Yaprak gübresi tavsiye

Yaprak gübresi olarak ne atmaliyim sizce haftaya ot ilaci aticam birlikte atsak bir zarari olur mu yaprak gubresinin.suanda btkilerin durumu bu 20180524_113558.jpg20180524_113454.jpg20180524_113504.jpg

Yaprak gübresi olarak ne atmaliyim sizce haftaya ot ilaci aticam birlikte atsak bir zarari olur mu yaprak gubresinin.suanda btkilerin durumu buEkli dosyayı görüntüle 27734Ekli dosyayı görüntüle 27735Ekli dosyayı görüntüle 27736

Toprak soğuk oldukça fosfor alımı zorlaşir bu yüzden morluklar meydana gelir özellikle piooner tohumda görülüyor
Diğeri ise çinko noksanliğidir

Ot ilacı geniş yaprakla birlikte dekara
175 gr çinko sülfat
100 gr map eritip verebilirsiniz

2. Ürün mısır ekimi için tarlayı sürdük bugün... 3/4 güne ekecegiz inşallah Dekalb 6442 ekecegim sertifikası silajlik ama denemelerde dane olarak verimi güzel. Maras bölgesi. Güzel boylu verimli olursa silaj onlarak da satmayı düşünüyorum. 20.20 kükürtlü ekecegim 45/50 kg civarı.

15 cm civarı humikasitli gübreleme düşünüyorum?

Nasıl planlama taban ve yeşillik için?

Fikri olan yorum yapabilir? IMG-20180606-WA0011.jpg

2. Ürün mısır ekimi için tarlayı sürdük bugün... 3/4 güne ekecegiz inşallah Dekalb 6442 ekecegim sertifikası silajlik ama denemelerde dane olarak verimi güzel. Maras bölgesi. Güzel boylu verimli olursa silaj onlarak da satmayı düşünüyorum. 20.20 kükürtlü ekecegim 45/50 kg civarı.

Fikri olan yorum yapabilir? Ekli dosyayı görüntüle 28211

Birkac sorum var.
1- Sulamayi ne ile yapacaksınız?
2- Topraktaki potasyum miktari ne kadar? Bitkinin ilerleyen dönemdeki potasyum ihtiyaci nasil karşılanacak?
3- Humik fulvik asidi ekim oncesi mi vereceksiniz yoksa yaprak uygulamasi mi yapacaksınız?
4- Topraktaki çinko miktari ne kadar?

Bunlari cevaplarsaniz size daha iyi yardimci olurum.

Fikri olan yorum yapabilir? Ekli dosyayı görüntüle 28211
Granül hümik asitler var.Sıvı hümik asitlerle oranı assagi yukarı aynı gelir.Ek olarak olarak %15-16 civarı amonyum azotu içeren ürünlerdir.Özellikle 2 ürün alıyorsanız toprak yapısının korunması için gereklidir.Bu 3-5 liraya sattıkları 2 sene erimeyen leonarditleri demiyorum.20 kg torba fiyatları 50-60 tl civarı dekara 10 kg civarı kullanılıyor.Taban gubresiyle beraber verilirse taban gübresinin etkinliğinide arttırır

Birkac sorum var.
1- Sulamayi ne ile yapacaksınız?
2- Topraktaki potasyum miktari ne kadar? Bitkinin ilerleyen dönemdeki potasyum ihtiyaci nasil karşılanacak?
3- Humik fulvik asidi ekim oncesi mi vereceksiniz yoksa yaprak uygulamasi mi yapacaksınız?
4- Topraktaki çinko miktari ne kadar?

Bunlari cevaplarsaniz size daha iyi yardimci olurum.
Sulama salma/vahşi sulama

Toprak analizi yapmadım.

Humik asidi yapraktan düşünüyorum

Potasyum yapraktan verilir mi atamadım taban gübresinde eksikliği nasıl karşılarım?

Çinko da ne kadar bilmiyorum.

Uygulama zamanı ile birlikte reçete önerisi alabilirim?

Sulama salma/vahşi sulama

Toprak analizi yapmadım.

Humik asidi yapraktan düşünüyorum

Potasyum yapraktan verilir mi atamadım taban gübresinde eksikliği nasıl karşılarım?

Çinko da ne kadar bilmiyorum.

Uygulama zamanı ile birlikte reçete önerisi alabilirim?

Potasyum yapraktan verilir tabikide.
Cinkoda yapraktan verilir.
Reçeteyi hazırlarız.
Numaram 0531 858 44 02
Ararsaniz sevinirim. Daha detaylı bir şekilde işimizi hallederiz. Yazmakla pek olmuyor.

Granül hümik asitler var.Sıvı hümik asitlerle oranı assagi yukarı aynı gelir.Ek olarak olarak %15-16 civarı amonyum azotu içeren ürünlerdir.Özellikle 2 ürün alıyorsanız toprak yapısının korunması için gereklidir.Bu 3-5 liraya sattıkları 2 sene erimeyen leonarditleri demiyorum.20 kg torba fiyatları 50-60 tl civarı dekara 10 kg civarı kullanılıyor.Taban gubresiyle beraber verilirse taban gübresinin etkinliğinide arttırır
Granül hümik asit nasıl oluyor ustam bi fotosunu markasını atarmisin uygulaması nasil

Adengo ektiğin gibi atıyosun ot çıkmıyo .ben 3 4 senedir atıyom ot çıkartmıyo otların çıkış sonrasıda uygulanıyo.10 dönümlük kutuda 175 liraya aldım
Etiketine baktım da bazı otlar yok etki listesinde mesala bizde gelic ve pitrak oluyor bolca bunlara etki eder mi acaba?

Best amin (genis yaprak ot için) ve kalson (dar yaprak için) kullanmayı düşünüyordum daha uygun maliyet olarak? 3te bir fiyatı adengoya göre.

Tüm otlar için faydalı olsa aslında tek ilaç daha güzel olur ama