Traktör alımı

ben 2. el alacaktım babam eve 2. el traktör sokmam dedi:))) son karar deutz 4065 e aldım yerli traktörlerde özellikle nh lerde sorun çok çıkıyo dediler sıfır trak için diyorum
Deutz balıkesir de toplanıyor Montaj fabrikası balıkesir gönende. Deutz her yönden nh den üstün tabi ithal seriler işin içine girerse değişir. Usta yerli nh ler çok arıza veriyor çok zayıf traktorler ve tamamen adapazarında toplanıyor ısılsan adlı ffabrika new hollandın demir aksamlarinı üğretiyor daha dogrusu türk traktörün isılsan la nh fabrikasi arasinda 20 km ya var ya yok nh fabrikasi sakarya adapazarında bu arada. Frenleri çok zayıf cekiste diğer markalara gore köyü kalite desen 0 rahatlık desen 0 viteslerinden car cur ses geliyor beş para etmez az zorlansin hertarafindan yağ veriyor paranı çöpe atma derim

üstadım alacaksan 90 alma , 90 lıklarda yardımcı hidrolik silindir yok , dolayısıyla hidrolik aksamı 100 ve 110 kadar çok kaldıramıyor.

ben kesinlikle sana tavsiye ederim. O paralara başka o kalitede bir traktör alamazsın , ancak hemen belirteyim ki mutlaka ve mutlaka full diye tabir edilen Blue power (elektronik satılan olan) modelini al , sakın ve sakın asla ve asla delta alma pişman olursun.

td 100 çok güzeldir yakıt olarakta 110 lük gibi abartmaz .

küçük bir düzeltme yapayım , yerli mi avrupa mı dersen , bütçen varsa mutlaka avrupa ithal modelini (t5 tr5 gibi) al derim. ancak arada bir traktör parası daha fark var , eğer ki Blue master alırsan gayet memnun olursun . ama 90 alma 100 yada 110 , (100 lük daha bariz bir şekilde az yakıyor 110 a göre)

Bende 2003 td 85 var 100 lük blue Master in üzerine 76 bin istediler sizce uygunmu
Hoca sen TD 85 durumu normal ise en fazla 55 bin eder
Sana yeni traktör satınca takasta senin traktörün değerini yüksek tutar yani sen 64 bin TL'ye gittiğini sanıyorsun ama öyle değil
Yeni alacağın 100 lük blue mastır ın fiyatını yüksek tutar yani 126 bine almış oluyorsunuz 100 lük TD mastır ı
Belki farkindasiniz dir yoksa hatır latmış olayım iyi günler

Evet ama 140 150 bin lira paradan bahsediyoruz o kadar vermişken hak edeni almak lazım
Haklısın ama ben burada valtrayı bile nh servisi baktiramiyorum Ufak tefek arızaları 60 km ötede
K Maraş elbistana sürüyorum adamlar biz kafamızı agritamayiz diyor
O traktör ler kaliteli servis yetiş tirmek zorunda teferruat çok nh ye göre adamlar alışmış koputu sök herşey ortada yap ustada yok piyasada doğru düzgün

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca