15x25m yarı acık besi

ad626a4a-f97a-4fe9-ac99-976f351fb22e.jpg12ca990c-1fa1-4d50-ae38-3729e5da878e.jpg
Arkadaşlar,
Ahırımızın %80 ı tamamlandı.
Maliyet 60.000tl herşey dahil.(kalanlar dahil)

Kalanlar;

Zemin betonu, Padoklor,Su tesisatı,Suluklar

Sizlerden suluk konusunda yardım isteyeceğim. Kışlar sert geçtiği için donma probşemi olmaması için dokunmatik döküm suluk düşünüyorum.
1 padokta (6x7 mt) 10 hayvan düşünürsem, bir padoka 2 suluk yetermi.

Ayrıca padokları 3 sıramı 4 sıramı yapmalıyım. Padok malzemesi 60x3mm boru profil

Maliyet ile ilgili sormak istedikleriniz olursa hepsine cvp vermeye calısırım

Hepinize şimdiden teşekkürler.

Hocam öncelikle hayırlı olsun Rabbim utandırmasın. Benim kullandığım demir borudan çapı 63 mm et kalınlığı 3 mm gayet yeterli ve sağlam. Suluk içinde 10 hayvana 1 tane yeter. Fazla olduğu zaman altlarını çok ıslatırlar buda ıslaklık ve tırnak problemi demek.

• Beğen
Tepkiler: gokmenkaraman
Suluklar için su hattına devir daim pompası takılıyor, Su +4C de en yoğun şekilde olur, buzlanma,katılaşma suyun üst kısmından başlar, diğer sıvılarda alt kısımdan başlar, katı halleri daha yoğundur.
Hat içinde sürtünmeden dolayı buzlanma olayı olmayacaktır.Benzer bir uygulama Kırıkkale Ballışeyh çiftliğinde kullanılıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 27010Ekli dosyayı görüntüle 27011
Arkadaşlar,
Ahırımızın %80 ı tamamlandı.
Maliyet 60.000tl herşey dahil.(kalanlar dahil)

Kalanlar;

Zemin betonu, Padoklor,Su tesisatı,Suluklar

Sizlerden suluk konusunda yardım isteyeceğim. Kışlar sert geçtiği için donma probşemi olmaması için dokunmatik döküm suluk düşünüyorum.
1 padokta (6x7 mt) 10 hayvan düşünürsem, bir padoka 2 suluk yetermi.

Ayrıca padokları 3 sıramı 4 sıramı yapmalıyım. Padok malzemesi 60x3mm boru profil

Maliyet ile ilgili sormak istedikleriniz olursa hepsine cvp vermeye calısırım

Hepinize şimdiden teşekkürler.
Mümkün ise ahırınızın son halini atabilirmisin iz detaylı olarak rica etsem