Mantarhane çadiri

Herkese merhaba

İlk olarak herkese bol kazançlar, bereketli bir dönem diliyorum hersey gönlünüzce olsun.

Bir süredir kapama sistem mantar üretimini araştırmaktayım. Yapmayı düşündüğümüz yer Çankırı/ Ilgaz. Bir çok hazır anahtar teslim tesis yapan firmalarla görüştüm. Kendi isteklerimi karşılamadı. ( Fiyat, malzeme seçimi ve kalitesi ) bunu uzerine kendim kalem kalem malzeme arastirmasi yapıp yaklaşık 14 bin tl gibi ciddi bir fark yakaladım. ( bunu sahsimin tanıyıpta indirimli urun fiyatları aldigimi belirtmek isterim). Size danışmak istediğim konu ;

1. Mantarhane tesisi olan arkadaslar varmidir.
2. Mantarhane kullandiklari cadirin kalitesi ( firma bilgileri, sertifikalari, guvenilirligi, memnuniyeti. )
3. Son olarak tabiki bu tür bir işle uğraşan veya uğraşmayan tüm herkesin fikrini ve düşüncesi.

Başlangıç olarak 2 adet olarak düşündüğüm icin sadece çadır aksamı kurulum ve montaj dahil 23.000 tl fiyat teklifi aldim. Nakliye montaj dahil fiyatidir. 21.000 tl + kdv ( istenirse ) (1400 montaj+ 600 nakliye )

Bu teklifin icindekiler:
(112m2 makasli sistem (7x16)
1 kat polvenis dokuma branda
2 kat hava kabarcikli her ili yuzeyi folyo kapli bizofol aba.
3 kat 10 cm cam yunu bir yuzeyi folyolu. ( normalde 5 cm lik ama ic anadolu kislarini dusunerek 10 cmlik ozel istek yapildi.)
4 kat uv katkili bakteri barindirmaz su gecirmez ve alev yurutmez sentetik branda.

Sistem bu sekildedir. Cevaplariniz ve benim icin cok degerli olan dusunceleriniz icin simdiden tesekkur ederim.

İnternette bu isin yasal prosedur ve hibe durumlari hakkinda cok bilgi karmasasi var. 30 nisanda son bulan genc ciftci projesine basvuru yapan bir girisimci olarak tecrubelerimi herkesle paylasmaktan mutluluk duyarim. Surec zor deil arkadaslar sadece sabir gerekli ( malum devlet isi evrak, kurek ) sabirli olun azimli olun. Nasip olursa projenin cevabi 10 ile 15mayista aciklanicak ilerlemeyi ve basimdan gecenleri sizinle paylasacagim herkese bereketli gunler dilerim

Herkese Merhaba ,

Bize 10 , 15 mayis arasi aciklanicak denilen sknuclar ne yazikki 2 temmuzda aciklandi ve malesef cankiri ilgaz bolgesinde mantarcilik icin bir tesvik verilmedi. Cikan arkadaslara basarilar diliyorum nasip deilmis. [emoji20]