Balya para eder mi

Biliyorsunuz borcluyum :) para lazimbu sene balya yaptirsam tarlada iyi para eder mi

Hayırlı akşamlar abim balya her zaman para ediyor yeterki muhafaza et ben geçen sene kendi makinamla ikinciye anız toplama yaptım bağladım köyün kenarında tarlaya getirdim istifledim güzelce muhafaza ettim bu kış normal balya 18 tl idi ben ikinci anız toplama balyayı 10 tl den sattım allah bereket versin bi mazot masrafım oldu

Balya yi tasimak felan zor ben yapamam onu trlada satabilirim obur turlu isci felan tutmam lazim

Abi ne gerek var işçiye falan biz babamla ikimiz onca işin gücün arasında her sene üç bin tane balya koyuyoruz gece serinde gidip 80 tane sarıp gelsen akşamdan akşama dünya balya koyarsın tarlada satsan en fazla 5 tl omunda 2.5 tl si bağlama parası ama kenara koyup kışın satarsan 18 tl çok güzel para sen bilirsin

Abi ne gerek var işçiye falan biz babamla ikimiz onca işin gücün arasında her sene üç bin tane balya koyuyoruz gece serinde gidip 80 tane sarıp gelsen akşamdan akşama dünya balya koyarsın tarlada satsan en fazla 5 tl omunda 2.5 tl si bağlama parası ama kenara koyup kışın satarsan 18 tl çok güzel para sen bilirsin
Olabilirde ben koyde yasamiyorum dur bakam yalniz biz direk sapi yapiyoruz ya cok balya cikar degil mi

arkadaşlar bu balya makineleri tatlı rampalarda da mı balya yapamaz bugun canım sıkıldı inat bı amcam var bızım buralarda zor yapar dıyor düzlerdeyapar ancak dıyor bızım bu sene sadece 150 dönum felan düz var

arkadaşlar bu balya makineleri tatlı rampalarda da mı balya yapamaz bugun canım sıkıldı inat bı amcam var bızım buralarda zor yapar dıyor düzlerdeyapar ancak dıyor bızım bu sene sadece 150 dönum felan düz var
yokuş aşağı yerlerde otu almada sıkıntı çıkarıyor.
hem altta ot kalıyor hemde toplanmış otu dağıtıyor.
tabiki düzde yapılan balya rahattır.
alanı müsait olan herkese helikopter tırmık öneriyorum.
balyada asla altta ot kalmıyor.

yokuş aşağı yerlerde otu almada sıkıntı çıkarıyor.
hem altta ot kalıyor hemde toplanmış otu dağıtıyor.
tabiki düzde yapılan balya rahattır.
alanı müsait olan herkese helikopter tırmık öneriyorum.
balyada asla altta ot kalmıyor.
Abi bayadir sıkmalı yonca bicme araştiryom baya pahali oldugu icin vazgectim şimdi o senin kullandin zipkali bicme alcam benim icin yoncayi en hizli kurutan bicme makinesi zipkali master otu daginik bictigi icin kuruma daha hizli olur diye tahmin ediyom birde yoncaya zarar vermeyip senede 1 bicim fark ediyomus birde halikopter toplama aliyom oda toplarken yoncaya zarar vermiyomus fikrin nedir bukonuda abi

Bizim buralarda tek çeker traktörle biçim yapamıyorsun tarlaların bayırlığını düşünün yani
Balya yapılıyor çokta güzel
sıraları dik yapacaksınız sıra başlarında dönüş alanıda geniş olacak dar döndüğünde traktörü yitiyor makine
Bizim köyün arazide hep bayır biz makine almadan önce gelen balyacı tekrar gelmiyordu o şekil[emoji1]

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Abi bayadir sıkmalı yonca bicme araştiryom baya pahali oldugu icin vazgectim şimdi o senin kullandin zipkali bicme alcam benim icin yoncayi en hizli kurutan bicme makinesi zipkali master otu daginik bictigi icin kuruma daha hizli olur diye tahmin ediyom birde yoncaya zarar vermeyip senede 1 bicim fark ediyomus birde halikopter toplama aliyom oda toplarken yoncaya zarar vermiyomus fikrin nedir bukonuda abi
cemal çok iyi fikir.
Zıpkalı çayır biçme makinasını marka al.
gaspardo veya superior,süpertar.
bu aletler otu her haliyle hızlıca Biçer.
540 d/d ile 14-15 gaz ve 750 d/d pto ile 12 gaz aralığında 1.vites 2. vitesle iş görürler.
orta koldan bacakları istersen yere yaklaştırıp uzaklaştırabilirsin.
bıçaklar temiz zeminde sana en az 50-70 dekar yer Biçer.
sonra bilemeye veya değişmeye ihtiyaç duyar.
gres yağlamasınıda her 50 dekarda yap.
otu yere dağınık serer ve birgün sonra toplayıp otun durumuna göre akşama balyamala olabilir en fazla bir gün daha ertelenir balyalama.
ot toplamada helikoter benim gözümde 4 tane Akrobat tırmık eder.
zaten 4 akrobat tırmıkla aynı anda yarışa bilirsin bunlarla.
Ayrıca en önemli özelliği balya makinesinin dibinde ot kalmaz.
hızlı ve temiz iş görür.
rolanti yada en fazla 13-14 gazla 2. veya 3. vitesle iş görür.
iş genişliği 4 mt

Son düzenleme: