Lely Hakkında Düşünceleriniz

Lely ile inekleriniz için en ideal hareket özgürlüğünü sağlarsınız. Serbest sürü hareketi ile inekler ne zaman yiyip içeceklerine, ne zaman dinleneceklerine ya da ne zaman sağılacaklarına kendileri karar verirler.

Ayrıca Lely'e özel uygulama ile inekleriniz hakkında tüm bilgileri cebinizde. Bu uygulama sayesinde ineklerinizin sağlığı başta olmak üzere pek çok bilgiyi görebilirsiniz.

health_attentions_inherd.jpg__549x610_q70_crop_subsampling-2_upscale.jpg

Lely hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Teknoloji her zaman güzeldir. Ekonomikliği değerlendirilmeli. Lely robotik sistemlerde öncü marka. Avrupada aile işletmelerinde robotik sağım sistemlerini çok duyduk. Benim merak ettiğim robotik sağım kısmı. Bir robotun kaç hayvan kapasitesi var. Ahır modeli nasıl olmalı. Max kaç sağmala kadar robot sağım kurmak ekonomik açıklar mısınız

Bir robot 60-65 arası inek sağabiliyor, yabancı forumlar da ineklerin süt verim hızına bağlı olarak 70-75 hayvanı zorlayanlar olduğunu okuyorum ama yatırımı yaparken 60 hayvana göre hesaplamak mantıklısı. Ahır modeli robot markasına göre değişiyor, kimisi serbest ahır modelini savunuyor kimisi otomatik kapılarla hayvanların yönlendirildiği modeli. Yanlış hatırlamıyorsam Lely serbest modelden yana.

Bir robot 60-65 arası inek sağabiliyor, yabancı forumlar da ineklerin süt verim hızına bağlı olarak 70-75 hayvanı zorlayanlar olduğunu okuyorum ama yatırımı yaparken 60 hayvana göre hesaplamak mantıklısı. Ahır modeli robot markasına göre değişiyor, kimisi serbest ahır modelini savunuyor kimisi otomatik kapılarla hayvanların yönlendirildiği modeli. Yanlış hatırlamıyorsam Lely serbest modelden yana.

Teşekkürler