2018 çeltik yeri hazırlıkları başlasın.

Image1525268445.226862.jpgImage1525268469.717864.jpgImage1525268483.558903.jpg
Allahın izni ile ilk motoru ateşledik.

Kolay gelsin. biz bu şekilde tarlalara hiç girmiyoruz, siz neden giriyorsunuz, ne gibi bir faydası var?
Siz meriçten su alırsınız ucuza mal olur bizde artezyenden kendi şahsına alıyo elektirik pahalıya geliyo bide içine girip bıçakla gezdikmi mil yaptığı için 1 hafta durcağına 15 gün duruyo su.8 dekar yer doldurdum 15 kv elektrik yazdı çarpım falan koperatif karıydı derken 350 tl bi su alımı ektim 3. Gün su azaldı bi 5 kv daha aldık keşke içine girseydim su tutan bi yerdi aslında ama noldu anlamadım bu sene ekmemiş olsam gircem su içinde gezmeye ama başka tohumda yok batmassak bu sene iyidir bu sene hiç bi yerde su durmuyo çok kurak olduğundan herhalde herkez dertli bu konuda

• Beğen
Tepkiler: Fazli38
Kolay gelsin Turgay usta, suyu salmadan önce yere merdane çekilse bu işleme gerek kalırmıydı?
Sağol valla bu sene merdane değil o büyük silindirler gezse yine hayır yok bıktım su doldurmaya 15 gün su duran tarla 4 günde bitiyo kafayı yeycez bu gidişle yerlerin altı altı aç susuz 40 gündür yağmur yok çiledi geçti yarıklara el giriyo düşün artık

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç