Nohut için ekim sonrası genel ot ilacı tavsiye

Arkadaşlar Herkeze öncelikle hayırlı ramazanlar ,ben bu sene yeni ilk defa nohut ektim nohut için ekim sonrası için onere bileceginiz bir ilaç markası varmı nohutun boyu 7-8 cm filan

IMG_0530.JPGIMG_0531.JPGIMG_0534.JPG

IMG_0534.JPG

IMG_0400.JPGIMG_0352.JPG

Arkadaşlar sıvı yaprak gübresi ve antracol karıştırdım attım, öncesi ve sonrası inanılmaz değişim var, köy göçürenleri bile nohut boğmuş, sizce çapa yaptırmalımıyım köy göçürenler için ?

25 dekar işçilik istediler çapacılar
Otun yogunlugunu bilmiyorum ama hesap yapacak olursak 1600/24=64 tl dekar masrafı çıkıyor.Yani 10 kg nohuta tekabül ediyor diyelim.Dekardan verim beklentinizi bilmiyorum ama ot yoğunluğunun azalması köklerin hava alması ve su ve minarellere ortakçı bitki kalmayacağı için 10 kg rahat amaörti edersiniz diye düşünüyorum.

Otun yogunlugunu bilmiyorum ama hesap yapacak olursak 1600/24=64 tl dekar masrafı çıkıyor.Yani 10 kg nohuta tekabül ediyor diyelim.Dekardan verim beklentinizi bilmiyorum ama ot yoğunluğunun azalması köklerin hava alması ve su ve minarellere ortakçı bitki kalmayacağı için 10 kg rahat amaörti edersiniz diye düşünüyorum.

Tamam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, çinkoyu tahıl ayçiçeği ve mısır için haricen kullanmalıyız ozaman büyüme hormonunu tetiklemesi için,