26 nitrat

Önümüz 10 gün marmara trakya ege iç anadolu yağış yok.Çiğde bile atılsa sadece erir okadar.Bence boşuna atmayın.Bu sene bambaşka bir yıl geçiriyoruz.Nisan 1de bir yağmur ve bugün çilenti okadar.

arkadaşlar iyiki gübre atmadık bizde bulutlar geldi geçti damla yağmur yok
mayısın 6 ve 13ünde kuvvetli yağmur görünüyor.inşallah herkese bol bereketli olur
ben yağacak olsa dahi atmayı düşünmüyorum
şu anda buğdaylar bir metre başaklar çiçek açıyor
tabanıda daha çok ıslak
herkese selam olsun.

Nitrat atamayan ve tecrübesi olan arkadaşlar nitratları ne yapmayı düşünüyorsunuz Pazartesi salı Trakya geneli yağişlar var buğdaylar kurakllıktan kurumak üzere yağmur yağarsa düzelir ler insallah sizce nitratları bu saatten sonra fayda sağlar mı daha önceki yıllardan tecrübesi olan arkadaşlar önerilerinizi yazarsanız sevinirim

Buğdau yada arpada bayrak yaprak dahil kurudusa başak yeşilse bu yağmurun faydasıolurmu Bilmiyorum.İnşallah taneleri besler bu yağmur..

Dün son bir kez daha arpaları kontrol ettik ve verim tahminimiz,250 dekardan 100-120 ton arpa beklerken şimdi 50 ton arpa alırsak bile çok seviniriz.

Normalde 3-4 gün sonra biçilir ama samana biçtireceğim için hayırlısıyla 10 güne kadar başlarız. Biçerci arkadaş saman karşılığında benden ücret almayacak ve buda benim tek sevincim.

Nitrat atamayan ve tecrübesi olan arkadaşlar nitratları ne yapmayı düşünüyorsunuz Pazartesi salı Trakya geneli yağişlar var buğdaylar kurakllıktan kurumak üzere yağmur yağarsa düzelir ler insallah sizce nitratları bu saatten sonra fayda sağlar mı daha önceki yıllardan tecrübesi olan arkadaşlar önerilerinizi yazarsanız sevinirim

Biz bugün pas ilacını bitirdik gübre makinasını taktık sabah namazından sonra kısmetse nitratı atıcaz yağmur gösteriyor verimi ne kadar etkiler bilemem ama kalite değerlerini yükseltir diye düşünüyorum allah yardımcımız olsun bu sene çok borç yapan buğdaydan dolayı üzülecek kışın çok güzeldiler

• Beğen
Tepkiler: karga

26/nitrat üzerine yağmur yağsa bile birkaç sonra olası kısa süreli bir kuraklık,bitkinin su isteğini ve buna bağlı stresini ikiye katlayacaktır.

Dün son bir kez daha arpaları kontrol ettik ve verim tahminimiz,250 dekardan 100-120 ton arpa beklerken şimdi 50 ton arpa alırsak bile çok seviniriz.

Normalde 3-4 gün sonra biçilir ama samana biçtireceğim için hayırlısıyla 10 güne kadar başlarız. Biçerci arkadaş saman karşılığında benden ücret almayacak ve buda benim tek sevincim.

Cenap kardeşim Biçmeden belli olmaz.Hepimizin başından geçmiştir bazen buğday kendini göstermez az biçerim dediğin yer çok güzel gösterişli olan yerden daha çok çıkar.Başıma kaç kez geldi.Sen ilk defa 6 sıralı arpa ektin galiba,bu sanada tecrübe olur.Şöyle bir şey var eğerki çiçeklenme dönemi ve süt olum döneminde bir yağmur aldıysan korkma.Senin arpanda paylaştığın fotoğralara göre yorum yapmam gerekirse 250 dekarda paylaştığın resimler gibiyse en az 75 ton arpa biçersin allahın izniyle.Biçtiğinden verimleride paylaş görelim.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Cenap kardeşim Biçmeden belli olmaz.Hepimizin başından geçmiştir bazen buğday kendini göstermez az biçerim dediğin yer çok güzel gösterişli olan yerden daha çok çıkar.Başıma kaç kez geldi.Sen ilk defa 6 sıralı arpa ektin galiba,bu sanada tecrübe olur.Şöyle bir şey var eğerki çiçeklenme dönemi ve süt olum döneminde bir yağmur aldıysan korkma.Senin arpanda paylaştığın fotoğralara göre yorum yapmam gerekirse 250 dekarda paylaştığın resimler gibiyse en az 75 ton arpa biçersin allahın izniyle.Biçtiğinden verimleride paylaş görelim.

Inşallah dediğiniz gibi olur. Sonucu paylaşırım.

IMG_3643.JPG
Bu hastalığı bilen arkadaşlar varmı varsa tedavi yönteminide yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..

Makarnalık buğdayımı?Yağış durumu nasıl?Özellikle başak çıkardıktan sonra fazla yağış aldımı?Son olarak kendi tohumlugunuzmu?

Kardeşim bu hastalıkmı artık kuraklmı bizde bilemez olduk.Bu sene böyle geçecek şu saaten sonra yapacağın hiç bir şey yok.Allah hayırlısı olanı nasip eder inşallah.Bolluk olur para etmez kıtlık olur yine para etmez.Malın varmı derdin var.