Öneri lütfen! Mf285- Steyr8073 - Fiat640

Neden steyr dediğimi yukarıda arkadaşlar açıklamış. Aksine ince lastik tutulur. Balonu zor bulunur ya da başak balon jantı takmak gerekir. Avrupa olan 545 ler felan var galiba ama onları hiç bilmiyorum. Ayrıca hidrolik olarak steyrin kapasitesi olsun ömrü olsun 640tan fazladır diye düşünüyorum.

Geç yanıt verdiğim için kusura bakmayın..

640 kullanan biri olarak biraz da ben anlatayım. Açıkçası 640 saydığınız işleri pek zorlanmadan görür. Kepçe olarak tam bilmiyorum randıman alınır mı tartışılır.

640 ta hidrolik direksiyon şart, her ne kadar ön taraf hafif olsa da şart. Onun haricinde el debriyajlı kuyruk mili güzel. Kolay kolay hararet yapmaz, durduğu yerde uzun süre yem karma makinası çalıştırır saatlerce hem de sıcakta bile. Bu konuda diğer seçeneklerden daha elverişli tahmini olarak. Onun haricinde manevra, yakın tüketimde bence çok güzel olur. Sağlamlık olarak diğer seçeneklere göre birinci sırada yer alır.

Buna rağmen ilk yorumda neden kullandığım 640 değilde 285 önerdiğimi soracak olursanız; Bence ön yükleyici ve yem karma gibi işler için biraz daha büyük motor daha randımanlı çalışır. 285 şart değil, temiz bir 175 185 belki daha çok ekmek yedirir.

640 alırken hepten fazla incelemeye gerek yok, bitik bile olsa gider. Fiyatına göre iyisi de bulunuyor. 8 bine de 640 var, 30 bine de. Şahsen ben 640 için 20 bin liradan fazla para vermek taraftarı değilim.

640 ların hepsi tek tip, özellikleri aynı. 84-86 arası çok tutulur. Modeli yüksek olduğu için tabiki. Temizi bulunursa 73 76 arasında Avrupa montaj turuncu jant mavi şase çok ekmek yedirir.

Bu seçenekler arasında 640 harici olanlarda biraz ince eleyip sık dokuyun. Zira özellikle çok steyr var piyasada bitik, masraf çıkarır. 285 yine neyse ama onunda hor kullanılmış olanı çok var. Fiat ta öyle ama diğer seçeneklerden daha sorunsuz olduğu kanaatindeyim.

Steyr kepcede ön takimi zayif kalabilir bahsettiginiz isler icin 3 traktorde cok yeterli fakat kullanim pratikligi ve manevrada kepce kullaniminda onemlidir. Steyrin yakiti ve sanzumani kullanim olarak cok caziptir mf 285 bence biraz buyük gibi bucuklu modeline gucun yetse kesinlikle 85 lik al gerci 65lik bucuklu biraz butceyi zorladimmi alabilirsin surat olarak birbirlerine yakin sayilsalarda steyr bucuksuz mfdende 640danda seri gider. Kepceye uyumuda steyrin biraz zayif kalir fazla zorlamayacaksan agir ve hor kullanmayacaksan steyr al yada 2000 model civari basakta alabilirsin hor kullanilacak zirt pirt ariza yapmayacak diyorsanda 640ı ve 285 ligi tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
85lerin cogunu kullandım 2tanede 8073 kullandım 85likler heybetli çekişide iyi ama bence styer bi tık önde hem hafif az yakar çekişi güzel bucuğu var kışın doğuklarda tek marşla çalışır yem karmada da gayet iyi ara traktör olarakta şu anda kullanıyorum memnunum 640 bilmiyorum kullanmadım hiç

Gerek 1000 devir kuyruk mili seçeneği gerek hidrolik hassasiyeti gerek yakıtı gerek buçuklu vites Steyr’i ön plana çıkarıyor bence.Diğer traktörlerde güzel ama sizin için en avantajlısı Steyr.Bir de 18-22 bin lira arası temiz bir Steyr bulmanız da rahat.Saydığım özellikler azımsanamaz bence.