TÜMOSAN 74.80N &HMS 165 İle Yonca Biçimi

. 20180513_115737.jpg20180513_113131.jpg

Bereketli olsun Akif
Yonca işi sizin işiniz , gerçekten cok güzel
Eyvallah İsmail abi. Yakıtıda ölçtüm :

İş =50dekar yonca +6km yol(25 dekar düz 1 , 25 dekarda düz 2 de gittik)

Yakıt= 22litre Tümosanın orda derece sevdiği mazot + 2 metre uzunlugunda 1 su bardağı kalınlığında yılan [emoji23][emoji23]

Tümosan yakıt tüketimiyle tekrar güvenimi kazandı [emoji4]

Senin 82.80 nasıl yakıyor abi?

Yoncada denemedim 82 yi ama cayir bicerken 50 dnm de 35 lt gecer
Yilan bizde çok kesiyoruz malesef olmasa oluyor
Hangi marka mazot kullanıyon abi? Söylemesi ayıp Tümosan Petrol Ofisinin yakıtını içiyor.[emoji3]

Sunpet-Opet grubu en güzeli. En az bunları yakıyor ve sağlıklı...

Bu kullandığımız mazotun markası hiç bilinmeyen bir marka. Sunpetle aynı 50 dekarı(1000m2) 17.5 litreyle bitirirdik.50 dolümdede(2500m2) 44litre yakardı. Petrolcünin amcama borcu varmış. Oyuzden bu seferlik bundan aldık.

Hangi marka mazot kullanıyon abi? Söylemesi ayıp Tümosan Petrol Ofisinin yakıtını içiyor.[emoji3]

Sunpet-Opet grubu en güzeli. En az bunları yakıyor ve sağlıklı...

Bu kullandığımız mazotun markası hiç bilinmeyen bir marka. Sunpetle aynı 50 dekarı 44 litreyle bitirdik. Petrolcünin amcama borcu varmış. Oyuzden bu seferlik bundan aldık.
akif balya makınası tatlı rampada balya yapar mı sap balyası

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
akif balya makınası tatlı rampada balya yapar mı sap balyası
Tatlı rampa derken %10 gibi eğimden bahsediyorsun galiba Ufuk abi.

Yoncada %25 eğimde normal düzlüğe çıkıncaki devrinden 100-200 devir az oluyor.

Arpa sapı kaygan olur. Birde makina her piston vuruşunda geri asılıyor. Arpa buğday sapınca biraz sıkıntı olabilir. Ben hiç arpa buğday bağlamadım. Çünkü gündüz bağlanıyor ve tam tarlanın su istediği mevsim. Samanla babam ilgileniyor abi. Ama çok bir sıkıntı yaptığıni sanmam. Çünkü babam müşteriye hiç bir telefon konuşmasında tarla eğimli mi diye sormadı...

Tatlı rampa derken %10 gibi eğimden bahsediyorsun galiba Ufuk abi.

Yoncada %25 eğimde normal düzlüğe çıkıncaki devrinden 100-200 devir az oluyor.

Arpa sapı kaygan olur. Birde makina her piston vuruşunda geri asılıyor. Arpa buğday sapınca biraz sıkıntı olabilir. Ben hiç arpa buğday bağlamadım. Çünkü gündüz bağlanıyor ve tam tarlanın su istediği mevsim. Samanla babam ilgileniyor abi. Ama çok bir sıkıntı yaptığıni sanmam. Çünkü babam müşteriye hiç bir telefon konuşmasında tarla eğilimlimi diye sormadı...
tesekkurler akıf aynen bende pek sorun olmaz dıye dusunmustum bu sene sap balyası para eder mı sence

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
tesekkurler akıf aynen bende pek sorun olmaz dıye dusunmustum bu sene sap balyası para eder mı sence
Hayvancılık bu sene azaldı. Ve süt fiyatı geçen sene bu gune göre ciddi oranda arttı. Saman kıymetsizleşti. Millet veteriner getirmekten bıktı artik yonca yediriyor ceninde parası varsa abi [emoji4].

Pek artmaz fiyatı zaten bu sene yağışta çoktu bizim burda. Max %10 artar diye düşünüyorum...