Alıntı vasago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hayvan yatağı, durak demiri bunlara karşıyım ben, en güzeli gübre üzerinde yatmaları, hayvan en çok gübre üzerinde rahat ediyor. Durak demiri kızgınlık zamanlarında yaralanmalara hatta ölümlere bile sebep oluyor. Durak demirinde askıda kalıp ölen hayvanlar oluyor. Öncelikle 3 dönüm yere sığmazsınız onu söyleyim. 1000 metrekare ahıra ve gezinme yerlerine gider, bunun daha buzağıların yeri sağımhanesi, yem deposu, silaj çukuru vs. ihtiyacı var. Size en az 5 dönüm yer lazım ve onun da çok iyi planlanması lazım.

Başlangıçta ekonomik olsun diyorsanız sıyırıcı vs boşverin hepsini, işçilik zorlar ama yatırım masraflarını çok aşağı çeker. Şahsen ben Türkiye şartlarında betona para dökmeyi yanlış buluyorum. Millet gübre çukuru yapıyor da o çukur nasıl boşalacak onu düşünmüyor. Yemin çuvalı olmuş 70 lira betona dökeceğiniz parayla tarla alın yokca ekin, yapay mera ekin.
Yorumlarınız ve bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim evet yer küçük biliyorum ilerleyen zamanlarda yatırımdan para kazandıkca öz sermayemle büyümek istiyorum