Celmak sıkmalı tanbur yardim

23.04.2009
13,999
23,983
35
Bilecik

Merhaba arkadaşlar busene yonca ekimi yapcam ve gencciftciye yazildim yem bitkisi icin benden baska kimse yazilmamis ve %100 sana cikar dediler tarim ilcedekiler projeyi hazirlamami istediler bende ilk once sulama sistemi ve geri kalani ile bicme makinesi alcam tamburmu alsam yoksa disc limi sıkmalimi karar veremedim
Sıkmalı tanbur 16 bin tl
Celmak 5 disk 26 bin
Celmak 6 disk 32 bn
Fimaks 5 disk 44 bin
Agroform 5 disk 23 bin
Kararsiz kaldim tercih hangisinden yana kullanayim butce 30 bin tl pr_01_12900.jpg

Merhaba arkadaşlar busene yonca ekimi yapcam ve gencciftciye yazildim yem bitkisi icin benden baska kimse yazilmamis ve %100 sana cikar dediler tarim ilcedekiler projeyi hazirlamami istediler bende ilk once sulama sistemi ve geri kalani ile bicme makinesi alcam tamburmu alsam yoksa disc limi sıkmalimi karar veremedim
Sıkmalı tanbur 16 bin tl
Celmak 5 disk 26 bin
Celmak 6 disk 32 bn
Fimaks 5 disk 44 bin
Agroform 5 disk 23 bin
Kararsiz kaldim tercih hangisinden yana kullanayim butce 30 bin tlEkli dosyayı görüntüle 27236
Cemal bu yoncayi biciyor mu

6 disc alırsanız bayla makinesi araya rahat giriyor 5 dick te ara dar kaldığı için bağlanan sıralarda balya traktörün önüne geliyor sürekli inip çekmek istiyor tamburlu sıkmalıda tekrar ot tırmığı ile toplaman lazım buda yoncada yaprak kaybına neden oluyor o yüzden 6 disc almanı tavsiye ederim

6 disc alırsanız bayla makinesi araya rahat giriyor 5 dick te ara dar kaldığı için bağlanan sıralarda balya traktörün önüne geliyor sürekli inip çekmek istiyor tamburlu sıkmalıda tekrar ot tırmığı ile toplaman lazım buda yoncada yaprak kaybına neden oluyor o yüzden 6 disc almanı tavsiye ederim
Tessekur ederim normal sicaklikta kac gunde balya yapma kivamina gelir peki

Fotodaki celmak tanburlu 195 zaten 2 m. Civari İş genişliği ile senin işini görür
Bende sordum bu yil ayni makine sikma yok acma kapama piston yok 5 binlira
5 disk celmakta 210 civarı is genişliği ama gerek yok pahali
Piysaya çalisan al derim
Abi benim anlatmak istedigim
Tambur sıkmalı discli gibi is yaparmi
Tambur 16 bn
Diskli 28 bin ortalama
Arasinda 15 cm is genisligi var bosuna 15 bin vermeye gerek varmi

Celmak bana yatığı bicmeye garanti vermedi bi yakinimiza alacaktik ben surmak 190 aldim tamburlu yakinimizda Gaspardo sıkmali aldi6 diskli bide gaspardo Helikopter tirmik aldi 100 donum yoncasi var 60 bine aldı bi kismini verdi bi kismi icinde ekipman kredisi kullacak

Düzgün sıkacağını bilsem hemen bu sıkmalı tamburludan alacağım. Geçen yıl yoncaların ilk biçimine yerli bir marka sıkmalı makina çağırdık. Tarlada 3 tur döndü arıza yaptı. Biçtiği yerlerde ara ara biçilmemiş yoncalar kaldı ama makinadan mı kullanandan mı kaynaklı bilmiyorum. Fakat sıktıpı yoncalarda önemli bir fark göremedik zaten aynı gün biçip bağlattık tamburluyla