100-120 hp Arası Traktör Tavsiyesi

s.a arkadaşlar. aklımda 9115 maxima vardı. forumdaki araştırmalarım neticesinde kullandığım tümosandan soğudum binesim gelmiyor traktöre :)case biraz daha kafama yatıyor gibi ama 2006 dan beri 85--80 tümosan kullanınca başka markalar hakkında pek bilgim yok.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar iyi forumlar.

Bendede Tümosan var. Bu sene Allahın izniyle ts 100a yada ts110 a yüksek şase olduğu için temizini bulamaz isem 5060 yada tl100 a almayı planlıyoruz. Tümosan teknolojinin çok gerisinde artık. Shuttle ve buçuk olacak debriyaj artık tüy gibi olacak. Herkes tutturmuş bi mekanik olsun böyle diye diye cebinizdeki parayı söyüşleyip sağlığımızı elimizden aldılar.

• Beğen
Tepkiler: Looper
Tümosan 9115 sakın alma 2015te aldık saçma sapan arızalarından dolayı bu yıl hemen değiştirdik tr6 120 aldık kurtulduk sıfır alma gücünüz yoksa temiz mf 5445 5455 5450 öneririm
mf yi şimdilik 2. planda tutuyorum. ama tr6120 den biraz bahsedersen bana çok ikrama geçer. yaptığı iş verdiğin paraya değdimi yakıtı falan vs. yalnış bilmiyorsam liste fiyatı 307 veya 327 bin tl olması lazım

Looper kardeşim yerinde olsam Kubota alırım ya 9540 haylo şanjıman yada GX 110 alırım dehşet traktör tavsiyesi ederim ikisini de kullandım güzel traktör ler
kayın pederde 9540 var traktör acayip hoşuma gitti manevrası, şanzumanı, kuyruk milinde çalışması, şatılı vs. 1 hafta kadar kabak patosunda kullandım bu kadar analiz edebildim. ama bilmiyorum yinede bi ön yargı var kubotaya karşı, jd ve nh de düşündüğüm modellerden fiyat/performans olarak önde çıkarsa kubota alırım tabikide yalnız bakşa bi konuda bi arkadaş gx110 alana kadar gx135 al diye tavsiyede bulunmuş. sizin düşünceniz nedir ? bu konuda

mf yi şimdilik 2. planda tutuyorum. ama tr6120 den biraz bahsedersen bana çok ikrama geçer. yaptığı iş verdiğin paraya değdimi yakıtı falan vs. yalnış bilmiyorsam liste fiyatı 307 veya 327 bin tl olması lazım

Biz aldıktan sonra 1 2 kere zam geldi biz alırken liste fiyatı 250 civarıydı bize 240 gibi fiyata geldi ama aldığımız zamanda mf 5700 serisi 300 bindi şuan yine mf 5700 serisi 300 bin o zamanlar aynı fiyat civarında olsalardı mf tercih ederdim vites geçişlerinden memnun kalmadım sert ve sesli tr6 nın bizde mf 5450de var onun vitesler çok güzel bide kabin süspansiyonu konfor katıyor

• Beğen
Tepkiler: samet denk
valla bütçe şuan 0 tl :) 85-80 verip üzerinede biraz nakit ekleyip arta kalan kısımada kredi çekeriz diye düşünüyorum. ha evdeki hesap çarşıya uymaz o zaman yapacak bişey yok tümocan ile bir kaç yıl daha devam ederiz.
üstün körü incelediğim traktörleri yazayımda o liste üzerinden gidelim :)
1-) nh tr6120 ve tr5115 galiba inş yanlış yazmamışımdır.
2-)jb 6115 mc ve 5105m
3-)case jx110 ve farmal 115
arkadaşlar bu arada alıntı işini beceremediğim için herkese cvp veremedim. ama hepinizin yazdığı tek bir cümle bile çok değerli benim için, kusuruma bakmayın yeni aranıza katılan bu kardeşinizi mazur görün bi süre

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
valla bütçe şuan 0 tl :) 85-80 verip üzerinede biraz nakit ekleyip arta kalan kısımada kredi çekeriz diye düşünüyorum. ha evdeki hesap çarşıya uymaz o zaman yapacak bişey yok tümocan ile bir kaç yıl daha devam ederiz.
2-)jb 6115 mc ve 5105m
arkadaşlar bu arada alıntı işini beceremediğim için herkese cvp veremedim. ama hepinizin yazdığı tek bir cümle bile çok değerli benim için, kusuruma bakmayın yeni aranıza katılan bu kardeşinizi mazur görün bi süre

Bende kubota m115gx3 tavsiye edecektim ama anladığım kadarıyla bütçeni zorlayacak.yazdıkların içinde en uygun case farmall 115 sankı

2-)jb 6115 mc ve 5105m
Case farmall 115c tavsiye ederim...

2-)jb 6115 mc ve 5105m

İşiniz zor. Hem seçenek çok hem de fiyatlar günden güne artıyor. Biz de 2017 sonunda 110-120 bg bir traktör konusunda NH TR6.120 den yana karar vermiştik.

Alacağınız traktör ile ne gibi işler yapacaksınız, en ağır iş ne olacak? Mekanik mi yoksa elektronik kontrollü bir makine mi istiyorsunuz? Bu ve benzeri sorulara vereceğiniz cevap karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

• Beğen
Tepkiler: Looper
2-)jb 6115 mc ve 5105m

Ben ikinci el traktör almanızı tavsiye ederim. Çünkü bu dalgalı kurda demire yatırım yapmak akıl işi değil. İkinci el traktör hiç almadık ama aradaki ciddi fiyat farkları bizi bu yöne itti. 2 el titiz kullanılmış makina bulursak alacağız. Sezon sonunda. Gün gelir durumlar düzelir onu verip daha sıfırını alırız ümidiyle. Sizede tavsiyem bu yönde.

2-)jb 6115 mc ve 5105m

Kayseri liye ticaret öğretmek haddimize değil. Çünkü Söyleyeceklerimizi Kayserili doğuş tan biliyordur ama hatırlatma babında söyleyeyim.

1-) Dolar hala yükseliyor, yarın ne olacağı belli değil.
2-) Devir.. Elindeki varı yoğu "mala" yatırma devri değil. Nakit de kalma devri.
3-) Bildiğim kadarı ile; Bankalar da "kredi verme hangi kredi olursa olsun.. kestiler.". Çünkü onlarda "NAKİT" de kalıyorlar. Verirlerse bile "ÇOK PAHALI" kredi veriyorlar.
4-) Bu böyle giderse; Piyasa doğal olarak, ürettiği malı satamadığı (veya değerinde satamadığı) için, kredi borçları nedeni ile traktörünü değerinin çok çok altında satışa çıkaranlar ile dolacak.
5-) geçen sene 35.000$ a ama kur 2,5 TL iken 1 yaşındaki atıyorum kubato almış birisinin traktörünü 50.000-55.000 TL ye satarken;
Sen, gene 35.000$ a ama peşin 175.000 TL ye alırsan çok üzülürsün. (tabii kullandığın pahalı kredi harici)

ONUN İÇİN NAKİT PARASI OLANA BİLE; BENİM TİCARET ANLAYIŞIMA GÖRE TRAKTÖR ALMASINI TAVSİYE ETMEM-EDEMEM. BU GÜNAHA GİRMEM.

Dostum sana tavsiyem... Kendini zorla ve bir an önce tümosan nına aşık olmaya bak. Çünkü elindeki tavuk, başkasının elindeki hindiden daha iyidir. :)