2018 BUĞDAY TABAN FIYATI ACIKLANDI

Şu an saat sabah 04.31. Muhtemelen herkes uyuyor. Sabah uyandığınızda yanağınızda ıslaklık hissedeceksiniz. Hıh işte o "öpüldünüz". Onun ıslaklığı.

Kamuoyuna hiç bir bilgi verilmeden;Benzine 18, motorine 15 ve LPG'ye 12 kuruş zam yapıldı. Yeni fiyatlar sabah dan itibaren geçerli.

YENİ ZAMLARIMIZ; MEMLEKETİMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH.:confused:
Zam yok "GÜNCELLEME" var, lütfen komuoyunu yanlış yönlendirmeyelim.

Ofis ya da tüccarda Arpa olduğunu kim söylüyor da fiyat bu kadar düşük, geçen sene Tarım Kredi bile fırsat bu fırsat diyerek Arpa satın aldı.

Benim anlamadığım bundan 4 sene önce kurbanlık koyun 800 Tl civarı idi Arpa yine aynı fiyattı, geçen sene 1200 Tl ile aldık, bugün olmuş 1500 Tl ve hala Arpa fiyatı aynı(Bu rakamlar nerede derseniz,Adana T.beyli). Bu girdiler bir tek bize mi giriyor anlamıyorum. Sadece Arpa değil saman için de aynı şey geçerli, Yonca için de.. Yaklaşık 5 senedir Yonca Balyası(20-23 kg) 15-20 Tl arası. Herşey artıyor, bizim ürettiğimiz herşey sabit duruyor. Ekmesen olmuyor, eksen de olmuyor..

İklim bile değişti, rakamlar değişmedi.

• Beğen
Tepkiler: kirci02
Şu an saat sabah 04.31. Muhtemelen herkes uyuyor. Sabah uyandığınızda yanağınızda ıslaklık hissedeceksiniz. Hıh işte o "öpüldünüz". Onun ıslaklığı.

Kamuoyuna hiç bir bilgi verilmeden;Benzine 18, motorine 15 ve LPG'ye 12 kuruş zam yapıldı. Yeni fiyatlar sabah dan itibaren geçerli.

YENİ ZAMLARIMIZ; MEMLEKETİMİZE, MİLLETİMİZE HAYIRLARA VESİLE OLUR İNŞALLAH.:confused:
bunların hala neyine inanıyorlar... adamlar resmen soydu halkı..

Ak Parti Edirne milletvekili ve Trakya Birlik genel müdürü, Meclis tarım komisyonu üyesi Rafet Sezen bile tarımın ne kadar kötü yönetildiğini itiraf etmiş. Söyleyecek söz yok.

Sezen çuvaldızı batırdı!
Ak Parti Edirne Milletvekili ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı, çiftçi Rafet Sezen, Edirne'de Ziraat Odası'ndaki Çiftçiler Günü programında Ankara'da çiftçinin sesini hiçbir şekilde duyuramadıklarını, belirterek; “Öncelikle çuvaldızı kendimize, iğneyi başkasına batıracağız. Benim bakanım iyi bir genel cerrah, çok düzgün bir adam ama tarımın t'sinden haberi olmadığını öğrendik. Bunları söylemediğimiz sürece hiçbir şekilde tarımda yol almamız mümkün değil” dedi... ‘Genç Çiftçi' projesi kapsamında dağıtılan düvelerin yüzde 90'ının boşa gittiğine dikkat çeken Sezen, “Adamın 5-10 dönüm tarlası yok, sapı samanı yok, yemi yok biz o adama hayvan veriyoruz O 6'şar düveye acıyorum. O 6 düve gerçekten bu işi yapan, 20-30 baş hayvan bakan insanlara verilseydi bugün en azından 15'er baş olurdu” diye konuştu...

http://www.hudutgazetesi.com/haber/47615/sezen-cuvaldizi-batirdi.html