Tamburlu makine ile yemlik arpa biçimi

Cenap biçen sen misin yoksa çekim yapan mı? Makina çalışırken yaklaşmak çok riskli oluyor Allah korusun dikkat edin. Taş atar veya kıeılan bıçağı atarsa yaralanmaya sebep olur. Benim makinaya köyden bi abiyle beraber koruma yaptık şöföre atma riski kalmadı
20180408_172630.jpg20180408_172618.jpg

Bereketli olsun cok güzel değerli kaba yem
Yulaf yada buğday olsa kilciksiz olur arpa biraz kilcik sorun olur yonede değerli kaba yem
Makine tehlikelidir taş yada bıçak atar
Birde kollar yanlış pozisyonda çok aşağı saliyor makineyi gerek yok hem ot dolanir yerden hem mafsal düz paralel olmali paralel düz olmayinca mafsal cobuk dağılır

Bereketli olsun cok güzel değerli kaba yem
Yulaf yada buğday olsa kilciksiz olur arpa biraz kilcik sorun olur yonede değerli kaba yem
Makine tehlikelidir taş yada bıçak atar
Birde kollar yanlış pozisyonda çok aşağı saliyor makineyi gerek yok hem ot dolanir yerden hem mafsal düz paralel olmali paralel düz olmayinca mafsal cobuk dağılır

Teşekkür ederim. Hayatımda ilk kez bu makineyi kullandığım için pek bi düzen veremedim. Birde makine hırsızlıktan alınmış.

Cenap biçen sen misin yoksa çekim yapan mı? Makina çalışırken yaklaşmak çok riskli oluyor Allah korusun dikkat edin. Taş atar veya kıeılan bıçağı atarsa yaralanmaya sebep olur. Benim makinaya köyden bi abiyle beraber koruma yaptık şöföre atma riski kalmadı
Ekli dosyayı görüntüle 26047Ekli dosyayı görüntüle 26048

Biçen benim,çekimi yapan bir arkadaş. Değerli ve hayati bilgilerin için çok teşekkür ederim. Ben gerçekten bunun bu kadar tehlikeli olduğunu bilmiyordum. Makineyi bir akrabadan emanet aldım. Kendisine koruma yapması için uyaracam.

Kolay gelsin Cenap arkadaşların yazdığı gibi bunlarda zırh önemli. Ben sıfır aldım 10 yıldan fazla oldu geçen yıl traktör camları sökemeyince zırh yaptım o kadar zaman boşa riske girmişim. Hazırlarıda var civatayla takılıyor ben köşebent demirlerden yaptım. Büyük taş değilde küçükleri acayip fırlatıyor yüzüme çok çarptı. Hidrolik kolların ayarı eşit olacak. Ortakol uzun olursa kısa otları tam biçmez kısa olursada taşı toprağı savurur. Bi iyi yanı varsa bıçak körlenince tamburlardaki yerleri değiştirince tekrar keskin tarafı denk geliyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Kolay gelsin cenap bey. Arkadaşların yazdıkları dogru ,yıllar önce korunga biçerken arkaya dönmemle anlıma yediğim taş geldi aklıma.
Arpayı bu biçimde biçmenin getirisi dahamı fazlada biçtiniz.

Teşekkür ederim Mehmet abi. Bende yeni bunun farkına vardım. Yalnız hayatımda böyle zevkli bir tarım işi yaptığımı hatırlamıyorum. Aşırı eğlenceli.

Kolay gelsin Cenap arkadaşların yazdığı gibi bunlarda zırh önemli. Ben sıfır aldım 10 yıldan fazla oldu geçen yıl traktör camları sökemeyince zırh yaptım o kadar zaman boşa riske girmişim. Hazırlarıda var civatayla takılıyor ben köşebent demirlerden yaptım. Büyük taş değilde küçükleri acayip fırlatıyor yüzüme çok çarptı. Hidrolik kolların ayarı eşit olacak. Ortakol uzun olursa kısa otları tam biçmez kısa olursada taşı toprağı savurur. Bi iyi yanı varsa bıçak körlenince tamburlardaki yerleri değiştirince tekrar keskin tarafı denk geliyor.

Teşekkür ederim Yaşar abi. Orta kol ayarının öneminide sayende öğrendim. Galiba bu makineden bi tane alacam.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün