ÇKS yapılamayan arazi

02.07.2017
33
14
40
kars

Merhaba arkadaşlar biz yaklaşık 300 dönüm tarla ekiyoruz yıllardır ama bu tarlalar birçok hissesi olan ve hissedarların hepsi uzun yıllar önce vefat eden insanlar bu yüzden ÇKS kaydını yapamıyoruz bu konu hakkında bana yol gösterecek biri varmı acaba?

Merhaba arkadaşlar biz yaklaşık 300 dönüm tarla ekiyoruz yıllardır ama bu tarlalar birçok hissesi olan ve hissedarların hepsi uzun yıllar önce vefat eden insanlar bu yüzden ÇKS kaydını yapamıyoruz bu konu hakkında bana yol gösterecek biri varmı acaba?

Valla dostum ülke arazilerinin %50 nin resmi rakamlara göre çks si yok bir yolunu bulursan bize de haber et [emoji3]

Bildigim kadarıyla muhtarlıktan 100 dekara bir şahsa kiralanıyor bir araştırma yapın bu konuda

Bildigim kadarıyla muhtarlıktan 100 dekara bir şahsa kiralanıyor bir araştırma yapın bu konuda
Evet baya araştırma yaptım taahhütname ile cks yapılabilir yazıyor resmi sayfada tam olacak derken en alt sayfada yazan şu,

Maliki ölmüş olmakla birlikte tapu kayıtlarında mirasçıları adına intikali yapılmamış araziler ÇKS kaydı mümkün değil

Bunu görünce bütün umutlarim bitti

• Beğen
Tepkiler: Ali ÖZAYDIN
Evet baya araştırma yaptım taahhütname ile cks yapılabilir yazıyor resmi sayfada tam olacak derken en alt sayfada yazan şu,

Maliki ölmüş olmakla birlikte tapu kayıtlarında mirasçıları adına intikali yapılmamış araziler ÇKS kaydı mümkün değil

Bunu görünce bütün umutlarim bitti
Zaten bu iş tam baş belası tarlayı ölmeyen sahibinden cks alamıyorum
Bu sene adamdan istedik neymiş cks desteği artacakmis hep aynı senaryo
Destekli ürün ekemiyorsun adamın üstüne yaptırıyor destekli ürünü parayı verene kadar bezdiriyor yok gelecek yilin icarini da ver
Cks ver biz sana yatanı verlim yok olmaz hakkı bile yok onu almaya ama bunlar hep sistem aksaklığı.
Sanki cks verince tarlanın tapusunu veriyor[emoji4]

Zaten bu iş tam baş belası tarlayı ölmeyen sahibinden cks alamıyorum
Bu sene adamdan istedik neymiş cks desteği artacakmis hep aynı senaryo
Destekli ürün ekemiyorsun adamın üstüne yaptırıyor destekli ürünü parayı verene kadar bezdiriyor yok gelecek yilin icarini da ver
Cks ver biz sana yatanı verlim yok olmaz hakkı bile yok onu almaya ama bunlar hep sistem aksaklığı.
Sanki cks verince tarlanın tapusunu veriyor[emoji4]
Oda ayrı bı olay zaten zannediyor ki tarlasını elinden alacaksın
bende bu sene 80 dönüm kiraladim sırf cks kaydım olsun diye adam desteğin yarısını istedi bende mecburen tamam dedim:)

birinci yolu taahütname oda tapuyu intikal ettiriyorsun hisse oranı belli olmasa bile adı geçsin yeter tarım ilçeden taahütnameyi alıp hisse oranlarını yazıp muhtarlıkta onaylatıp dosyanı teslim et . birde fiili kullanım var ama benim işim taahütname ile olunca onu araştırma yapmadım.

evet intikal edilip yaşayan varislere terki ve onlardan kiralama olması lazım.
aksi halde mümkün değil.
Ayrıca.
tarla sahiplerinin mazot ve yem bitkisi desteğini ekenden alması tam bir adaletsizlik.
sen çalış harca emek ver.
o gitsin beleş parayı alsın.
yazık..
kafalar değişmedikçe bizden bişey olmaz.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Birçok hissedar var hangi birini intikal ettirelim ki

taahütname de hiç bir hissedarı aramıyorsunuz tapuda hissesi adı geçenin size sadece tc numarası lazım o kadar.

beyler ilk önce biz kendi kafamızı değiştirmemiz lazım yusuf ancak hakkımızı aramasınıda bilmemiz lazım . Şunu unutmayın beyler tarımsal destekler tarlayı işleyenindir diyor tarım ilçe nin talimatnamesinde birde fiili kullanımı araştırın ve deneyin beyler olmaz dediklerinde bile fiili kullanımın açıklamasının bir çıktısını alıp işin eğlisinle fikir cimlastiği yapmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: erhan11
taahütname de hiç bir hissedarı aramıyorsunuz tapuda hissesi adı geçenin size sadece tc numarası lazım o kadar.

beyler ilk önce biz kendi kafamızı değiştirmemiz lazım yusuf ancak hakkımızı aramasınıda bilmemiz lazım . Şunu unutmayın beyler tarımsal destekler tarlayı işleyenindir diyor tarım ilçe nin talimatnamesinde birde fiili kullanımı araştırın ve deneyin beyler olmaz dediklerinde bile fiili kullanımın açıklamasının bir çıktısını alıp işin eğlisinle fikir cimlastiği yapmak lazım.
hocam nasil yani mirascinin tc no su oldugu zaman hissedarin payi kadar cks yaptirip hissesi kadar mi destek aliyosun.

hocam nasil yani mirascinin tc no su oldugu zaman hissedarin payi kadar cks yaptirip hissesi kadar mi destek aliyosun.

anlatamadım örnek vereyim . murisin örneğin 8 parça yeri var . sen bunun 5 parça yerini işliyorsun . işlediğim bu 5 parça yeri için taahütname veriyorsun . işlemediğin 3 parça yeri hiç karıştırmıyorsun. işlediğin 5 parça yerin tamamının tüm desteklerini alıyorsun .hiç bir mirasçıdan da imza aramıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: özkök37
anlatamadım örnek vereyim . murisin örneğin 8 parça yeri var . sen bunun 5 parça yerini işliyorsun . işlediğim bu 5 parça yeri için taahütname veriyorsun . işlemediğin 3 parça yeri hiç karıştırmıyorsun. işlediğin 5 parça yerin tamamının tüm desteklerini alıyorsun .hiç bir mirasçıdan da imza aramıyorsun.
annesi babasi vefat etmis mirasci olarakta iki kardes var. boluşmemisler arazileri. ben bunlarin yerlerini isliyorum ama cks kaydi yok. ben bu arazilerdende destek alabilirmiyim. ikisinindemi tc nosu lazim yoksa birinin ki yeter mi. taahutname derken ne veriyoruz

Vefat eden tarla sahibinin kanuni mirascilari eger intikal yaptirip hisse paylarinin bulundugu yeni tapulari almadilarsa cks ye sokupta destek alma sansiniz yok imkansiz gibi bisey eger vefat eden kisinin olurda kimligini bulur yasiyormus gibi kendi adiniza kira sozlesmesi yaparda devlet tarafindan yakalanirsaniz eger cezasi var olurda vefat eden kisinin mirascilari intikal yaptirip hisse paylarini gosterir tapulari aldiysa tum hissedarlardan yada hisse payi belli olan kisinin hissesi kadar sozlesme yapip cksye isleterek destek alabilirsiniz

annesi babasi vefat etmis mirasci olarakta iki kardes var. boluşmemisler arazileri. ben bunlarin yerlerini isliyorum ama cks kaydi yok. ben bu arazilerdende destek alabilirmiyim. ikisinindemi tc nosu lazim yoksa birinin ki yeter mi. taahutname derken ne veriyoruz

o iki kardeşten biri sen değilsen taahütname kullanamassın . ancak sen sadece fiili kullanımı zorlamalısın. sonucu bilmiyorum. çünkü burada ki tarım ilçe cevap vermiyor.

[DOC]Fiili Kullanım Taahhütnamesi arattır inceleyip uygulamaya zorlamanız gerekir.

bildiğim kadarıyla ek 6 diye geçiyor.

En güzel eski sistem gübre iadesi gibi birşey olmaması lazım ama tüccarlar tek tek sattığı gübrenin faturasını kendine çıkartıyor alıyor du
Eskiden bizim burda tapu yoktu tapu senetleri vardı ekilen ürünün desteğini memurlar tespit edip gerçek eken çiftçiler alırdı
Ama bizim hem çiftçiler de hemde devletin memurunda problem var
Herg yerlerini memurlar ile birlikte destekli ürün ekilmiş gibi gösterip sonra kirisanlar neler neler
Bu insanlık duzelse bir problem kalmaz
Yani destek olamasa örneğin gübre ucuz olsa zaten gübreyi çiftçiler kullanır

Yani gerçek üretici kazanır cks li tarla sahibi değil icarini alır oturur

• Beğen
Tepkiler: hasan Basri34

tek çare ortakları hisse sahiplerini bulup ya muafakat name yada kira kontratı imzalatacaksınız başka yolu yok sonra imzalı evrakları muhtara imzalatıp gerekli birime ulaştırın yeter...