Danelik mısır yetiştiriciliği

Danelik mısır ekimi yapmayı düşünüyorum Ankarada yetiştirebilirmiyim olumlu olumsuz yönleri nedir pazarlaması nasıl Ekim ve hasat zamanları nasıl? 1000 m2 den ne kadar verim alabilirim? pazarlaması kolay mı? eken diken varsa bilgilendirirse sevinirim

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
danelik misirin pazarlamasi kolay herkes alir bakimi ve tohumu ucuz fiyati ve verimi ii en kotu 1500 kilo 1000 m verir damlama sulama sart ama çümkü cok uzun oluyor boylari misirin
Bizim arazimiz dalgalı meyilli araziye Eksem Damlamaya gerek yok boruları delip musluk takıp her sıradan akıtarak sulanabilir damlamanın maliyeti yüksek ve sermesi toplaması zor değil mi?

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bizim arazimiz dalgalı meyilli araziye Eksem Damlamaya gerek yok boruları delip musluk takıp her sıradan akıtarak sulanabilir damlamanın maliyeti yüksek ve sermesi toplaması zor değil mi?
cok yillik boru alinca ve ben 5 yillik larim 7 senesindeler maliyet olarak pimas borudan sabit hat yapmaktan ucuz egim varsa ve bu egim bir tarafin gol digerinin koklerini aciga çıkarıp devrilme yapmiyorsa tabiki sadece musluk ile olabilir

• Beğen
Tepkiler: OMER.GULER06
Çerezlik ayçiçeği ekiyorum meyilli arazi tercih ediyorum musluklu boru ile suluyorum devrilme yapmıyor mısırda da yapmayacağını düşünüyorum bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum son sorum mısırın hasatı biçerdöğer yapıyor heralde dönümü kaça biçiyorlar?

• Beğen
Tepkiler: gatmer45
Çerezlik ayçiçeği ekiyorum meyilli arazi tercih ediyorum musluklu boru ile suluyorum devrilme yapmıyor mısırda da yapmayacağını düşünüyorum bilgilendirdiğin için teşekkür ediyorum son sorum mısırın hasatı biçerdöğer yapıyor heralde dönümü kaça biçiyorlar?

Bizde bu sene 40tl./da. Olacakmış
Tarla ne kadar?
Çeşme tarlada mi.?
Yoksa yerleşim yere yakın olup evde ki şebeke suyu ile mi sulanacak.
Şu yeterli değilse.Damlama daha uygun olur.