Entech utech yavaş salınımlı gübre

Entec utec gübre Image1523864117.423400.jpgEkli dosyayı görüntüle 26122Ekli dosyayı görüntüle 26121Image1523864145.518823.jpgImage1523864273.600669.jpg

Ne kadar verim artışı sağladınız?

Utec 46 nın özelliği 14 gün kayıpsız bir şekilde uçmadan yağmur bekleyebilmesi ve diğer ürelere göre daha uzun süre bitkiye hitap edebilmesi İç anadoluda yağmuru yakalayıp gübre atmak problem Atarsın yağmur yağmazsa normal üre 1 haftada tamamına yakın uçuyor utec46 da bu olay yok kayıpsız bir şekilde gübreleme yapabiliyoruz Verim farkı dediğiniz olay burada başlıyor azotu kayıpsız bir şekilde toprağa veriyoruz

• Beğen
Tepkiler: teknikmekanik
Nede olsa paylaşım platformu birşeyler öğrenmek öğretmek bilgiyi paylaşmak için çabalıyoruz yapıcı ve araştırmaya dayalı eleştirilerin olmasını biz denedik veya şurda gördüm okudum şöyle oldu böyle oldu denmesini kötü veya avantajlı yönlerinin ortaya çıkmasını bekliyordum fakat şunu görüyorum buda üzücü gerçekten Bazılarımıza göre Sapla saman karışmış Teknoloji olmuş para tuzağı ve alışmışız abartılı söylemlere gerçekler yetersiz kalmış, matematik nafile çaresiz, herkesin doğrusu yok doğru tek adamlar 28 ayrı yerde , ülkede ve zamanda test yapmış ve sonucunda biz Türklerin satış söylemlerinde olduğu gibi en az % 20 verim artışı yakalayamadık buğdayda yaklaşık reel % 6 artış yakalayarak almanyada ortalama verim 1 ton olduğundan 60kg Türkiyede ortalama 350 kg dan yaklaşık 20 kg verim artışı sağlayabilir %6bizim için iyi ama onlara göre az deyip işin peşini bırakmamışlar keşke bu ürünleri ve teknolojiyi yurdum insanı o yıllarda geliştirseydi ve vatandaş daha ucuza kullanabilse verim artsa israf azalsaydı,bazı firmaların yeni yeni bunlara benzer ürünleri çıkmaya başladı süperinci gibi türkiyede 2016 da buğday ekiliş miktarı 7, 671,945.000 dekar x 20kg/da değil 10 kg dediğinizde ortaya çıkacak farkı hesaplamadığımızdan fayda maliyet gözetmediğimizden böyle dar düşünülüyor malesef yapana saygı duyup teşvik etmek varken tam tersini yapıyoruz yurdumda birsürü büyük gübre firması var onları kötülemek küçük görmek değil amacım butür teknoloji geliştirmelerini ve deneme çalışmalarını onlardanda bekliyor olduğumu belirterek anladığım bildiğim kadarını yazdım kimseyi kırmak yada iğnelemek değil niyetim sadece yapıcı eleştiri benimkisi kalın sağlıcakla.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Nede olsa paylaşım platformu birşeyler öğrenmek öğretmek bilgiyi paylaşmak için çabalıyoruz yapıcı ve araştırmaya dayalı eleştirilerin olmasını biz denedik veya şurda gördüm okudum şöyle oldu böyle oldu denmesini kötü veya avantajlı yönlerinin ortaya çıkmasını bekliyordum fakat şunu görüyorum buda üzücü gerçekten Bazılarımıza göre Sapla saman karışmış Teknoloji olmuş para tuzağı ve alışmışız abartılı söylemlere gerçekler yetersiz kalmış, matematik nafile çaresiz, herkesin doğrusu yok doğru tek almanlar reel olarak 28 ayrı yerde , ülkede ve zamanda test yapmış ve sonucunda biz Türklerin yaptığı ürünlerde olduğu gibi en az % 20 artışı yakalayamadık buğdayda yaklaşık % 6 artış yakalayarak almanyada ortalama 1 ton olduğundan 60kg Türkiyede ortalama 350 kg da yaklaşık 20 kg verim artışı sağlayabildik %6bizim için çok ama onlara göre az deyip işin peşini bırakmamışlar keşke bu ürünleri ve teknolojiyi yurdum insanı geliştirse vatandaş daha ucuza kullanabilse verim artsa israf azalsa, türkiyede 2016 da buğday ekiliş miktarı 7, 671,945.000 dekar x 18 kg/da değil 10 kg dediğinizde ortaya çıkacak farkı hesaplamadığımızdan fayda maliyet gözetmediğimizden böyle dar düşünülüyor malesef anladığım kadarını yazdım kimseyi kırmak yada iğnelemek değil niyetim sadece yapıcı eleştiri benimkisi kalın sağlıcakla.
Bilgiler için teşekkürler hocam katılıyorum size,aklın yolu bir.Amerika çoktan keşfedildi . isteyen istediği gibi gitsin

Teknolojiyi kullanmak lazım. Bu sene kanolaya ocak şubatta üre atamadık. Rüzgardı yağmurdu çamurdu dedik kaldı. 11 martta nitrat, 21 martta üre atabildik. İdeal hava şartlarını malesef her zaman yakalayamıyoruz. Bir sürü insan Trakya'da üre nitrat atarken battı bu sene. Gübreleme programı çok dengesiz oldu. Şimdi nitratının üstüne 10 gündür yağmur yağmayanlar hala daha atmayanlar var. Ama belki bu gübreler kullanılsa bu olumsuzlukların önüne geçilebilirdi. Bu sene gibi sıradışı zamanlarda bence bunlar verim artışı sağlamasa bile verim düşüşünü engellese yeter. Ben de bu sene kullanmak istiyordum ama malesef pahalı geldi.

• Beğen
Dikkat etmemiz gereken nokta katalogda yapilan kurnazlik. Burada bircok bolgede ciftcilik yapan arkadasim var. Gubrenin kalite ve teknolojisine lafim yok yanliz kirecli arazilerde 25-15 kullanirken iyi arastirin gubrenin icerigi 25-15+4CaO dur. Kalsiyumlu bir gubredir. Keza 26 lik da ayni sekilde. Son donemlerde niyrat ihtiyaci icin yogun bir sekilde kullabilir fakat topraklarimiza uzun vadede zarar verir.

• Beğen