Buğdayda ot ilacı ve gübre uygulaması

Oncelikle tüm trakkulup üyelerine saygı ve selamlar, An itibari ile bugün 318 dönüm buğday tarlasına axiel Karaçimen ilacı ve lancelot papatya geniş yapraklı karışık ilaç uygulaması yaptık. Yapılan bölge Edirne. Tecrübeli ve bilgi sahibi kişilerden öneri bekliyorum. Bu ilaçları uyguladıktan sonra üre gübresi atmak mantıklı mı 2 gün sonra , hafta sonu yağışları beklemekteyiz yüksek oranda verilere göre ve sabah saatlerinde çığ düşme durumu oluyor . Attığımız ilaçların tesiri yabancı otlar için 3 gün yeterli midir. Üre uygulamasını cuma günü yapsak nasıl olur acaba şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Uzunköprü köylerinde atan var. Ben de Cuma atacağım. Hava durumu kanalları net bi yağmurgöstermiyo . Bölgesel sağnak bekleniyor. Nitro power için yeterli yağış olur mu acaba beni de düşündüren o
Aynen bölgesel yağış var gösteriyor ama bellide olmaz sabah çığ düşme olasılığı var değerlendirmek lazım gibi geliyor hazır toprak gevşemiş biraz. Da benim şüphem ot ilacı attım 3 gün içinde tesiri olurmu acaba üstüne üre atacagimdan otları daha çok öldüreyim derken cogaltmaylim

Ben ziraat mühendisi değilim ama fikrim şu. Yabancı ot uygun sıcaklık ve dozda ilacı alıp iki üç saat yağmur yağmazsa onu bünyesine alınca bi daha ilaç etki gösterene kadar orda kalıyo. Gübre attığımızda da ilaç bitki bünyesinde hala. Etki gösterir bence diye düşünüyorum [emoji848]

• Beğen
Tepkiler: Edirneli24
Oncelikle tüm trakkulup üyelerine saygı ve selamlar, An itibari ile bugün 318 dönüm buğday tarlasına axiel Karaçimen ilacı ve lancelot papatya geniş yapraklı karışık ilaç uygulaması yaptık. Yapılan bölge Edirne. Tecrübeli ve bilgi sahibi kişilerden öneri bekliyorum. Bu ilaçları uyguladıktan sonra üre gübresi atmak mantıklı mı 2 gün sonra , hafta sonu yağışları beklemekteyiz yüksek oranda verilere göre ve sabah saatlerinde çığ düşme durumu oluyor . Attığımız ilaçların tesiri yabancı otlar için 3 gün yeterli midir. Üre uygulamasını cuma günü yapsak nasıl olur acaba şimdiden teşekkürler
Hocam biz kendi üretim olan ve mantar hastalıkları için kullandırdığımız ürün olan Bakır Dezenfektan ürünümüz ile birlikte dar yaprak geniş yaprak veya yaban yulaf ve aminli ilaçlar ile karıştırıp kullandırıyoruz. Edirne de kullanan çok müşterimiz de var. Ayrıca ürünlerimiz Edirne ziraat odasında da mevcuttur. İyi akşamlar dilerim.