Birbirimizi kırmadan

Arkadaslar bazi seyleri hepimiz biliyoruz en azimiz 18 yasinda sayilir vay dolar artmis mazot artmis birbirimizi kirmayalim zaten ulke olarak gercekten stresli ve sıkıntıli gunler yasiyoruz bir aralar yasadigimiz luks hayatin bedelini odeyecegiz hepimiz rezidans aldik ya onlarin borcu odenecek ama zor olacak

Arkadaslar bazi seyleri hepimiz biliyoruz en azimiz 18 yasinda sayilir vay dolar artmis mazot artmis birbirimizi kirmayalim zaten ulke olarak gercekten stresli ve sıkıntıli gunler yasiyoruz bir aralar yasadigimiz luks hayatin bedelini odeyecegiz hepimiz rezidans aldik ya onlarin borcu odenecek ama zor olacak
Doğru diyon abi siyaset için birbirimizi kırmaya değmez de çok kavga çıkıyor

Güya klavyeden memleket kurtarıp doları düşürecek sayın bordo klavyeliler.Herşeyi çok biliyolar ya hani.
Kırmadan başlığının altında aklınca laf çakan trakklup özel harekat timleri, siz olaydan zevk almaya başlamışsınız anlaşılan.

Yıl başında 100 bin olan traktör bugün 130-140 bin oldu, yeme zam, gübreye zam, mazota zam, demire zam ama size göre bu olayın suçlusu dış güçler dimi?

Mademki bu ülkede dış güçler istediğini yapabiliyor, ekonomimizi de toplumsal olaylarıda, tarımıda, ithalatıda dış güçler yönetiyor ozaman başımızdaki devlet, millet vekilleri, başbakan, cumhurbaşkanı ne için var? Kapatalım komple sarayı da, mecliside?

Bir ülkede ekonomi veya toplumsal olaylar sorunlu ise, sürekli çılgınca borçlanma oluyorsa ve bu borçlar geri çevrilemeyecek seviyelere geldiyse bunun suçlusu o ülkeyi yönetenlerdir önce bunu kabul etmeniz lazım.

Şimdi varsa elle tutulur bir teziniz efendi gibi yazarsınız.

Şartlar bu şekilde ağırlaşmaya devam ederse sen en iyi, en mükemmel tarımı da yapsan kazanamazsın. Dönümden ortalama 600 kg buğday bile alsan 2 sene daha ancak dönersin sonra kaçınılmaz sonu yaşarsın. Tüm girdilerin en az %40 zamlanırken senin ürettiğin ürün %12 de kaldıysa bir yere kadar dönersin ve bitersin. İste bizde size bunu anlatıyoruz. Varmı bir çözümünüz?

16 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidar sahipleri bize oy verin ekonomiyi düzeltelim, doları düşürelim diyor. 16 senedir neden yapmıyorsun diyebiliyor musunuz? Bu adamları savunan arkadaşlara soruyorum bu durumu nasıl açıklıyorsunuz? Neye göre savunuyorsunuz?

Kırmadan başlığının altında aklınca laf çakan trakklup özel harekat timleri, siz olaydan zevk almaya başlamışsınız anlaşılan.

Yıl başında 100 bin olan traktör bugün 130-140 bin oldu, yeme zam, gübreye zam, mazota zam, demire zam ama size göre bu olayın suçlusu dış güçler dimi?

Mademki bu ülkede dış güçler istediğini yapabiliyor, ekonomimizi de toplumsal olaylarıda, tarımıda, ithalatıda dış güçler yönetiyor ozaman başımızdaki devlet, millet vekilleri, başbakan, cumhurbaşkanı ne için var? Kapatalım komple sarayı da, mecliside?

Bir ülkede ekonomi veya toplumsal olaylar sorunlu ise, sürekli çılgınca borçlanma oluyorsa ve bu borçlar geri çevrilemeyecek seviyelere geldiyse bunun suçlusu o ülkeyi yönetenlerdir önce bunu kabul etmeniz lazım.

Şartlar bu şekilde ağırlaşmaya devam ederse sen en iyi, en mükemmel tarımı da yapsan kazanamazsın. Dönümden ortalama 600 kg buğday bile alsan 2 sene daha ancak dönersin sonra kaçınılmaz sonu yaşarsın. Tüm girdilerin en az %40 zamlanırken senin ürettiğin ürün %12 de kaldıysa bir yere kadar dönersin ve bitersin. İste bizde size bunu anlatıyoruz. Varmı bir çözümünüz?

16 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidar sahipleri bize oy verin ekonomiyi düzeltelim, doları düşürelim diyor. 16 senedir neden yapmıyorsun diyebiliyor musunuz? Bu adamları savunan arkadaşlara soruyorum bu durumu nasıl açıklıyorsunuz? Neye göre savunuyorsunuz?
merak ettimde;
kime oy verilmeli???
bu konudaki düşüncen ve neyi nasıl yapacakları hakkında bilgi verirmisin.
bunu bütün samimiyetimle soruyorum.
bari bu cahil çiftçiye sen ışık ol.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06

Çok güzel yazmışsın ama anlamak istemeyen anlamaz.Eşeğe altın semer vursalar, eşek yine eşektir.Diyor atalarımız.Boşuna söylenmemiş bu laf.Bunlar nabıyor önce para verdiler kredilerle traktör verdiler ekipman verdiler 3 -5 dönüm işleyenlere sıfır traktör almaları içinki zaten bizim miletimiz hevesli kredi verdiler.Geri ödeyen ödedi ödeyemeyenden donuna kadar aldılar.Çiftçiyi bitirdiler küçük hayvancıyı yok etileri,Küçük esnaf diye bişi kalmadı,Bütün fabrikaları kibarca özelleştirdiler (SATTILAR)Nerde büyük inşaat babaları onları zengin ettiler,yolalr yaptılar, hastaneler yaptılar, havalanı yaptılar,köprüler yaptılari,Hiç uçağa bile binmeyen vatandaştan yapılan hava alanı için vergi kestiler.Hayatında istanbula gitmeyen köprüden geçmeyen vatandaştan vergi kestiler.İçinde doktor bile olmayan hastaneler diktiler.Birtane bile fabrika yok işsizlikte dünyada ilk sıralardayız.Mazot almış başını gitmiş dolar 4.5 lirayı aştı enflasyon çift rakamlarda millette alım gücü diye birşey kalmadı.Daha neyi düşünüyoruzki bundan kötüsü ne olabilir.Dış güçler yüzünden bu haldeyiz diyenlere allah akıl fikir versin.Ozaman bu çiftçini halidemi dış güçlere bağlı arkadaş.D

merak ettimde;
kime oy verilmeli???
bu konudaki düşüncen ve neyi nasıl yapacakları hakkında bilgi verirmisin.
bunu bütün samimiyetimle soruyorum.
bari bu cahil çiftçiye sen ışık ol.
Ben kendi adıma sadece hdp ve akp ye vermeyeceğimden eminim. Kime oy vereceğim konusunda henüz oluşmuş kesin bir kararım yok.

Peki ben sana sorayım; karşında iki adet traktör var. Birini daha önce kullanmışsın, seni tarlada bırakmış, sürekli arıza açmış, sürekli parçaya masraf etmişsin, iş yapmaya korkmuşsun artık. Diğerinin ne olduğunu bilmiyorsun. Hangisini seçersin?

Meral Akşener veya Muharrem İnce' nin bu ülkeye ne zararını gördün bunu cidden soruyorum. Varsa bildiğin gerçek birşey söz veriyorum 24 haziranda sandığa gitmeyeceğim.

Meral Akşener için fetocu diyorlar peki neden herkes gibi içeride değil?

Ben kendi adıma sadece hdp ve akp ye vermeyeceğimden eminim. Kime oy vereceğim konusunda henüz oluşmuş kesin bir kararım yok.

Peki ben sana sorayım; karşında iki adet traktör var. Birini daha önce kullanmışsın, seni tarlada bırakmış, sürekli arıza açmış, sürekli parçaya masraf etmişsin, iş yapmaya korkmuşsun artık. Diğerinin ne olduğunu bilmiyorsun. Hangisini seçersin?

Meral Akşener veya Muharrem İnce' nin bu ülkeye ne zararını gördün bunu cidden soruyorum. Varsa bildiğin gerçek birşey söz veriyorum 24 haziranda sandığa gitmeyeceğim.

Meral Akşener için fetocu diyorlar peki neden herkes gibi içeride değil?
daha şimdi muharrem incenin erzincan mitingini izledim.
"demirtaş serbest bırakılmalı diyor."
binlerce askerimizi şehit eden kahpelere nasıl destek çıkar.
hiçmi yüzü kızarmıyor.
şimdi sen muharrem incenin bu ülkeye zararını gördünmü diye sorasım geldi içimden :)

Birde neyi nasıl yapacaklar demissiniz. Neyi nasıl yaparlar bilemem ki akp bizi öyle bir batağa soktu ki kim nasıl çıkarır onu kimse bilmiyor ama şu kesinki bu işi akp yapamayacak. Okadar özelleştirmeden gelen paraya rağmen, okadar icat edilen yeni yeni vergiye rağmen 450 milyar dolar borç yapan, israfta çığır açan akp nin bu işi yapamayacağı kabak gibi oortada

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
hiçmi yüzü kızarmıyor.
şimdi sen muharrem incenin bu ülkeye zararını gördünmü diye sorasım geldi içimden :)
Peki açılım saçılım diye pkk nin yapılanmasına fırsat veren, pkk ile masaya oturan, bebek katili apoya sayın, şehide kelle diyen. Açılım sonucunda yüzlerce mehmetin şehit düşmesine sebep olan. Pkk itlerini davul zurna ile karşılayıp şov yaptıran, Pyd nin götünü kurtarmasi için sınırlarını barzaninin itlerine açan, barzaniyi resmi törenle karşılayan akp ye oy verenlerin ve bunları savunanların yerin dibine girmesi gerekmez mi?

Selahattin Demirtaş ne için yatıyor? Kaç sene yatacak hakkında kesinleşmiş bir hüküm varmı? Belliki Muharrem ince kürt seçmenin oyunu almaya çalışıyor. Peki birkaç gün önce cumhurbaşkanı danışmanı seçimden sonra yeniden açılım süreci olabilir dedi mi demedi mi?

Peki açılım saçılım diye pkk nin yapılanmasına fırsat veren, pkk ile masaya oturan, bebek katili apoya sayın, şehide kelle diyen. Açılım sonucunda yüzlerce mehmetin şehit düşmesine sebep olan. Pkk itlerini davul zurna ile karşılayıp şov yaptıran, Pyd nin götünü kurtarmasi için sınırlarını barzaninin itlerine açan, barzaniyi resmi törenle karşılayan akp ye oy verenlerin ve bunları savunanların yerin dibine girmesi gerekmez mi?

Selahattin Demirtaş ne için yatıyor? Kaç sene yatacak hakkında kesinleşmiş bir hüküm varmı? Belliki Muharrem ince kürt seçmenin oyunu almaya çalışıyor. Peki birkaç gün önce cumhurbaşkanı danışmanı seçimden sonra yeniden açılım süreci olabilir dedi mi demedi mi?
açılım sürecinde yüzlerine gülüp.
kuzey ırak referandumuna kalkışan barzaniyi tarihe gömen;
taviz verildi diye.
açılan o hendeklere 3 bin;
buyrun geçin denilen pydyi suriye kentlerindeki operasyonlarda 5 bin;
o arada ülke sınırlarında bin; terör örgütünü etkisiz hale getirip,,,,
size taviz verdikte kendinizi ne sandınız diye,
son gülen iyi güler diyen bu aklın karşısında;
DEDİĞİN GİBİ.yerin dibine girilmesi gerekmezmi.

bu arada SELAHATTİN DEMİRTAŞ NE İÇİN YATIYOR demişsin.
sana artık söyleyecek sözüm yok.
senle işim olmaz.
yolun açık olsun.

Son düzenleme:
taviz verildi diye.

bu arada SELAHATTİN DEMİRTAŞ NE İÇİN YATIYOR demişsin.
senle işim olmaz.
yolun açık olsun.
İşte o yanlışların bedelini herkes ödedi. Okadar mehmetin kanı kimin elinde?

Bu kadar canın heba olmasına sebep olacaksın sonra pardon beni kandırmışlar diyeceksin. Herşey bitecek. Aynı fetö olaylarında olduğu gibi ne istedilerse vereceksin, sonra beni kandırmışlar diyeceksin. Onca insanın kanı ne olacak? Anasız babasız kalan onca yetimin vebali kimde?

Ben sana sadece ne için ve nekadar yatacağını, ne ile suçlandığını sordum. Sen yine kafanda beni vatan hainliği ile yaftaladın.

Rahat ol Trakyadan vatan haini çıkmaz. Senin biçmeye çalıştığın post bize hiç uymaz.

Yüzlerce insanın canına sebep olan, o yüzlerce canı hiçe sayan zihniyeti savunanla asıl benim işim olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gına geldi artık ben anlamıyorum yada anlayamıyorum bu düşücelere
Ölçün biçin değerlendirin kendinizi ayağınızı yorgana göre uzatın
Herşeye zam geldi diyen arkadaslar
Yaklasık 150-200 dekar kurak arazim var arpa buğday ve tek yıllık kaba yem üretiyorum
Buğday verimim 450-500 kg sap ve ot 10bin balya geldi millet harmanda sattı 4-5 liradan brn harmandan 1ay sonra sattım 12 liradan otu sattım 14 liradan allaha şükür geliri siz hesap edin lüks yaşayan bi insan değilim ne alkolüm var ne sigaram yasım 27
Bu adam dekar basına 14lira mazot desteği vermedimi size belki daha fazla alanlar vardır
Toplam toprak işlemenizde ne kadar mazot yaktınız dekarda 5 litreyi geçmez ee 14lira destek mazotun yarısı değilmi şükredin arkadaslar 1liramı olmasını bekliyorsunuz mazotun
Bende bir traktör var case memnunum yakıtıda iyi tarla dısında baska hiç biyerde kullanmıyorum
Mazot pahalı diyen arkadaslar traktörünüzle sehirler arası turmu düzenliyorsunuz hadi bunu sehirde yasayan insanlar söylese anlarım size ne oluyor
Demir pahalıymıs bana pahalı değil 20 başlık ahır yapıyorum gittim sanayiden demir değil eski telefon direklerinden aldım yılların çürütemediği direkler varya onlardan işte demirden hem daha sağlam hem daha dayanıklı 8metre uzunlugında bir direk 100 lira hem kiriş olarak hem kolon olark kullanıyorum trapezsaç pahalı sandvic panel pahalı bende gittim yarı fiyatına 2.el aldım 😁 nede olsa aynı işi yapıyor su geçirmiyor. Otomatik gübre sistemi pahalı 15-20 bin lira ohaaa gittim sanayiye bi motor bi halat 5-6bin liraya hallettim
Haa 2016 da 1.800 liraya aldıgım kazayağına 2.000lira verdiler 😁demire zamın faydaları
gübreyi anlarım pahalı
Yem pahalıymıs alma abicim kaba yemini üret üretemiyorsanda zamanında ucuza al

Konunun gidişatını değiştirmek istedim
Saygılar.

hiçmi yüzü kızarmıyor.
Güzel tespit kardeş bu ülke için bir şey yapmaya çalışırsan bazen de zararın olabilir ancak hiç bir şey yapmazsan ne yararın ne de zararın olur onlar hiç bir şey yapmaya çalışmadılar bu zamana kadar hep köstek oldular birde yalan söylüyor fetöyü usulüne uygun istememişler diye bir kurum birisine yazı yazar eğer usulsüzlük varsa ustuyse tenkit yazar değilse anlamadıysa eksik belge varsa yine bunu yazıyla ister

• Beğen
Tepkiler: FatihÖZHAN
taviz verildi diye.

bu arada Selahattin demirtaş ne için yatıyor demişsin.
senle işim olmaz.
yolun açık olsun.
Hendek operasyonlarında en 10 bin belki de 15 bin terörist öldü kardeşim yanlışım yoksa yani terör örgütü bitti de okeye dönüyor senin anlayacağın ABD bu yüzden şimdi dolar üzerinden saldırıyor

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU