Fason üretilmiş mi yoksa orjinal markalı balya makinası mı daha iyidir?

Arkadaşlar bu sezon kendi işimde kullanmak üzere bir makina almak niyetindeyim. Kendi biçerdöverim var makinamda olsun istiyorum. Bölgemizde Karataş markalı makinalar satılıyor fiyatlarıda orjinal markaya göre 7000-8000tl daha uygun. Çokcanlar, Agritürk ve Paksan imalatı makinalar satıyorlarmış. Geniş haşpay geniş toplayıcı olarak ne dersiniz?

Arkadaşlar bu sezon kendi işimde kullanmak üzere bir makina almak niyetindeyim. Kendi biçerdöverim var makinamda olsun istiyorum. Bölgemizde Karataş markalı makinalar satılıyor fiyatlarıda orjinal markaya göre 7000-8000tl daha uygun. Çokcanlar, Agritürk ve Paksan imalatı makinalar satıyorlarmış. Geniş haşpay geniş toplayıcı olarak ne dersiniz?
Bence kayhan ertuğrulun üretimi olan balya makinalarını tercih edebilirsin

Usta sen biçerci adamsin eğer piyasaya calisacaksan fason makina dan uzak dur bence ital makinaları tavsiye etmelisin yada yerli lerin iyilerini

Ustası parçacısı iki makina arasında isimden baska fark olmadıgını söylüyorlar. Birde
Ürmaksanın parçaları Paksandan daha yaygın piyasada lakin Paksanında haşpayı 150cm. Şase olarak Paksan daha güçlü gibi.

Bunların arasında paksan veya Karataş diyorum ben senin gibi adamada yakışıcağı için sıkıntı yok [emoji3]

Bu durum benim çokta zararıma değil. Benim için sağlam kaliteli makina olsun yeter. 2014 model ems004 gold nasıl makinadır?

Kadar senin kararın ama çokcanlar güzel makina ben kullanıyorum bağlama grubu raspe ise hiç korkma sap yemesi seriliği çok güzel benim hatam dışında arıza yapmadı geçen sene yeni taktım diye bu sezon piston kızaklarını değiştirmeden sezona girdim iğne kırdı meğer bozukmuş son zamanda ikinci anız toplama bağladık toprak yemiş kızakları gallignani 5190 ile herşeyi aynı bakkalda bile parçasını bulursun bağlama zincirli değil dişli sistem

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

Kadar senin kararın ama çokcanlar güzel makina ben kullanıyorum bağlama grubu raspe ise hiç korkma sap yemesi seriliği çok güzel benim hatam dışında arıza yapmadı geçen sene yeni taktım diye bu sezon piston kızaklarını değiştirmeden sezona girdim iğne kırdı meğer bozukmuş son zamanda ikinci anız toplama bağladık toprak yemiş kızakları gallignani 5190 ile herşeyi aynı bakkalda bile parçasını bulursun bağlama zincirli değil dişli sistem
Çokcanın şase ince kalır [emoji3][emoji1]

Sizin makina Çokcanların hangi modeli? Traktör olarak ne kullanıyorsunuz? Çokcanlar firmasının Karataş firmasına ürettiği makina rasspe bağlama gruplu değil. Bizde ot saman çok oluyor makinanın yemesinden sıkıntısı olmaması lazım. Elibolların makinaları nasıl bu konuda?