Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
22 sonuçtan 16 ile 22 arası gösteriliyor
    The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı muhammed85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu 50 gıram bile yok
    25 - 30 gıram civarı balya başına
    Haşpaylı 23-25 kg saman balyesi ortalama yakıtları araziye göre 50-70 gr/balye gibi olur.

Akifİnanç68 teşekkür etti.

OnurrrCa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ustam motorun yakıtı cidden dikkat çekici traktrün bygir gücü tam makinaya ideal. Sende bitek kuyruk mili ve debriyaj sıkintı olabilir. Biz çok eskilerden beri bu işi yapıyoruz ben landini kullanıyoruz yakıtı da çok az motor perkins Landini kuyruk milinde çok başarılı Makina New Holland 5040bc Düzcede At çiftliğinde 75 dakkada 345 balya bağladım balyaların boyu 1.10 kilosu 22-24 arası ben sakarya hendek ten düzce Kaynaşlıya 55 km yol + 2585 balya ve geri dönüş 55 km yolda 95 litre yaktı fazlamı sizce?

Akifİnanç68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı OnurrrCa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam motorun yakıtı cidden dikkat çekici traktrün bygir gücü tam makinaya ideal. Sende bitek kuyruk mili ve debriyaj sıkintı olabilir. Biz çok eskilerden beri bu işi yapıyoruz ben landini kullanıyoruz yakıtı da çok az motor perkins Landini kuyruk milinde çok başarılı Makina New Holland 5040bc Düzcede At çiftliğinde 75 dakkada 345 balya bağladım balyaların boyu 1.10 kilosu 22-24 arası ben sakarya hendek ten düzce Kaynaşlıya 55 km yol + 2585 balya ve geri dönüş 55 km yolda 95 litre yaktı fazlamı sizce?
    Merhaba abi. Kuyruk mili gücünden çok memnunuz. Fakat debriyajın basma açısı ayağı yoruyor. Yayı felanda çıkardım. Kolay basılıyor ama basma açısından dolayı 5 saniye yarım debriyaj yaparsan ayağın yoruluyor.

Aşağıdaki 2585 tane balya ne balyasıydı ve kaç kgdı?

22kg yonca olarak esas aldığımda bizimki 65 litre felan yakar benim hesaptan abi. 1 litreyle yolsuz 45-50 balya bağlıyor. Yeterki ağzını dolduracak sap olsun. Doldurmadığı zaman bu rakamları göremiyoruz.

1 saatte bizimki normal mazotla:

-Haşpaysız 17 gazda yonca bağlarsa 4.5-5 litre

-Haşpaysız fasalda 17 gazda 4 litre

- Haşpaylı samanda 19 gazda 6 litre yakıyor.

Eğer yoluda dahil edip karma kullanım yaparsanız 1er litre düşer...

Makinanın ağzı dolu olursa saatlik 200-280 balya bağlama imkanımız var BC5040 'da.

Yulaf balyası ydı usta saplar kalın makınanın ağzı 1 saniye olsun boş kalmadı balyalar 22 24 kilo arası bazıları nedense 30 kiloyu gectiği oluyor oda 100 balyada 3 4 tane cıkıyor makinayı bazen çok sıkıştırıyorum o yüzden de yapabilir doğru söylüyosun usta. Nh 5040 bc saatte sapa göre 200 280 arası bağlıyor makinayı ilk aldığimda 45 dakkada 245 balya bağladım ondan önce gallıgnanı vardı oda çok güzel makkna duruyor hala

Bende çok marka traktör var ama hiç biri senin tümosan kadar az yakmaz aralarında en az yine landini yakıyor. Debriyaj işini şu şekilde halledebilirsin: pedallar askı şeklindemi yoksa ayak koyduğumuz sacın altina mi gidiyor Eğer debriyaj pedalını yrrinden söküp biraz şekliyle oynarsan rahat edersin yada debriyaj pedalını kesip biraz uzat rahat basılır.. söylediğin rakamlara göre ise yaktığin yakıt bi rekor Helal olsun tümosana.. biz Yakıtı normalde ölçmüyoruz ama artık işi hesap kitaba vurduk gündüz calısıp aksam o günün muhasebesini yapıyoruz

Akifİnanç68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı OnurrrCa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende çok marka traktör var ama hiç biri senin tümosan kadar az yakmaz aralarında en az yine landini yakıyor. Debriyaj işini şu şekilde halledebilirsin: pedallar askı şeklindemi yoksa ayak koyduğumuz sacın altina mi gidiyor Eğer debriyaj pedalını yrrinden söküp biraz şekliyle oynarsan rahat edersin yada debriyaj pedalını kesip biraz uzat rahat basılır.. söylediğin rakamlara göre ise yaktığin yakıt bi rekor Helal olsun tümosana.. biz Yakıtı normalde ölçmüyoruz ama artık işi hesap kitaba vurduk gündüz calısıp aksam o günün muhasebesini yapıyoruz
    Pedallar askı şeklinde abi yani eski fiatlar gibi basarak değilde ittirmeli yeni traktörler gibi. Dediğin doğru benimde aklımdan geçti.Şekli düzdüz. Çok istenirse neden olmasın?

Ama ben babama sattırıp kurtulma peşindeyim Yıl olmuş 2018 hala 97 model Tümoya binilir mi ? Gerçekten şikayetim sadece kofordan . Kabin ileri- geri olarak biraz daha büyük olsayış modifiyeyi hak ederdi ama hakkını kaybetti abi

Alıntı Akifİnanç68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pedallar askı şeklinde abi yani eski fiatlar gibi basarak değilde ittirmeli yeni traktörler gibi. Dediğin doğru benimde aklımdan geçti.Şekli düzdüz. Çok istenirse neden olmasın?

Ama ben babama sattırıp kurtulma peşindeyim Yıl olmuş 2018 hala 97 model Tümoya binilir mi ? Gerçekten şikayetim sadece kofordan . Kabin ileri- geri olarak biraz daha büyük olsayış modifiyeyi hak ederdi ama hakkını kaybetti abi
    Aynen akif dostumm Allah gönlüne göre versin

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Etiketleri