Motorin ve Benzine Zam Geldi! Pompaya yansımadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yaw bişey diyimmi.
bıktık bu konulardan da,
yorumlarındanda.
çok bilen geçinenlerdende,
arkadaş şu forumda devamlı aktif olan 20 kişiyiz.
yani kusura bakmayın kafamızı şeyettiz .
sizin tarımı geliştirecek bir fikriniz varsa onu diyin.
burada 20 kişi ne olur parasından politikasından.
gidin facede 2 kelime yazın daaa.
lütfen artık forumu rahat bırakın.
BIKTIK.
Evet yusuf abi haklisin bu sitenin amacı belle amacını asmasın bencede

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Hocam çok doğru söylüyorsun. Adam mazot fiyatı ile ilgili konu açmış, siyaset yapmayın yeaaa diyenler var. Bunun neresi siyaset? Şaka gibi. Asıl siyaseti yapan siyaset yapmayın diyenler. Yahu mazota zam geliyor ama pompaya yansımıyor. Bu vergi indiriminin acısı seçimden sonra katmerli olarak çıkacak. 6 lirayı aşması gereken mazotu zorla sabitlediler, seçimden sonra sezonun ortasında mazot 7 liraya dayanınca anlarsınız siyaseti. Beni de atsınlar forumdan. Cehaletin bu kadarı da olmaz.

Bu mübarek gecede de söz veriyorum artık asla siyasi içeriği olan bir iletim olmayacak. Buda sizin iletinizden dolayı değil, bazı salakların laf anlamayacagına inandığım ve ağızlarından bok aktığı için.. İnsan gibi bir açıklama yapamayınca saçma sapan iletiler yazdıkları için.
Ve gerçekten kimseyle tartışmak istemediğim için.

Gelelim konuya; kusura bakmayın ağalar herkese atasından tarla, traktör, bağ bahçe, ev, arsa kalmıyor. Kazıya kazıya biryerlere gelmeye çalışan pek çok insan var burada. Hayatı dram olan, ileride biraz rahat edebilmek için büyük bedeller ödemiş insanlar var...

Kendimden örnek vereyim, ben 3 kuruş para biriktirebilmek için gemilerde 3 senemi çürüttüm. Ailem bir ev sahibi olup kiradan kurtulsun diye her gün ölüm tehlikesi ile yaşadım, günlerce fırtınada kalıp yarım saatte bir safra kusmaktan karnıma ağrılar girdi, gözlerimden yaşlar aktı kusarken. 48 saat uyumadıgım, birşey yiyemedigim zamanlar oldu. Geminin devreleri tıklandığında milletin bokunu temizledim yeri geldiğinde. Bayram seyran geldi ben uzaklardaydım, düğün dernek oldu yoktum. Babannem öldü yoktum, anam ölse son defa dünya gözü ile göremeyecektim. En yakınımdaki insanlar sirketin başka bir gemisine gitti(bknz. Reina-1 gemisi) ve gemi kaza yaptı öldüler. Denize gömüldüler ve cesetleri balıklara yem oldu. Bir mezarları bile yok. Takdir böyle imiş... Ve bunları yaşarken maaşımı alamama korkusu geçirdiğim zamanlarda oldu, alamadığım maaşımda oldu... Pek çoğunuzun yaşı benden büyük olabilir ama iddia ediyorum ne hayat tecrübeniz, ne eğitiminiz, ne kültürünüz nede dünya görüşünüz benim yarım kadar bile değildir. Şunuda çok iyi biliyorumki asla ben en iyi değilim. Bu forumda benden çok çok daha bilgili, daha tecrübeli ve yetenekli birçok abim, kardeşim ve arkadaşım vardır o ayrı konu.

Gelelim asıl konuya; bugünkü fiyatları baz alırsanız dolar bir yılda %30 dan fazla artmış, mazot bir yılda %30 dan fazla zamlanmiş, geçen sene tonu 1600 lira olan demir şuan 3000 tl, iğneden ipliğe herşeye ince ince zam geliyor hergün. Ülkenin içide dışıda hainlerle dolmuş, ülkede herşey ithal olmuş. İnsanlar birbirine düşman gibi bakar olmuş, kredi, borç batağına düşen düşene. Bugün bir yatırım yapayım desen yarın ülkede ne olacağı belli değil, zor bela edindiğin 3 kuruş heba olursa ne yaparım diye kara kara düşünüyorsun. Ha kalaydı babadan 1000 dönüm yer satardık 20-30 unu yıkılmazdık, düşünmezdik ama kalmadı. Kazıya kazıya edindik ve edinmeye çalıştık. Birilerine yalaka olmadık, 3 kuruş menfaat için omurgasız olmadık, seçimde parti peşine koşup memur olmayı beklemedik, hedeflemedik, istemedik. Hibe programlarında araya birilerini sokmadık çünkü Allah korkumuz vardı, kul hakkından korkuyorduk, bulaşmadık çok şükür. İşte en basitinden bu durumlardan dolayı tepki veriyoruz enayi yerine konulmaya. Fakirleştirilen, sömürülen, köle olmaya zorlanan bizleriz.

Senin işletmen büyüktür kurtarıyor olabilir seni ama dişinden tırnağından arttırıp ayakta kalmaya çalışan, gündüz fabrikada gece tarlada çalışan insanlar dolu bu forumda. Herşey %30 dan fazla zamlanırken bizim ürettiğimiz buğdaya gelen %12 zorumuza gidiyor...

Anlayan birileri çıkmaya başladı ki o bilinen iki partinin oyu %61 den % 42 lere düştü. Hemde transfer ettikleri suriyelilere rağmen. Her 100 kişiden 19 u uyandı yani, darısı diğerlerinin başına.

İlk defa bu forumda bir kitleye hakaret ettim ama suç sizde, ağzından bok akan, hiçbir mantıklı açıklaması olmayan, millete hakaret eden pislikleri bu forumdan atmadınız. Şimdi beni atın, tüm samimiyetim ile söylüyorum atın beni ama diğerlerini de atın, birilerini kıt aklı ile aşağılamaya çalışan cahilleri de atın. Adamlar küfür etti iletileri silmek ile yetindiniz sadece...

Neyse yazacaklarımı bitireyim; Allah izin verirse 2 ay sonra bir evladım olacak ve ben o evladımın geleceği için daha şimdiden endişeleniyorum çünkü bu ülkede hep fakir daha fakir, zengin daha zengin ediliyor. Zenginin pırlantasına, yatına koyduğu mazota vergi almayan ama fakirin ekmek teknesine koyduğu mazota ötv alan bir hükümet var. Kavgamız, davamız kuru gürültü değil ama anlayana. Ben burada onlarca yanlış iş daha sıralayabilirim ama nefret ettim siyasetten. Benim elimdeki 3 karış toprağı benden almaya çalışan bir sistem varken ama köprü yaptılar, yol yaptılar saçmalıklarını dinlemek istemiyorum... Haydi kalın sağlıcakla.
Dogru soylemissiniz sistem zengini daha zengin etmeye fakiri daha fakir etmeye yonelik calisiyor

işletme buyuklugu ıllakı onemlıdır fakat buyuk ısletmelerın gıderlerıde ona gore olur
sıyaset konusunda ıllskı donup dolsşıp ıs sıyasete dayanır ama secımlere kadar surer gıbı eger yenı bırı gelse bıle sıhırlı degnekle gelmeyecek duzelme zaman ısteyecek ıstırham ederımkı kımse kımseye kırıcı olmasın uretmeye devam
ugur undarın bır sozu vardı her nerede yasıyor ve yasatılıyoorsan tum tarıma gonul verenlere selam olsun

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Mazot onlirada olsa ata toprağımızı birakmayız ekeriz bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama tarım girdi maliyetleri aldı başını gitti. Kimi çiftçi kredili traktör aldı kimisi kredili tarla aldı kimisi kredili malzeme aldı yani saymakla bitmez bu gidiş ülke çiftçisinin doğal olarak üretimin hammaddesi tarımın çöküşü göz göre göre geliyor. Bir an önce gerekli tedbirlerin alınması gerekir. İthal ediyorsun dolarla. Hayvancılık kredisi veriyorsun sonra ithal hayvan getiriyorsun. Kredi verdiğim batsın der gibi bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İşi ehline vermedigin mühletce daha kötü günler bizi bekler. Yazmakla bitmez ama iş şimdi siyasete kaçar burda bırakayım en iyisi[emoji847]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...