GÜBREYE ÖTV GELDİ. HAYIRLI OLSUN HERKESE.

Traktörleride özel tüketime soksunlar.
hatta hayvan gübresini tarlaya çekerken özel tüketim desinler.
oldu olacak neyse yazmiyim.

Desinler ki size çiftçilik yaptırmayacağız, ırgatlık dönemine ağalık sistemine geri döneceğiz. Mustafa Kemal size efendi dedi biz bankalara köle yapacağız. Benim çiftçim bunu görmez. it ölür kervan yürür. Hiç sıkmayın canınızı bizde bu at gözlükleri varken daha çok bakarız.

• Beğen
Tepkiler: Yyyggg ve Gurcan
Bakanlık: Gübreye yeni vergiler getirildiği ve çiftçinin maliyetinin artırıldığı şeklinde ifade edilmesi gerçeği yansıtmamaktadır
Tarımda kullanımı oldukça düşük olan iz elementli gübrelerden
bazılarına getirilen ÖTV uygulamasının, söz konusu haberlerde, bütün
kimyevi gübrelere getirilmiş gibi gösterilmeye çalışılması doğru
değildir.
Zira yazı ve haberlerde konu edilen 27 Mart 2018 tarihli Resmi
Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'nda â��3824.99.96.90.68
GTİP'te yer alan ürünlere kilogram başına 0,939 TL ÖTV getirilmiştir.
Bu Bakanlar Kurulu Kararı, ithalattaki ÖTV uygulamalarını
kapsamaktadır. Kararda yer alan birden fazla GTİPle, farklı
ürünlerin ÖTV oranları düzenlenmektedir.3824.99.96.90.68 GTİP
içerisinde gübre ve gübre hammaddelerinin yanı sıra sanayinin değişik
dallarında kullanılan farklı hammaddeler de bulunmaktadır.
Bu GTİP'teki gübre ve gübre hammaddesi şeklinde yer alan ürünler
gübre sektöründe azot, fosfor ve potasyum içeren kompoze gübrelerde iz
element katkısı olarak kullanılmaktadır. Bunun gübre imalatındaki
kullanım oranı da % 1 den daha azdır.
Diğer taraftan bu düzenleme kapsamında ÖTV ye tabi olan gübre ve
gübre hammaddesinin, toplam gübre ve gübre hammaddesi ithalatı
içerisinde payı yüzde 1,9 dur. Yani ithal olarak gelen gübre ve gübre
hammaddesinin yüzde 98 inden ÖTV alınmamaktadır.
Çiftçimizin en önemli girdilerinden olan gübre, ilk kez 2005
yılında doğrudan destek kapsamına alınmıştır. Son 12 yılda
üreticilerimize 7,5 milyar TL gübre desteği ödemesi yapılmıştır. Bu
yıl ise 530 milyon TL ödenmiştir. Ayrıca 2016 da gübredeki KDV oranı %
18 den sıfıra indirilerek çiftçimize yıllık ortalama 1 milyar TL
dolaylı destek sağlanmıştır.
Dolayısıyla gübre konusunda çiftçimize gerekli her türlü desteğin
verilmesine karşın konunun, gübreye yeni vergiler getirildiği ve
çiftçinin maliyetinin artırıldığı şeklinde ifade edilmesi gerçeği
yansıtmamaktadır."

anlayan varsa beri gelsinde bizede anlatsın açıklama bu . Şener Şenin filmi vardıya yaptık ama niye yaptık bir sor diyodu aynı ona benzemiş.
Otv iz elementlere geldi yani ure 20.20 nitrat 15.15.15gibi kimyevi gubrelere gelmedi de yaprak gubreleri cinko demir mangan gibi iz element icerenlerde otv geldi biz veririmiz icin kalite icin iz element kullanacaksak cebimizden artik fazla para cikacak organik miktarini arttirmak icin uygulanan gubrelerin icinde de bildigim kadariyla cogunda iz element mevcut peki mazot 5.60 iz element gubrede otv var biz bugdayi aycicegi kanolayi yada diger urunleri kaca satip kac para kazanicaz eger hukumet para kazanmamizi istiyorsa iz elementli kullanilan gubrelerede fatura bazinda destek versin de belimiz bukulmesin masraf artiyor tartismasiz kazancimiz dusuyor birilerine sesimizi iletmeliyiz

Benim trakklupte meşhur bir sözüm var...
Hedef 2023'te tarımda 100/100 dışa bağımlı bir Türkiye. Hamd olsun bu hedefe emin adımlarla ilerliyoruz.

Ne dedik?
Gübrede ötv sıfırlanacak.
Mazotun Yarısı bizden olacak.
Çiftçi desteklenecek.
Üzerindeki yogun vergi düşürülecek.
Onlar konuşur,ak parti yapar.

Bizde bir soz var, birisi yapamayacagi seyler soylediginde " Pacani bagla once " derler.

Yani sen yapsan yapsan altina yaparsin, demektir.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Aramıza hoşgeldin Tüylüoğlu :)

ben siyasette fanatiklik edecek kadar aptallık edip,istikbalime kara leke bırakmam .
Allahın verdiği akılla görüp,çözerim.
herkes uyuduğumu sanır,
ama ben gece kalkar yol alırım.
hakkımızdan hayırlısı,
biz aynı yolun yolcusuyuz.
hiçbirimiz masa başında para kazanmıyoruz.
hepimizin tırnaklarının arası toprak dolu ve sızlıyor.

Sn Tuyluoglu parmaklarimin arasinda toprak degil demir tozu var ama sanirim sen daha sanslisin cunku sebzeni meyveni tavugunu sut urunlerini yetistiriyor ve yapiyorsun ben para verip aliyorum. Yani sen sutu peyniri pahali satinca ben pahaliya aliyorum. Ama buyuk resime bakinca sen haklisin, ciftcinin durumu beni uzuyor.

Siyaset falan diyoruz da, bugun su anda hukumet degisse bile ekonominin duzelmesi birkac onyil alir arkadaslar. Mesele basbakan ve ya bakan degil burokrattir, onlar degismeden birseyler degismez, duzelmez.

Bir yil icinde odememiz gereken borc ve faiz yaklasik 200 milyar dolar arkadaslar, ama durum su " Olmaz Maykil bende de yok ! "
Boyle olunca borc aliyoruz, aldikca faiz yukseliyor, aldiklarimizi akillica para kazandiracak yere harcamayinca durum daha da kotulesiyor. Devletin yapabilecegi tek sey milletten para toplamak, benzine ve mazote zam, telefona zam, gumruk vergilerine zam diye gidiyor. Tuccara gelir vergisi koysan eline gecmesi 2 yili bulur ama benzine zam yapinca hemen ertesi gun tahsilat basliyor, gubrenin gumrugune zam yapinca hemen ogun tahsilat basliyor. Sanmayin ki bastakiler durumu bilmiyor, ciftcinin durumundan haberi yok sanmayin ama yapabilecegi birsey kalmadi. Iste bu duruma biz ekonomik kriz diyoruz. Allah bugunleri aratmasin.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Akaryakit, gubre, telefon, otoyol ve kopru ucretleri, OTV, KDV oranlari , elektrik, su, gaz ucretleri bunlar ekonomik sikisiklik nedeniyle surekli zamlanacak arkadaslar. Bunlara yapilacak zamlar hergun devletin kasasina giriyor sebep bu. Bastakiler de bu zamlarin milleti bunaltacagini biliyor ama denize dusen yilana sarilir care yok. Sonumuz hayirli olsun.

Abiler kardesler dayilar amcalar benim sozum moderatorler ve kuruculara biz 65bin aktif uyesi olan turk traktor olsun erkunt olsun bilmem ne traktor bilmem ne ekipman markasina seyahat duzenleyip bilmem hangi firmayla ropartaj yapip bilmem hangi kanalda bereket tv ciftci tv cart curt tv yayinlari yok yariscaz romorku sokcaz geri geri yok bilmem ne marka ekim makinasini denicez yol su gubre kovasini sey etcez yok su ilac makinasini gostercez trakkulup etiketini yapistircaz yarismalarda fuarlarda bilmem nerde paylas oooooooo ne buyuk siteyiz superiz sonrada paylascaz abi tebrik etcez sen alcan traktoru ben alcam ekipmani hayirlisi olsun mesajlari havada ucusucak moderatorler erkuntun bicerdoverini paylascak claasin traktorunu bicerdoverini atcak newhollandin masseyin osunu busunu atcak fabrikalara gitcez hattata gitcez turktraktore gitcez claas fabrikasina gitcez ferguson fabrikasina gitcez traktor yarisinda once turk traktor sponsor olcak sonra erkunt simdi basak olcak trakkuluptrn bi bayrak bi filama koycaz alkislarken deli olcaz yaaa bu ekipmanlari bu traktorleri bu isleri gormek icin site uyesi olmaya ne gerek var ki you tube yazdigimizda hersey cikio sitemiz ne yolda gidiyor dusundunuz mu bilgi paylasmak yerine haber video paylasir olduk aloooooo arkadaslar mazot 5.60tl gubreyi sayma kaliteli pas ilacinin dekar maliyeti 13 lirayi gecmis iz elementli gubrelere otv gelmis biz ne kazancaz yagmura bakip Allah versin diye dua ediyoruz nerde 65bin uye nerde moderatorler nerde site kuruculari bereket tv ciftci tv erkuntmuz newhollansmis hattatmis vesaire bunlari birakip ne zaman tarim bakanligina gidicez ne zaman bakana mustesara derdimizi anlaticaz bi ses degiz 65bin aktif uye 65bin sesiz biz ya derdimizi ne zaman anlaticaz bu site ne zaman harekete gecicek boyle video fotograf paylasip durmayalim derdimizi anlatalip yetkililere

Toros Tarim
2 dk. ·
BAKANLIK “GÜBREDE ÖTV”YE AÇIKLAMA GETİRDİ!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, bir gazetede yer alan tarımda kullanılan kimyevi gübrelere ÖTV getirildiği haberi ile ilgili açıklama yapıldı.

Tarımda kullanımı oldukça düşük olan iz elementli gübrelerden bazılarına getirilen ÖTV uygulamasının, söz konusu haberlerde bütün kimyevi gübrelere getirilmiş gibi gösterilmeye çalışılmasının doğru olmadığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: “3824.99.96.90.68 GTİP’te yer alan ürünlere kilogram başına 0,939 TL ÖTV getirilmiştir. "3824.99.96.90.68 GTİP" içerisinde gübre ve gübre hammaddelerinin yanı sıra sanayinin değişik dallarında kullanılan farklı hammaddeler de bulunmaktadır. Bu GTİP'te yer alan ürünler, kompoze gübrelerde iz element katkısı olarak kullanılmaktadır. Bunun gübre imalatındaki kullanım oranı da yüzde 1'den daha azdır. Dolayısıyla gübre konusunda çiftçiye gerekli her türlü desteğin verilmesine karşın, konunun, gübreye yeni vergiler getirildiği ve çiftçinin maliyetinin artırıldığı şeklinde ifade edilmesi gerçeği yansıtmamaktadır."

Görüntünün olası içeriği: yazı

Abiler kardesler dayilar amcalar benim sozum moderatorler ve kuruculara biz 65bin aktif uyesi olan turk traktor olsun erkunt olsun bilmem ne traktor bilmem ne ekipman markasina seyahat duzenleyip bilmem hangi firmayla ropartaj yapip bilmem hangi kanalda bereket tv ciftci tv cart curt tv yayinlari yok yariscaz romorku sokcaz geri geri yok bilmem ne marka ekim makinasini denicez yol su gubre kovasini sey etcez yok su ilac makinasini gostercez trakkulup etiketini yapistircaz yarismalarda fuarlarda bilmem nerde paylas oooooooo ne buyuk siteyiz superiz sonrada paylascaz abi tebrik etcez sen alcan traktoru ben alcam ekipmani hayirlisi olsun mesajlari havada ucusucak moderatorler erkuntun bicerdoverini paylascak claasin traktorunu bicerdoverini atcak newhollandin masseyin osunu busunu atcak fabrikalara gitcez hattata gitcez turktraktore gitcez claas fabrikasina gitcez ferguson fabrikasina gitcez traktor yarisinda once turk traktor sponsor olcak sonra erkunt simdi basak olcak trakkuluptrn bi bayrak bi filama koycaz alkislarken deli olcaz yaaa bu ekipmanlari bu traktorleri bu isleri gormek icin site uyesi olmaya ne gerek var ki you tube yazdigimizda hersey cikio sitemiz ne yolda gidiyor dusundunuz mu bilgi paylasmak yerine haber video paylasir olduk aloooooo arkadaslar mazot 5.60tl gubreyi sayma kaliteli pas ilacinin dekar maliyeti 13 lirayi gecmis iz elementli gubrelere otv gelmis biz ne kazancaz yagmura bakip Allah versin diye dua ediyoruz nerde 65bin uye nerde moderatorler nerde site kuruculari bereket tv ciftci tv erkuntmuz newhollansmis hattatmis vesaire bunlari birakip ne zaman tarim bakanligina gidicez ne zaman bakana mustesara derdimizi anlaticaz bi ses degiz 65bin aktif uye 65bin sesiz biz ya derdimizi ne zaman anlaticaz bu site ne zaman harekete gecicek boyle video fotograf paylasip durmayalim derdimizi anlatalip yetkililere

Sesimizi burada duyuramayız. Yorumlarımız hep kışkırtıcı geliyor bazı kesimlere. En çok bu gidişattan memnun olmayanların sesini çıkartacağı tek yer 24 HAZİRAN. Çünkü eylem de yapsan isyanda etsen fişlenmekten öteye gidemezsin. Malesef Ülkemiz bu durumda.

• Beğen
Tepkiler: Mert Güroğlu