Yaprak gübresi tavsiye

8 günlük 2. Ürün mısır Dkc6442... Ekli dosyayı görüntüle 28635 IMG_20180619_165947.jpgIMG_20180619_165937.jpgIMG_20180619_165926.jpgIMG_20180619_165910.jpgIMG_20180619_165850.jpg

Bu yaprak gübresini holderlemi veriyorsunuz, birinci ürün danelik 1921 tohuma 27 kg 13-25-5-10 verim eksik kaldı diye düşünüyorum, eksikliği hangi yaprak günresiyle tamamlayacaz, sulama vahşi salma sulama, teşekkürler şimdiden.
Yaprak gübresi ile netice alamayabilirsin.Bence toprak alti çapa makinasi ile 25 kg daha mesela 20200 kompoze kök gübresi verebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: avugur
Bu yaprak gübresini holderlemi veriyorsunuz, birinci ürün danelik 1921 tohuma 27 kg 13-25-5-10 verim eksik kaldı diye düşünüyorum, eksikliği hangi yaprak günresiyle tamamlayacaz, sulama vahşi salma sulama, teşekkürler şimdiden.
Gübreyi temin etmediyseniz 13-24-12 biraz daha mantıklı bir seçim olur.Dekara 50 kg mı mibzeriniz atabilirse 50 kg 13-24-12 veya 13-25-5 kullanın.Mısırda mikro besin elementlerinin eksikliklerine hassastır.Bu yüzden combi dediğimiz demir,çinko,mangan,bor,bakır içeren ürünlerden dekara 150 gram+dekara 150 gram üreyi aminoasitle beraber atın.Bu uygulamayı 10 gün ara ile 2 defa yaparsanız emin olun çok faydasını görürsünüz.Muhakkak erken dönemde tavsiye ederim.Combi olarak igsaş firmasının combisi çok hesaplıdır.Igsaș bayisinden temin edebilirsiniz.Bu uygulamanın yanında koçan çıkarırken topraktan potasyum takviyesi yapma şansınız olursa güzel verimler alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: avugur
Çözüm önerileriniz için teşekkür ediyorum. Combi yi anladım ilaç gibi holderle suya karıştırıp atıyoruz otamam, üre dediğiniz granül gübre şeklinde olanımı suda eritip atıyoruz. Hocam biraz. Bu tarifi açarmısınız, aminoasit falan kafam karıştı,

• Beğen
Tepkiler: serhan@xuu26
Çözüm önerileriniz için teşekkür ediyorum. Combi yi anladım ilaç gibi holderle suya karıştırıp atıyoruz otamam, üre dediğiniz granül gübre şeklinde olanımı suda eritip atıyoruz. Hocam biraz. Bu tarifi açarmısınız, aminoasit falan kafam karıştı,
Evet üreyi ve combiyi farklar kaplarda su içinde çözüp amino asidi ise farklı bir kapta su ile çoğaltıp depoya koyup üçlü karışım halinde en az 2 defa atarsanız güzel sonuçlar alırsınız.Üre yapraktan alınması hızlı etkili ve en ekonomik azot kaynağıdır.Genelde üst gübrelemede kullanıldığı için pülverizatörle atma fikri garip gelebilir ama güzel sonuçlar verir tavsiye ederim.Yayıcı yapıştırıcı muhakak kullanın.Organik slikon olursa çok daha güzel olur.

• Beğen
Tepkiler: keskin26 ve avugur