Traktörde ek ağırlık kullanımı

ek ağırlık kullanımı,,
bence traktörde ağırlık işinize göre değişmeli,,
hafif ara işlerin yoğun olduğu uzun dönemlerde hiç erinmeden, ağırlıkları çıkarırım.
bu dönemde gerekli olmayan ağırlıklar bana, yakıt,zaman ve amortisman avantajı sağlar,
pulluk ve ya buna benzer ağır işlerde ise ağırlıkları takıp, işleri bitirip tekrar sökerim.

Akü,,
her sonbahar pullukla işe başlayacağım zaman, aküdeki eksilen suyu, saf su ile tamamlayıp çalışmaya çıkarım,
akü zamana ve aşınmaya karşı dayanır.

şuanki aküm 2010 yılına ait,
lastikler ise yine 10 yıllık.

artık hepsini değişmenin zamanı gelmiş.

ama 10 yıllık bir ömür bitirmişler.

Hocam jx65c traktörüm de ön ağırlık fazla geliyordu birer adet söktüm eski modellerde yetersiz die yenilere iki adet daha eklenmiş çift sürerken tezekli yerlerde ön takımı baya zorladığı için söktüm şuan ön yeterli fakat arkalar hafif geliyor bazı yerlerde birer tane arka ağırlık taksam faydası olurmu çift sürerken çamurda römork çekerken falan

Resimler ve ekler

• CB19EAAF-359F-475A-942B-77441CB610ED.jpeg
    CB19EAAF-359F-475A-942B-77441CB610ED.jpeg
    227.7 KB · Görüntüleme: 60
Hocam jx65c traktörüm de ön ağırlık fazla geliyordu birer adet söktüm eski modellerde yetersiz diye yenilere iki adet daha eklenmiş çift sürerken tezekli yerlerde ön takımı baya zorladığı için söktüm şuan ön yeterli fakat arkalar hafif geliyor bazı yerlerde birer tane arka ağırlık taksam faydası olur mu çift sürerken çamurda römork çekerken falan
Dengeli yere basması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı