ÇEREZLİK AYÇEKİRDEĞİNİ YAĞMURLAMA İLE SULAMAK SAKINCALIMI

8 sonuçtan 1 ile 8 arası gösteriliyor

ÇEREZLİK AYÇEKİRDEĞİNİ YAĞMURLAMA İLE SULAMAK SAKINCALIMI

TECRÜBESİ OLAN ARKADAŞLAR ÇEREZLİK AYÇEKİRDEĞİNİ YAĞMURLAMA İLE SULAMANIN SAKINCASI VARMI

normal şartlarda bi sakıncası yok 2 yıl bende yağmurlama yaptım ve bu senede 50-60 dönüm civarı yağmurlama yapacam. lakın bi kaç senedir hem çifçi hem tüccar olarak gözlemlediğimizi söylüyorum, ağır topraklarda aşırı leke yapabiiyor. onun dışında bi - sini görmedim tecrübe etmedim. bizde çok ağır toprak olmadığı için biz bu sorunu yaşamadık.

SÜLEYMAN ÇORBACIOĞLU teşekkür etti.

Alıntı Looper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normal şartlarda bi sakıncası yok 2 yıl bende yağmurlama yaptım ve bu senede 50-60 dönüm civarı yağmurlama yapacam. lakın bi kaç senedir hem çifçi hem tüccar olarak gözlemlediğimizi söylüyorum, ağır topraklarda aşırı leke yapabiiyor. onun dışında bi - sini görmedim tecrübe etmedim. bizde çok ağır toprak olmadığı için biz bu sorunu yaşamadık.
    Madem tüccarlık yapıyorsunuz bu sezon için tahmininiz nedir fiyat olarak

ismail_yildiz teşekkür etti.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cmylmzzzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem tüccarlık yapıyorsunuz bu sezon için tahmininiz nedir fiyat olarak
    Elek üstü, kalibreye(büyüklüğüne) göre 3 TL/kg gibi fiyatı var.

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elek üstü, kalibreye(büyüklüğüne) göre 3 TL/kg gibi fiyatı var.
    Hocam ben berbat çekirdeği 3.55'e sattım bu sene.Sizce bu fiyat çerezlik için çok düşük değil mi?
    Bu sene 3 TL olsun çoğu çiftçi batar. Bölgemizde ekim çok azaldı ama ülke genelini bilemem.

valla geçen yılın fiyatlarının 1 tık aşağısında olacağı kanaatindeyim.Ama ne kadar doğru çıkar bilemem. Elekli malın fiyatı satıcının kendi belirlediği fiyattır bence ve bölge bölge değişir. biz naturel çalışıyoruz. Bu yıl siyah çekirdek revaşta gibi, zaten bizde 250 dönüm siyah 150 dönümde beyaz ektik zaten.

arkadaşlar bu arada yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeyim. tüccar bir ailenin üyesiyim. Şahsım aktif olarak tüccarlık yapmıyorum.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı cmylmzzzz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam ben berbat çekirdeği 3.55'e sattım bu sene.Sizce bu fiyat çerezlik için çok düşük değil mi?
    Bu sene 3 TL olsun çoğu çiftçi batar. Bölgemizde ekim çok azaldı ama ülke genelini bilemem.
    http://www.hurriyet.com.tr/yenisehir...-yuzu-40587170
    Çevrede sözleşmeli ekim yapan arkadaşlar var, geçen yıl 2 TL ye sattılar, bu yıl 3 TL fiyat verildi, onlardan duymuştum.Geçen sezon 5 TL civarlarıymıştı, tam bilmiyordum.Biraz daha araştırma yapmam gerekecek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)