Arpa fiyatları 2018 sezon

Az sabredin satmayın elinizdeki mahsulü ucuza vermeyin fiyatlar yükselecektir bugday kışa 1300 geçer
İnşallah dediginiz gibi olur ama benim hiç umudum yok nedenine gelince ,devlet bizden alacagı buğdayın geri satış fiyatını 1100 tl den acıklamış .
Tarımla ilgili bi sitede okudum bu haberi.
Durum be şekilde olunca bence sezonunda piyasasını bulunca satıp parasını değerlendirmek daha az riskli.

İnşallah dediginiz gibi olur ama benim hiç umudum yok nedenine gelince ,devlet bizden alacagı buğdayın geri satış fiyatını 1100 tl den acıklamış .
Durum be şekilde olunca bence sezonunda piyasasını bulunca satıp parasını değerlendirmek daha az riskli.
Abi 1100 tl devlet ofisteki buğdayını tüccara satacak alan tüccar bunu un fabrikalarına 1250 veya 1300 'den bir kuruş aşağı vermez polatli ticaret borsasında geçtiğimiz kış 1200 leri geçti bu yıl birçok yeri dolu bazı yerleri de kuraklık vurdu dolar zaten malum şubat ayında polatli borsasında 1300 görür bence ürün bizim ürünümüz hep birlikte hareket edebilsek tüm çiftçiler satmasa fiyatlar fazlasıyla yükselir yinede hayırlısı diyelim aslında bi çiftçi sendikası oluşturmamız gerekli

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
Abi 1100 tl devlet ofisteki buğdayını tüccara satacak alan tüccar bunu un fabrikalarına 1250 veya 1300 'den bir kuruş aşağı vermez polatli ticaret borsasında geçtiğimiz kış 1200 leri geçti bu yıl birçok yeri dolu bazı yerleri de kuraklık vurdu dolar zaten malum şubat ayında polatli borsasında 1300 görür bence ürün bizim ürünümüz hep birlikte hareket edebilsek tüm çiftçiler satmasa fiyatlar fazlasıyla yükselir yinede hayırlısı diyelim aslında bi çiftçi sendikası oluşturmamız gerekli
Sende haklısın ama inanki şuanda ülkemiz genelinde heleki yılda tek ürün kaldıran hiç bir çiftçide ürününü iceri atıpda şubatta martta satacak güç yok gibi bişey.
İkinci bir durumda ülkemizdeki tarımdaki istikrarsız durum belliyken bence satıp ihtiyacın yoksa elindeki parayı bi şekilde değerlendirmek cok daha az riskli.
Zaten bizlerin ürettiği her ürün para ediyor ama bizim elimden cıkdıktan sonra değer kazanıyor.
Allah çümlemize helalinden hayırlı bereketi bol kazançlar nsp eder inşallah.

Bizim Edirne bölgesinde geçen sene ofis 950ye aldığı buğdayı 900e verdi yakından tanıdığımız tüccar var ben geçen sene 960 ortalamayla 3 bin ton ofise buğday döktüm kışın 900den 4.500 ton satın aldım dedi ama satın alırken kamyonun yada tırın tamamını dolduramıyor karayollarında o aracın kendi ağırlıyla taşıma kapasitesi 25 ton mesela o kadar ofisten alabiliyor sonra tüccar deposundaki buğdayı üstüne koyup fabrikaya götürüyor tüccarla konuştuk bu yıl ithal buğdaya yönelemicez şuanki kurla bize gelebilecek buğday en az 1.250 dedi oyüzden kışa doğru 1150 gibi çiftçiden almaya çalışçaklar