ACiL İNEKLERDE ŞİŞME

arkadaşlar Simental 7-8 tane gebe ineğin var hepsinde şişkinlik var zor nefes alıp ikiniyolar sürekli yağ icirdim soda icirdim veteriner den toz aldım onu icirdim geçmiyor büyüğünü yaparken çok zorlanıyorlar lütfen bı bilginiz varsa yardımcı olun

arkadaşlar Simental 7-8 tane gebe ineğin var hepsinde şişkinlik var zor nefes alıp ikiniyolar sürekli yağ icirdim soda icirdim veteriner den toz aldım onu icirdim geçmiyor büyüğünü yaparken çok zorlanıyorlar lütfen bı bilginiz varsa yardımcı olun

2 -3 gün önce 7-8 aylık bi tosunum yem cuvalına ulaşıp yem yedi karnında belli bizaman sonra şişkinlik oldu yürüyemiyordu bile veterıner geldi 2 tane serum yaptı hayvan içini temizledi geçmiş olsun

saman verip meraya öyle çıkarmanı tavsiye ederim...soda yarım saat tamponlar şişme devam eder...Rumisacc 50 gram 1 litrelik suya katarak ani şişmelerde önüne geçebilirsin enjektör stresi yaratmak istemiyorsan hazımsızlık var bence Rumisacc kullanmalısın