John Deere 5725 Kültivatör Çekimi (2018)

http://www.trak-auto.com/pdf/Tractors/5025 Series.pdf
JD 5725 viskoz fan varsa 91 hp, 318 n.m. %25 tork yedeği, 1600 max tork, 2400 max güç noktası var, biraz Fiat, biraz Steyr gibi motor karakteristiği var, 2130 a benzemiyor, 1900 devir max güç noktası yoktur.
Hidrolikler 2 ton, ek piston gerekebilir, debi 60+25 litre/dakika gayet yeterlidir.
Kuyruk mili gücü 75 hp , balye makinesinde güzel saman bağlar.Dönüş açısı 52 derece, tahmini dönüş yarıçapı 4,5 metre gibi olabilir.
Şanzıman 9+3 tam senchromench, vites geçişlerinde senchromench mili kullanılarak geçişler iyileştirilmiştir.
1600-2400 çalışma devir aralığı 800 devir olduğu için gaz vererek hızlanır ve yavaşlar, devirle güç kontrolü yapılır.Bu karakteristiği genelde kepçe kullanımı için uyguluyorlar, traktör ağırlığı kabinsiz 3125 kg dır.Kepçe kullanıp, kova bırakılarak traktör uygun ağırlığa geliyor.
Toprak çalışmalarında ara hız aranıyor, örneğin ekim işleri gibi.Uzun devir bandı içinde motor çeker, çekişte sıkıntı olmaz.
Teknik olarak, düşük devirde tork noktası veya bandı olan motorların ısıl kayıpları azdır.Çalışma devir bandı uzun olan motorunda zamanlama kayıpları vardır, kepçe kullanımı ve yük taşımaya daha yatkın traktördür, vesselam.
Yakıt olarak kuyruk milinde MF 3085 ve NH TD85 ten bir tık(en fazla %10) fazladır, pompa ayarı isteyebilir.Kolay gelsin.

http://www.trak-auto.com/pdf/Tractors/5025 Series.pdf
JD 5725 viskoz fan varsa 91 hp, 318 n.m. %25 tork yedeği, 1600 max tork, 2400 max güç noktası var, biraz Fiat, biraz Steyr gibi motor karakteristiği var, 2130 a benzemiyor, 1900 devir max güç noktası yoktur.
Hidrolikler 2 ton, ek piston gerekebilir, debi 60+25 litre/dakika gayet yeterlidir.
Kuyruk mili gücü 75 hp , balye makinesinde güzel saman bağlar.Dönüş açısı 52 derece, tahmini dönüş yarıçapı 4,5 metre gibi olabilir.
Şanzıman 9+3 tam senchromench, vites geçişlerinde senchromench mili kullanılarak geçişler iyileştirilmiştir.
1600-2400 çalışma devir aralığı 800 devir olduğu için gaz vererek hızlanır ve yavaşlar, devirle güç kontrolü yapılır.Bu karakteristiği genelde kepçe kullanımı için uyguluyorlar, traktör ağırlığı kabinsiz 3125 kg dır.Kepçe kullanıp, kova bırakılarak traktör uygun ağırlığa geliyor.
Toprak çalışmalarında ara hız aranıyor, örneğin ekim işleri gibi.Uzun devir bandı içinde motor çeker, çekişte sıkıntı olmaz.
Teknik olarak, düşük devirde tork noktası veya bandı olan motorların ısıl kayıpları azdır.Çalışma devir bandı uzun olan motorunda zamanlama kayıpları vardır, kepçe kullanımı ve yük taşımaya daha yatkın traktördür, vesselam.
Yakıt olarak kuyruk milinde MF 3085 ve NH TD85 ten bir tık(en fazla %10) fazladır, pompa ayarı isteyebilir.Kolay gelsin.

Vizkos fan edir Hocam ne işe yarar

• Beğen
Tepkiler: tmmydclx59
The_Hocanın verdiği bilgiler doğru fakat bunlar super plus olmayan modeller yani 2008 yılı öncesi 5725 5625 modelleri için geçerlidir 2008 yılından sonra yani bizimki 2009 model kendi traktörümün özelliklerini söyleyeyim ben kısaca

motor gücü 93hp yani 5093e motorları ile aynı motor bildiğiniz şuanda satışta olan yani (powertech turbo)
vites 12 ileri 12 geri shuttle mevcut (power reverser)
yolda 40km/h sürate ulaşabiliyor.
4 çıkış valf mevcut
hidrolik kaldırma kapasitesi 2100kg
kuyruk mili 2 çeşit devri mevcut 540 ve 750 devir olarak
depo kapasitesi 140 litre
yakıt tüketimini şöyle söyleyeyim 4lu 14 numara pulluk ile yaklaşık dönümde 2.5 litre civarı mazot harcıyor

ama her ne olursa olsun şöyle bir durum var eğer traktör bakımından hiç anlamıyorsanız yani yağ değişimini bile yapamayan arkadaşlarımız var ben sadece çiftçiliğimi yaparım bakımlardan anlamam diyen arkadaşlar için servis ücretleri biraz pahalı gelebilir çünkü john deere nin iyi mi dersiniz kötü mü bilemem servis dışında ne parçasını bulabilirsiniz nede bir yerde bakım yaptırabilirsiniz tabi bu il il değişiklik gösterebilir anlayan usta vardır anlamayan usta vardır ama parça olarak servise mecbursunuz eğer dikkat etmeden arızalı bir traktör alırsanız sizi bildiğiniz ağlatabilir yani temiz hor kullanılmamış bir traktör bulursanız marka ne olursa olsun sizi üzmez zaten sadece john deere içinde konuşmuyorum benim john deere markasını tercih etmemin sebebi kabin konforu kliması vb. rahatlığı yani kısaca ben bunlara dikkat ettim alırken aldığımda sadece genel bakımları yaptırdım okadar 2 yıldır sıfır sıkıntı sadece yağ değiştirip kullanıyorum.

ayrıca izlemek isterseniz burada bir çok farklı işte videolarım mevcut bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCtNjQqVVXFUJOEvwpjWs_0w/videos?view_as=subscriber