Yoncadan sonra ürün ekmek

merhabalar şu anda arazide 5 yıllık yonca var onu sürüp nohut ekmek istiyorum. hangi işlemleri yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz. Tarlayı sürüp rotovator ile çapalasam sonra eksem olur mu.

Biz yonca yerlerini 1 kere pullukla 25cm veya 2 kez (1ters 1 düz) kazayakla sürdükten sonra rotovatörle kesekleri parçalarız. Sonra tapan veya teker çekeriz.Böylece tohum yatağı hazır olur. Toprağımız orta sertlikte. Aksaray/Eskil

Yonca yerine en iyi Patetes gider, yonca azot toprağa azot bağlar, boyutta öyle bu nedenle en kaliteli patates yonca yerinde olur. Patates yaprakları büyünce de yonca kalıntılarını en iyi şekilde yok eder ve iştahlı bir patates olur. Patates ekmek istemez isen Ayçiçek de ekilir oda verimli olur, şayet bunlarıda ekmek istemez isen buğday Arpa ek buğday ve arpa yonca yerinde gübresi bir kök/taban gübresi kafi, bahar gübreside fazla istemez verinmde alınır

• Beğen
Tepkiler: bstever
biz genelde yonca peşine yulaf ekeriz.
bu yıl bi yer yonca bozdum yerine yulaf ektim.
yoncada tarlada ayrık semizlik görülmeye başladıysa yulaf ekilirse bunlar önemli ölçüde ölür.
hiç gübre atmadan muhteşem balya döker.

merhabalar şu anda arazide 5 yıllık yonca var onu sürüp nohut ekmek istiyorum. hangi işlemleri yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz. Tarlayı sürüp rotovator ile çapalasam sonra eksem olur mu.

Sürmeden önce yoncaya ester atıp öldürsen daha rahat olur da nohut da bi sıkıntı olurmu ben ekmedim hiç hem yonca kendini koywerir rahat sürülür hazırlanır