Arpa fiyatları 2018 sezon

Gaziantep! Ticaret odasında 880 Tl ye düşmüş Bugun!

Şuna bakarmısınız gercekden içler acısı bir durum var ortada. Gecen yıl 850 ye sattıgın arpayı bu yıl yine aynı fiyata sat. Peki maliyetler ne kadar arttı bir yıl içerisinde gübreye %30 mazota %30 tohuma zam ilaca %50 zam bizim ciftcimiz gercekden bir oturupda hesap yapıyormu ne kazanıyorm. Maliyetim ne girdilere ne kadr zam geliyor. Ürüne ise havaa gazı pardon zammı yapılıyor

Arpa bile olsa paramı bu sizce 880 düşmüş birde daha sexonda kaca düşecek bakalım. Ciftcilik zor zanatmş anladm. Rekolte yüksek o zmn bu sene yine uzmanlarımıza göre. Böyle bir kurak yılda nasıl rekolte yüksek olur orasıda tartışılır tabi
Hemşehrim biz ne yapsak boş heleki içanadolu şartlarında işimiz her geçen gün biraz daha zorlaşıyor.
Arpayı sertifikalı 1835 tl den aldım tonunu.
Buğdayıda 2200 tl den gelde cık işin içinden.

Borcunuz yoksa satmakta acele etmeyin devletimiz arpayi ve bugdayi fransa ve rusyadan aliyordu fakat dolardaki artis ithalati olumsuz etkiliyor buda biz ureticilere olumlu yonde yansiyacak benim kanaatim tuccar bu doviz kurundan arpa veya bugday getiremez arpa en azindan 0,95 TL ve uzerinden islem gorecektir

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan