Çeltikte kız otu

11.02.2018
1,324
1,313

Çeltiğimde 3 tavamda hepey bi kız otu var diğer tavalarımda azda olsa var.mısır ilacım ve pasagran ilaçlarım elimde mevcut mısır ilacı için erken 16 gün oldu çektiği üzecek. Atmasam ot büyüyor.Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?
c06edf7a1ae28f4c6d4c2ecbbdeec1f8.jpg
5282942ba541921d070e724c6a59000c.jpg
72cea1b5fca15edec5e3b8df0811c5b0.jpg

16 günlük çeltiğr en iyisi benim için odram ve kormine karışımı. Ama şimdi clincer çakması çıkmış otun anasonı belliyor. İçine girme şansınız varsa makine ile tavsiye ederin kesin çözüm. Ama kolaya kaçacaksanız benim gibi doldur suyu göm otu bas dramı.

16 günlük çeltiğr en iyisi benim için odram ve kormine karışımı. Ama şimdi clincer çakması çıkmış otun anasonı belliyor. İçine girme şansınız varsa makine ile tavsiye ederin kesin çözüm. Ama kolaya kaçacaksanız benim gibi doldur suyu göm otu bas dramı.

Bir iki tane çeltik ustasını getirtin ricayla hepsi acil pasagran dedi başka karışım katmadan 150 gram gübreyide atıcam suya boğcam 30da 40 darı çıkarsa cliper kız otu ölmez ise mısır dediler. Sabah subaşıya gidip bi solo motoruyla atan birini buldum alıp attırcam inşallah durdurur

Bir iki tane çeltik ustasını getirtin ricayla hepsi acil pasagran dedi başka karışım katmadan 150 gram gübreyide atıcam suya boğcam 30da 40 darı çıkarsa cliper kız otu ölmez ise mısır dediler. Sabah subaşıya gidip bi solo motoruyla atan birini buldum alıp attırcam inşallah durdurur
At basagranı bak rahatına 200 gram at pspaz otu kalmaz ben dün attım veya hektazone var hektaşın onu at ama sadece papazotu ve geniş yapraklıları öldürür

Pekii çeltik seyrek bitince ne yapıyorsunuz çok iyi kardeş yapması için attığım tohumların birazi kurudu susuzluktan su sorunu yaşandı biraz çeltik efe nasıl çok iyi kardeş yapar yoksa bu sene zarar edicez [emoji57]

Pekii çeltik seyrek bitince ne yapıyorsunuz çok iyi kardeş yapması için attığım tohumların birazi kurudu susuzluktan su sorunu yaşandı biraz çeltik efe nasıl çok iyi kardeş yapar yoksa bu sene zarar edicez [emoji57]
Foto atarsan müsait zamanda yardımcı olmaya çalışırım ne kadar seyrek bi görelim çok kardeşlenmesi için suyu az tut üre gübresinide çok at

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Ben dün 20 günlük çeltiği ilaçladım atan arkadaşa önce ctadel isimli ilacı 5 6 saat sonra basagranı attım bugün de 35 kg üre attıdın makinayla aynı izlerden şimdi su dolduruyom hayırlısı artık.20 gün su duran yerde bu sene 5 günde bitiyo sıkıntım o

Ben dün 20 günlük çeltiği ilaçladım atan arkadaşa önce ctadel isimli ilacı 5 6 saat sonra basagranı attım bugün de 35 kg üre attıdın makinayla aynı izlerden şimdi su dolduruyom hayırlısı artık.20 gün su duran yerde bu sene 5 günde bitiyo sıkıntım o
Biz kesan yapıyoruz da birde fiğ yeriydi bu tarla 7 li patlatmayla sürdüm suyu biraz daha fazla çekiyor şimdi yan bıçaklı rotovatör atiyorduk her sene daha iyi tutuyordu peşinden de kesanla duzluyorduk şimdi bir tek keşan yaptık rotovatör arza yapınca bu sene böyle oldu siz keşan yapmıyorsunuz galiba