AK Partili Vekil: Fakıbaba tarımın T’sinden anlamaz

Hocam orayı hiç duymadım araştırayım ben sizin ora hakkında bilgileriniz varmı paylasabileceğiniz
Çok bilgim yok ama iyi bir sıralama istediklerini biliyorum.Bir kaç sene önce açıldığı zamanlar is garantisi veriyorlardı diye hatırlıyorum.Ayrıca tüm samimiyetimle söylüyorum ziraat fakültelerimizde okunabilir.Nice profesörlerimiz var çeşit geliştiren uluslararası çalışmalar yapan bu ülkeye biseyler katmaya çalışan çok hocamız var.

Çok bilgim yok ama iyi bir sıralama istediklerini biliyorum.Bir kaç sene önce açıldığı zamanlar is garantisi veriyorlardı diye hatırlıyorum.Ayrıca tüm samimiyetimle söylüyorum ziraat fakültelerimizde okunabilir.Nice profesörlerimiz var çeşit geliştiren uluslararası çalışmalar yapan bu ülkeye biseyler katmaya çalışan çok hocamız var.
Doğru abi var ben yok demiyom da ziraat fakülteleri yolgeçen hanı gibi oldu az puanlı kim varsa oraya girer oldu benim hedefim ankara ziraat evim de ankarada hergün gider gelirim ama o konyayı da arastıracam

Sen ziraat muhendisliginde " harca | kendini, ekonomi okuyup memleketi batirma.

Universite egitimi icin bu kadar detay arama, orada sana temel bilgiyi verirler, gerisi senin sahsi cabana kalir, okuyup , arastirip kendini gelistireceksin. Daha once yazmistim sana, zootekni oku, bir veteriner hanim kizla evlen, tamamdir, ekip kuruldu !

Universite egitimi icin bu kadar detay arama, orada sana temel bilgiyi verirler, gerisi senin sahsi cabana kalir, okuyup , arastirip kendini gelistireceksin. Daha once yazmistim sana, zootekni oku, bir veteriner hanim kizla evlen, tamamdir, ekip kuruldu !
Sağolasın abi doğru diyorsun da bazıları can sıkıyor işte geçen okulun rehberlik bölümüne gittim hocam selamaleküm ben zootekni istiyom felan muhabbet ediyoz adam diyo onu niye istiyon puani da azımış okumadan bu işi yapamanmı bilmemne bissürü konuştu zootekniyi kötüleyip duruyo niye bunu yapıyo bakıyoz sırf puanı az diye can sıkıyorlar yoksa zootekni iyi yani. Geçenlerde bi konu açıp bi çiftlik gezimi paylaştım abi gördün mu? Orada zooteknist bi kadın varmış gittigimizde isletmede degildi ama ayda 10.500 lira maas veriyolarmis veterinerlere bile 4500 maas veriyolarmis zootekni cok onemli bunun farkindaydim da iste millet surekli çamur atıyo o da ister istemez insanı üzüyor

Hocam sen beni yanlış anladın ben sadece arkadaşa ironi yaptım.

Zootekni bolumunde ders programini tam bilmiyorum ama sundan bukadar bundan sujadar degildir o is. Yem bitkilerinin yetistirilmesi ve dogru tarim uygulamalari da mutlaka vardir. Iyi puan alirsan iki ana dal okuyabilirsin zaten.

Televizyonda Feyz programini izlediysen eger, oranin sahibi sanirim psikoloji okumus, ama sanirim cok zooteknist ve ziraatciden iyi yorumluyor ve basarili. Ders kitaplari yetmiyor, okuyup, izleyip arastirmak ve amelen denemek gerek.

Cok istedigini biliyorum, basaracaksin. Herseyden once ingilizce ogrenmeye calis. Yoksa tercume kitap ve makalelere takilirsin sadece.
Basarilar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06

Peki bu açıklamayı yapan arkadaş bu zamana kadar nerdeymis, 4 yıldan beri milletvekili , tarımın t si ile ilgili bir açıklamasını duymadım, acaba çıkarlarına ne ters düştü de böyle bir açıklama yaptı ?

Bir tahmin olarak söylüyorum: Bu dönem milletvekili adayı olmadı ya da gösterilmedi.
Yalnız şunu söylemem gerekir ki adam doğru söylüyor. Tarım Bakanlığının başına bu işi yapan veya gercekten bu işten anlayan biri gelmedi. Tıpkı Milli Eğitim Bakanlığında olduğu gibi...

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan