Yerli Traktörde En İyi Fren Hattat Da Var Diyorum. Sizin Fikirleriniz Neler?

Bizim burda gedik dediği miz dik ve virajlı bir rampa var.o rampayi cocuklugumdan beri çıkması değilde inmesi Beni hep urkutmustur.275 mf ile orayı inerken akla karayı seçerdim.bende şuan birde hattat t4090 var geçen sene 3 römork buğday ile aynı rampayi (remorklar hariç 17.600 kg ) hattat la indim denemek için frene bastigimda rampanın ortasında remorklari durdurabilmisti ve kalan mesafeyi sadece fren ile vitesi boşa alarak inmistim

Bende valtra var firen güzel aynı dediğin gibi ses falan yok en fazla 6 ton attım gayet güzel zaptediyordu
110 lar Bizim burada da iki tane var aynı firenden onlarda memnun değil birinden merkezinden yağ akıyor du bi ara
Öbürü ayarlattik bazen tutuyor bazen iyi tutmuyor diyordu
Valtra hattat aynı aktarma organı die biliyorum
Bizde erkunt 80 zf var frenler çok ayarsız sağ fren ağırlıklı basarsam sağı kitliyor sola basarsam ikisini kitliyor birazda güç istiyor. yenileri frene basınca 4x4e geçiyor.başak 8053 te frenler birden kitliyor ama ayarı iyi dengeli

• Beğen
Tepkiler: yasindemiralay
Bizim burda gedik dediği miz dik ve virajlı bir rampa var.o rampayi cocuklugumdan beri çıkması değilde inmesi Beni hep urkutmustur.275 mf ile orayı inerken akla karayı seçerdim.bende şuan birde hattat t4090 var geçen sene 3 römork buğday ile aynı rampayi (remorklar hariç 17.600 kg ) hattat la indim denemek için frene bastigimda rampanın ortasında remorklari durdurabilmisti ve kalan mesafeyi sadece fren ile vitesi boşa alarak inmistim
285 hattat larda firene bastgımda 4 ceker devreye girmiyor sadece arkalar tutuyor

2016 model TD 110 kullandım 300 saate idi frenler bitikdi. Modelini bilmediğim Jx70 kullandım yine frenler kötü idi. New Holland Case grubunda hepmi böyle bilmiyorum. 90 model 285 kullandım frenler süperdi. Kara düzen frene sahip 240s imiz vardı onun frenler bile 4 ton yükü durdurmaya yetiyordu. NH 110 kendini bile durduramıyordu resmen.
Massey Ferguson 65X vardı 63 model frenlerini dışardan kendin de ayarlaya biliyorsun disk fren çok güzeldi adamlar yıllar önce yapmış 240 larda da 96 dan sonra disk fren onlarda iyidir, zaten massey in freni iyidir, dayımda tümosan var 2008 model olması lazım 50 lik bahçeye girerken duvara çarpıyordum zor durdum

74 model ferguson 165 var freni 2001 yılında yaptırdık halen devam o tarihtede ilk yapıldı. Bi daha nezaman yaptırırız bilemiyorum 45 yıl önce yçtasarlanmış sistemi şimdi neden yapamıyorlar acaba
Helal sana kardeşim bir yorumumda bahsettim bizde de vardı 63 model süperdi, ayrıca bir işi yapamıyorsan iyi yapan birisinden alırsın değil mi

• Beğen
Tepkiler: tenta90 ve fatih71