genelde ot yonca fiğ sap bağlarken işe yarar Saman olarak haşpaylı bağlarken çok ciddi farklar olmayacaktır çünkü saman balyası bağlarken haşpayın kıyması önemli çok saplı yerde iş yapar yoksa emsal 2 yabalı haşpaylılardan farkı yok az saplı yerde....

Hayırlı olsun güzel güzel tercih agritürk kaliteli bir marka aynı zamanda ürmaksan olarak yedek parça üretimi yapan bir firma

3 yaba genelde ot yonca fiğ sap bağlarken işe yarar Saman olarak haşpaylı bağlarken çok ciddi farklar olmayacaktır çünkü saman balyası bağlarken haşpayın kıyması önemli çok saplı yerde iş yapar yoksa emsal 2 yabalı haşpaylılardan farkı yok az saplı yerde....

Peki saman az olan namlunun zayıf olan yerlerde 3 yabalı olması sıkıntı çıkarırmı
Birde ustum ben 20 saatte 0 90 lık erkunta bağlıyacam makinayı yakıt nasıl olur günde ortalama 1000 balya bastığımızı varsayarsak

Peki saman az olan namlunun zayıf olan yerlerde 3 yabalı olması sıkıntı çıkarırmı
Birde ustum ben 20 saatte 0 90 lık erkunta bağlıyacam makinayı yakıt nasıl olur günde ortalama 1000 balya bastığımızı varsayarsak

Zayıf namluda hız artırırsanız sorun olmaz makina boş gitmesin yeter.... yakıta gelinde balya ağırlığı sap durumu yol ve gezme durumu belirler bunu harmanda belli olur çalışınca şimdiden merak edilecek bir şey değil bu

• Beğen
Tepkiler: FarukDmirl
Zayıf namluda hız artırırsanız sorun olmaz makina boş gitmesin yeter.... yakıta gelinde balya ağırlığı sap durumu yol ve gezme durumu belirler bunu harmanda belli olur çalışınca şimdiden merak edilecek bir şey değil bu

Anladığım kadarıyla 3 yapalı olması makinenin seri çalışmasınde önemli bir etken peki ot bağlarken 3 yapalı olması otu daha fazla parçalamadına etkenmidir.

Abi 3 yabalı makina yoktur.. makinaların hepsi standart 2 yabalıdır sadece yabaların bi tanesi 2 li bir tanesi üçlü buda hem seri iş hemde zamandanda yakittanda tasarruf demek. Cünkü pikabin icine topladıgi otu tek seferde makinanın hazneye verir. Daha hızlı gidersin bide akıllı yabaysa tadından yenmez.

Bu işe agritürk geniş pikap geniş haşbay 3 yabalı bir makinayla başlıyacam bu sezon sizce makina hakkında düşünceleriniz ve 3 yabalı olması iyi bir avandajmı sizce
YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Öncelikle hayırlı olsun 3 yabalı olmasının avantajı var otda yıgılma yapmaz yada en aza indirir rahat çalışırsınız..

Abi 3 yabalı makina yoktur.. makinaların hepsi standart 2 yabalıdır sadece yabaların bi tanesi 2 li bir tanesi üçlü buda hem seri iş hemde zamandanda yakittanda tasarruf demek. Cünkü pikabin icine topladıgi otu tek seferde makinanın hazneye verir. Daha hızlı gidersin bide akıllı yabaysa tadından yenmez.

Akıllı yabadan kasıt nedir? Hangi makinalarda bulunur?