100-120 hp Arası Traktör Tavsiyesi

hepinize çok tşk ediyorum arkadaşlar. 1-2 haftadır sahibinden 2. traktör piyasasını araştırıyorum. şu bulnduğumuz piyasada bütçeyi zorlayacak alışveriş yapmak elbetteki mantıklı değil. Dediğim gibi zaten harmana kadar bekleyecez mecbur, hem şeçimi atlatırız hemde eldeki nakit durumuna bakarız. Çok fazla bizi zorlayacaksa zaten mevcut traktörle yola devam ederiz. Traktörü değiştirmeye çalışmamda etkili sebebler olmasa zaten, böyle bi piyasada heyecan aramaya gerek yok :)

hepinize çok tşk ediyorum arkadaşlar. 1-2 haftadır sahibinden 2. traktör piyasasını araştırıyorum. şu bulnduğumuz piyasada bütçeyi zorlayacak alışveriş yapmak elbetteki mantıklı değil. Dediğim gibi zaten harmana kadar bekleyecez mecbur, hem şeçimi atlatırız hemde eldeki nakit durumuna bakarız. Çok fazla bizi zorlayacaksa zaten mevcut traktörle yola devam ederiz. Traktörü değiştirmeye çalışmamda etkili sebebler olmasa zaten, böyle bi piyasada heyecan aramaya gerek yok :)
Abi beygir gücü yetersizse 80 95 al senin TÜMOSAN eğik kaportali galiba durumu iyi ise 45 bin eder peşin ama takasta daha çok verirler 10-20 bin kadar üste koyarak değişir sin fazla macera yaşama kredili alırsan basit zaten bir hafta sürmez %7 faiz olması lazım

• Beğen
Tepkiler: Looper
Abi beygir gücü yetersizse 80 95 al senin TÜMOSAN eğik kaportali galiba durumu iyi ise 45 bin eder peşin ama takasta daha çok verirler 10-20 bin kadar üste koyarak değişir sin fazla macera yaşama kredili alırsan basit zaten bir hafta sürmez %7 faiz olması lazım
Güç yönünden hiçbir sıkıntım yok. Arkasına ne taktımsa parçaladım :)5 li 13 numara pulluğu 9 lu patlatma (kaz ağayı varken bile)rahat rahat çekiyorum. çekerkende yakmıyorum orda bi sıkıntım yok. artık bu takviyede çalışırken gelen uğultu sanki şase üzerinde tarla sürüyomuş gibi verdiği rahatsızlık sağından solundan verdiği ufak tefek arızalar, uzun çalışma saatlerinde dayak yemiş gibi eve gitme her tafatan yağ kaçırma vs vs örnekleri çoğaltabilirim.

• Beğen
Tepkiler: 10610
s.a arkadaşlar. sahibinden de 1-2 ilan dikkatimi çekti sizlere bi danışmak istedim. 2014 model 1066 saatte olan https://www.sahibinden.com/ilan/is-...lge-bayisinde-claas-430-arion-618684436/detay bu traktör 235bin.
2016 mode 300 saatte olan https://www.sahibinden.com/ilan/is-...neleri-traktor-class-arin-430-621590111/detay bu traktör ise 111bin tl. bu işte bi tezatlı yokmu ?

altdaki ilanda fiyatı temsilî yazmiş. kaça tutturursam hesabı galiba. altı tane bire basmış.

s.a arkadaşlar. sahibinden de 1-2 ilan dikkatimi çekti sizlere bi danışmak istedim. 2014 model 1066 saatte olan https://www.sahibinden.com/ilan/is-...lge-bayisinde-claas-430-arion-618684436/detay bu traktör 235bin.
2016 mode 300 saatte olan https://www.sahibinden.com/ilan/is-...neleri-traktor-class-arin-430-621590111/detay bu traktör ise 111bin tl. bu işte bi tezatlı yokmu ?
Maktas yazılı olan bizim köyde o 111111 fiyatı temsilidir. Çünkü kendileri 230 bine aldılar. Çok iş yapmadi.1600 dönüm yeri geçen sene sattılar. Kalan 550 dönüm yerin 370 dönümü pancar icarinda. Motor içerde paslandi anliyacan iki senedir sadece arada gezdi.

1600 dönüm yer neden satılır ?
Onu bilmiyorum. 2014de üç ortak almışlardı. Satımı gizli yapıldı satılık felan denmedi. Bunlar ikinci sahipleriydi. Güneş enerjisi yapacağız dediler. Sonra hayvancılık yapacagiz dediler en son satmislar.Tek tarla hazine arazisiydi. Her önüne gelen çiftçi oldu. Sonra tarım bu hale geldi işte.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
s.a arkadaşlar. aklımda 9115 maxima vardı. forumdaki araştırmalarım neticesinde kullandığım tümosandan soğudum binesim gelmiyor traktöre :)case biraz daha kafama yatıyor gibi ama 2006 dan beri 85--80 tümosan kullanınca başka markalar hakkında pek bilgim yok.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar iyi forumlar.

Traktör değiştirdin mi bilmiyorum kardeş. Yanlız şu söyleyim şu anda en iyi traktör elinizdeki traktör. Bu piyasada traktör değiştirilmez. Elinizdeki ne sahip çıkın.

Tümosan max 115 içinde bir çift sözüm olacak. Kendisi 130÷150 bg kasası, motor ufacık. O motor küçük gelir o kasaya ki önünde de kocaman bir boşluk var zaten. 6 silindirli olsa olurmuş. İkinci eli düşük saatte ve çok var. Fiyatlarıda uygun. Demek ki sıkıntısı var.

• Beğen
Tepkiler: Looper
Traktör değiştirdin mi bilmiyorum kardeş. Yanlız şu söyleyim şu anda en iyi traktör elinizdeki traktör. Bu piyasada traktör değiştirilmez. Elinizdeki ne sahip çıkın.

Tümosan max 115 içinde bir çift sözüm olacak. Kendisi 130÷150 bg kasası, motor ufacık. O motor küçük gelir o kasaya ki önünde de kocaman bir boşluk var zaten. 6 silindirli olsa olurmuş. İkinci eli düşük saatte ve çok var. Fiyatlarıda uygun. Demek ki sıkıntısı var.

valla traktörü değiştirmedik. bu gidişlede değiştiremeyecez. dediğin gibi şu durumda paran olsada elindekine sahip çıkmak gerekiyor. çokz zaruri durumum yok, bizim tümo bi 10 yıl daha taşır bizi :))

değerli vaktinizi ayıpta yardımcı olduğunuz için hepinize tşk ederim. yine bu konu üzerinden bi kaç sorum daha olacak. biraz daha başınızı ağrıcam. sağlıcakla kalın.