Tarım arazisini satmak kolay olmayacak

14 sonuçtan 1 ile 14 arası gösteriliyor

Tarım arazisini satmak kolay olmayacak

https://www.tarimdanhaber.com/haber/...olay-olmayacak

Bu haberi okuyan oldu mu, bize nasıl bir etkisi olacak?

Ümit Ertaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şuan 120 dekarın altı satılmıyor yada hepsi satılacak die biliyorum

cemal ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Saçmalık ben şimdi başka yerdeki yerimi satıp sınırımdaki yeri almak istesem hem satamıycam hem alamıycam köylü arazisi zengine şirketlerin eline geçicek zorla elimizden alınacak bikacseneye kadar köylüde toprak kalmıycak

Laser master, SefaBakırcı teşekkür etti.

Sacmalamakta dunya 1.siyiz adam koyumde 50 donum satliga cikarmis hisseli degil fiyatinida demis almak isteyen gider alir niye ilce tarim aracilik etsin niye fiyatini belirliyo isteyen degerini soylemis isine gelende alir amac birileri arazilerin gelecek vadedenlerden haberdar olmasi mi. Ayni tutku gida diye 300 bin liralik sirketin 5 yil once kurulup hic icraat yapmadan 325 milyon liraya seker fabrikasini almasi gibi sirket kimin oda belli degil

ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim bildiğim 20 dönümün altindaki yerler satmak zor hisseli ise hisse sahiplerinin birine satabiliyorsunuz
    Birde bizim gibi sanayi bolgesi olan yerlerde tarlalar sanayi gelecek diye yada benzeri işler kapış kapış satiliyor tarım harici binliraya alinan yerlere 100 binlira isteniyor
    Şimdi bizde harita üzerinde belirlendi bazi bölgeler tarımsal koruma altina alındı
    Tarimsal koruma altına alinan yerlere pek emlakcilar saldırmiyor tarim harici yasak
    Belki konu basliği bununla ilgilidir
    Be konuyu okudum ama neyle ilgili oldugunu pek anlayamadim

Ümit Ertaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ismail_17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim 20 dönümün altindaki yerler satmak zor hisseli ise hisse sahiplerinin birine satabiliyorsunuz
    Birde bizim gibi sanayi bolgesi olan yerlerde tarlalar sanayi gelecek diye yada benzeri işler kapış kapış satiliyor tarım harici binliraya alinan yerlere 100 binlira isteniyor
    Şimdi bizde harita üzerinde belirlendi bazi bölgeler tarımsal koruma altina alındı
    Tarimsal koruma altına alinan yerlere pek emlakcilar saldırmiyor tarim harici yasak
    Belki konu basliği bununla ilgilidir
    Be konuyu okudum ama neyle ilgili oldugunu pek anlayamadim
    Bölgesel olarak değişebilir belki

CELAL KARABULUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evin dibinde 1 dekar yer var 10 tane falan verasetli bunu almanin kolayı var mı
    Alet ekipman koyacak yer yok

Alıntı CELAL KARABULUT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evin dibinde 1 dekar yer var 10 tane falan verasetli bunu almanin kolayı var mı
    Alet ekipman koyacak yer yok

yer boşsa
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20180413-3.htm

bu kanun faydalı olabilir gibi.

Alıntı wallace22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://www.tarimdanhaber.com/haber/...olay-olmayacak

Bu haberi okuyan oldu mu, bize nasıl bir etkisi olacak?
    Zor durumdaki çiftçinin elindeki tarlasını büyüklere peşkeş çekmekten başka bir şey değil. Misal adamın tarlası var ama sıkıştı diyorki elindeki tarlaları komple sat. Komple satan adamın malını zengine peşkeş çekme. 100 yıl önce çiftçinin , köylünün malı haczedilemez diye kanun çıkaran Koca Mustafa Kemal ATATÜRK'ten nerelere geldik.

Laser master, osmanli, talataga1 teşekkür etti.

Tarım arazilerini koruyacağız diye şaçma sapan bir kanun çıkardılar köylüyü madur ettiler detaylı bir çalışma yapılmalı raskele çalışma yapıyorlar halkı madur etmekten başka bir yere gitmiyor.2014 de cıkan tarım konununa göre sincan bölgesi için konusuyorum bölgesel olarak değişiyor galiba 10 dekar altında hisseli bir tarla ise satılabiliyor 11 dekarsa satamıyorsunuz. önceden 20 dekar uzerinde ise arazi istediğiniz m2 de satış yapılabiliyordu köylü ihtiyacı oldugunda 500 m2 1000 m2 neyse satıp ihtiyacını gideriyordu suan köylünün 10 dekar arazziyi tamamını satmak durumunda bırakıyor ve dolayısıyla arazi m2 yukseldikçe alıcı bulmak zorlasıyor ve köylü yok pahasına arazisini satıyor

http://www.businessht.com.tr/piyasal...orsaya-geliyor

Eger bu dedigi sey kesninlesirse arazi fiyatlarina kim dur diyecek. Arazi kiralarina kim dur diyecek devaminda. Onuda da devaminda uretim ne olacak. Yeminle anlammiyorum bu kadar mi dusuncesiz olunur...

Küçük çiftçinin işini büyütme ihtimali kesinlikle kalmaz , tarla almak küçük çiftçiler için hali hazırda çok zor zaten bu sayede giç ihtimal kalmaz

GÖKHAN0606 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tarım bakanlığı mera alanlarını niye satıyo bi bilgisi olan varmı

çiftcigardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilmem neyden teyyare selam soyle o yare hele bir hisseli tarla sorununu coz cogu koyde tuvalet yapmaya ev yeri yok batida koyler sanayi turizm vb almis. Basini gitmis ic anadoluda koylerde in cin top oynuyor millet sütu marketten aliyor bunlar ne isle ugrasiyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)