Diskli çayır biçme makinası

Arkadaslar yonca biçimi için makina almayı düşünüyorum öyle çok yoncam yok arastırdım sıkmalılarda fazla pahalı youtube den izledim turkayın var 4-5 diskli oldugu yerde bırakıyor biçilen yoncayı çevirmeye namlu yapmaya gerek yok galiba kurumasıda erken olur en azından tambura göre
Kullanan yada bilgisi olan varmı yardımcı olurmusunuz

Ben sıkmalıyı tavsiye ederim. Yonca için süper. Biçıyosun ve yonca yeşile kuruyor yani hem çabuk kuruyor hem yeşil kalıyor bende alıcam 2 tane tamburlu var 165 ve 185 ama sıkmalıya talep çok yoğun. Diskli cayir biçmenin cok dezavantajları var. Çamur yerde biçmiyor ve zemin bozuksa yine biçmez çabuk dağıtırsın bide biçtığin otun cinsine göre disklerin aralarına sarıyor çayırı

Sıkmalı biçme yonca biçimi için kullanılir. Yoncanın sapı incedir. Bicer ve sıkar sıktıği zaman gövdedeki suyu dısarı atar yonca hemen kurur ve yeşil kalır. Yulaf kalın saplıdır makinayı zorlar motoru da zorlar sıkmalıyla fiğ ve yulaf biçemessin ona normal tamburlu makina lazım

İyide sıkmalılar da cok pahalı ya 40binden aşagı değil aynısının sıkmalı olmayanıyla arasında 25bin lira var iki tane kaucuk o kadar para edermi 😁
Tamburlu alsam onlarda tehlikeli taşa falan denkgeldimi kaportaya cama oda yoksa kafaya allah muhafaza

Sana bu makinayı öneririm. images%20(3).jpg

Bunlardan kullandın veya biçerken gördün mü? Ben biraz araştırdım iyi sıkmadığından falan bahsettiler vazgeçtim sence nasıl?
Valla ben sakaryaliyim bizim buralarda cok kullanılıyor fiyat 15 bin lira diye biliyorum evet sıkıyor çok iyi iş görüyor yalnız biraz ağır bide pistonlu yana kalkıyor adam td 85 le çatır çatır biçiyordu. Eğer çok arazin yoksa piyasayada calismicam diyosan bunu al bence piyasayada calisicam diyosan diskli al. Bide youtubeden videoları izle için rahat etmesse diskli bak bunun fiyatı uygun fazlasıyla işini görür. Alacağın zaman söylersin bi denemek için 1 2 dönüm yer biçelim diye kullan senin kararın

Sıkmalı biçme yonca biçimi için kullanılir. Yoncanın sapı incedir. Bicer ve sıkar sıktıği zaman gövdedeki suyu dısarı atar yonca hemen kurur ve yeşil kalır. Yulaf kalın saplıdır makinayı zorlar motoru da zorlar sıkmalıyla fiğ ve yulaf biçemessin ona normal tamburlu makina lazım
Aman hemşerim işimize taş koyma
Sıkmalılarında biçilen otun suyu falan dışarı atılmıyor otun sapları ezildiği için çabuk kuruyor
https://m.youtube.com/watch?v=CRFmd5u0vik

• Beğen
Tepkiler: İSMAİLÖCAL
Ben sıkmalıyı tavsiye ederim. Yonca için süper. Biçıyosun ve yonca yeşile kuruyor yani hem çabuk kuruyor hem yeşil kalıyor bende alıcam 2 tane tamburlu var 165 ve 185 ama sıkmalıya talep çok yoğun. Diskli cayir biçmenin cok dezavantajları var. Çamur yerde biçmiyor ve zemin bozuksa yine biçmez çabuk dağıtırsın bide biçtığin otun cinsine göre disklerin aralarına sarıyor çayırı
Tek yıllık yem bitkilerinde merdane çekimi çok önemli ot yatsada yerde kalmıyor
Eğer merdane çekilmemiş ise disklerin arasına toprak sıkışıyor

• Beğen
Tepkiler: İSMAİLÖCAL
Eğri oturup doğru konusalım. Sadece kendi yoncanı biçip hemen tarladan kaldırmak istiyosan tamburlu sıkmalı al değer mi sence 35 40 milylar lira bi diske vermeye. Pesin para 15 lira tamburluya verir kalan 25 lira yada bi balya makinası alınir iyi düsün degmez o kadar para vermeye bi taşa falan vurdu Allah selamet versin

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
İyi günler makinadan memnunmusunuz videoyu izledim iyi gibi duruyor ama taş fırlatma tehlikesi var genede dimi
Amacım yoncayı kısa sürede balya yapabilmek

2012 den beri kullanıyorum eğer piyasaya çalışmayacaksan makina pahalı
12.500 € fiyatı var gerek yok sadece yonca biçeceksen sıkmalı tamburlu işini görür diye tahmin ediyorum
Taş atma problemi kesinlikle yok öndeki perdeyi aşagıya indirebiliyorsun
Ben ikinci biçimden sonra 2 gün içerisinde yoncayı balyalıyorum